شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ورم روده و معده

1. با سلام و خسته نباشید خدمت شما
    حدود یک سال است که دچار ورم روده و معده هستم در این مدت در طول هفته در مدفوع دچار مشکل هستم و با درد و خونریزی و سوزش انجام می شود و یکی دو روز در هفته دوباره مشکل برطرف می شود دفع به طور معمول هر روز انجام می شود اما هر دو سه روز یک بار با درد و خونریزی شدید همراه است و از انجایی که زن هستم و متخصص زن در محل زندگیم نیست و از طرفی از معاینه در این مورد بیزارم لطفا با توضیحاتی که داد م نوع بیماری و مهار آن را در صورت وجود بفرمائید. قبلا از شما کمال تشکر را دارم Embarassed

2. electroman357 نوشته است: با سلام و خسته نباشید خدمت شما
    حدود یک سال است که دچار ورم روده و معده هستم در این مدت در طول هفته در مدفوع دچار مشکل هستم و با درد و خونریزی و سوزش انجام می شود و یکی دو روز در هفته دوباره مشکل برطرف می شود دفع به طور معمول هر روز انجام می شود اما هر دو سه روز یک بار با درد و خونریزی شدید همراه است و از انجایی که زن هستم و متخصص زن در محل زندگیم نیست و از طرفی از معاینه در این مورد بیزارم لطفا با توضیحاتی که داد م نوع بیماری و مهار آن را در صورت وجود بفرمائید. قبلا از شما کمال تشکر را دارم Embarassed

سلام،
    اصولا بدون معاینه امکان تشخیص درست کمتر است ولی با توجه به شرح حالی که ذکر نمودید، احتمال اینکه شما دچار شقاق مقعد شده باشید زیاد است. برای اطلاعات بیشتر «شقاق» را در همین سایت جستجو
    نمایید.

3. با سلام مدتي است كه بعد از صرف غذا (حدودا 3 الي 4 ساعت بعد از صرف غذا) دچار حالت سوزش زير جناغ سينه و احساس گرفتگي لقمه در گلو دارم كه اين علائم همراه با حالت تهو و تنگي نفس و گاها تپش قلب و احساس سفت شدن معده و روده است لطفا در مورد اينكه آيا اين علائم مربوط به بيماري ريفلاكس است يا بيماري روده مرا راهنمايي كنيدبا تشكر.

4. alireza-sa نوشته است: با سلام مدتي است كه بعد از صرف غذا (حدودا 3 الي 4 ساعت بعد از صرف غذا) دچار حالت سوزش زير جناغ سينه و احساس گرفتگي لقمه در گلو دارم كه اين علائم همراه با حالت تهو و تنگي نفس و گاها تپش قلب و احساس سفت شدن معده و روده است لطفا در مورد اينكه آيا اين علائم مربوط به بيماري ريفلاكس است يا بيماري روده مرا راهنمايي كنيدبا تشكر.

سلام،
    به نظر می رسد که شما به بیماری بازگشت محتویات معده به مری (ریفلاکس - GERD) مبتلا شده اید. این حالت با یک درمان مناسب به خوبی درمان می شود، برای معاینه و شروع درمان به پزشک مراجعه نمایید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. با سلام ممنون از اينكه وقت گذاشتيد و جواب داديد مي خواستم بدونم آيا احساس تهو وسردرد و سرگيجه و تپش قلب نيز از عوارض بيمار ريفلاكس است ؟ در ضمن من يكبار به پزشك مراجعه كرده ام ايشان برايم فاموتيدين20-بيسموت120-كليدينيوم-سي تجويز كردند كه چندان موثر واقع نشدممنون مي شوم اگه راهنماييم كنيد .   باتشكر

6. alireza-sa نوشته است: با سلام ممنون از اينكه وقت گذاشتيد و جواب داديد مي خواستم بدونم آيا احساس تهو وسردرد و سرگيجه و تپش قلب نيز از عوارض بيمار ريفلاكس است ؟ در ضمن من يكبار به پزشك مراجعه كرده ام ايشان برايم فاموتيدين20-بيسموت120-كليدينيوم-سي تجويز كردند كه چندان موثر واقع نشدممنون مي شوم اگه راهنماييم كنيد .   باتشكر

سلام،
    درمان مناسبی برای شما شروع شده است، معمولا در مان 8 تا 12 هفته می بایست ادامه یابد؛ اگر بعد از این مدت باز هم علایم باقی ماند می بایست ارزیابی های بیشتر انجام شود.

7. با سلام.

لطفا مرا در این مشکل راهنمایی کنید.

معده من پس از خوردن غذا بشدت دچار باد و ورم میشه و موجب بی اشتهایی میشه بطوریکه دیگه میلم به غذا نمیکشه. البته صبحها بعد از بلند شدن از خواب بشدت گرسنه ام .

البته شنیدم قرص دایمیتیکون خوبه اما تابحال از هیچ دارویی هم استفاده نکردم. این وضعیت در ایام زنانگی بشتر احساس میشه.

ممنونم از راهنماییهاتون.

خدانگهدار.

8. pridesaba87 نوشته است:
    با سلام.

لطفا مرا در این مشکل راهنمایی کنید.

معده من پس از خوردن غذا بشدت دچار باد و ورم میشه و موجب بی اشتهایی میشه بطوریکه دیگه میلم به غذا نمیکشه. البته صبحها بعد از بلند شدن از خواب بشدت گرسنه ام .

البته شنیدم قرص دایمیتیکون خوبه اما تابحال از هیچ دارویی هم استفاده نکردم. این وضعیت در ایام زنانگی بشتر احساس میشه.

ممنونم از راهنماییهاتون.

خدانگهدار.

سلام

شکمتون سرو صدا هم می کنه ؟
    مشکلی مثل یبوست یا اسهال هم دارید ؟

9. سلام خسته نباشید.
    راستش من چهار سالی هست که ناراحتی معده دارم.صبحها تا ظهر درد شدید معده دارم .شش ماه که درمان و زیر نظر یک پزشک فوق تخصص گوارش شروع کردم با داروهای آلمانی pantoperzole ,omperazol,esmoperazol,coplermin,belladonna pb,digestive,trifluoperazine,....................... ,ولی اصلا تاثیری در درمان من نداشته من همان معده درد را دارم خصوصا صبحها.
    لطفا من را راهنمایی کنید خیلی ممنون از راهنمایتون

10. behnami نوشته است: سلام خسته نباشید.
    راستش من چهار سالی هست که ناراحتی معده دارم.صبحها تا ظهر درد شدید معده دارم .شش ماه که درمان و زیر نظر یک پزشک فوق تخصص گوارش شروع کردم با داروهای آلمانی pantoperzole ,omperazol,esmoperazol,coplermin,belladonna pb,digestive,trifluoperazine,....................... ,ولی اصلا تاثیری در درمان من نداشته من همان معده درد را دارم خصوصا صبحها.
    لطفا من را راهنمایی کنید خیلی ممنون از راهنمایتون

سلام،
    درمان این مشکل مراحل مختلفی دارد و به ترتیب برای بیمار اجرا خواهد شد؛ به نظر من درمان را زیر نظر پزشک ادامه دهید اگر علایم شما به این درمانها جواب نداده باید مراحل بعدی مثل احتمال آلودگی به هلیکوباکتر پیلوری و ... ارزیابی شود و در صورت لزوم درمان آنتی بیوتیکی لازم اجرا گردد.

11. monaoo

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام وسپاس
    آقای دکتر مدت یک هفته است که صبح ها با درد معده و حالت تهوع از خواب بیدار می شوم. بعد از خوردن مقدار اندکی صبحانه هم این حالت تهوع و حس تورم معده افزایش می یابد. به دکتر که مراجعه کدم درمان با امپرازول و هیوسین و افشره ی نعناع را تجویز کردند. اما این وضع من اصلا تغییری نکرده اگر چه ی دانم چنین درمان هایی زمان بر است اما می خواستم راهی برای تقلیل تهوع به من پیشنهاد کنید. در ضمن نمی دانم چرا این حالات با تپش قلب شدید همراه است ؟
    شاد بهتر باشد بدانید من از 5 سالگی دچار ناراحتی های مختلف معذه بودم و اخیرا همپزشکان تشخیص تورم روده را داده بودند برای همین اصولا در پرهیز غذایی هستم.

12. monaoo نوشته است: با سلام وسپاس
    آقای دکتر مدت یک هفته است که صبح ها با درد معده و حالت تهوع از خواب بیدار می شوم. بعد از خوردن مقدار اندکی صبحانه هم این حالت تهوع و حس تورم معده افزایش می یابد. به دکتر که مراجعه کدم درمان با امپرازول و هیوسین و افشره ی نعناع را تجویز کردند. اما این وضع من اصلا تغییری نکرده اگر چه ی دانم چنین درمان هایی زمان بر است اما می خواستم راهی برای تقلیل تهوع به من پیشنهاد کنید. در ضمن نمی دانم چرا این حالات با تپش قلب شدید همراه است ؟
    شاد بهتر باشد بدانید من از 5 سالگی دچار ناراحتی های مختلف معذه بودم و اخیرا همپزشکان تشخیص تورم روده را داده بودند برای همین اصولا در پرهیز غذایی هستم.

سلام،
    بهتر است صبور باشید، درمان در این مرحله معمولا 8 تا 12 هفته ادامه دارد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید