شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

افسردگی و اشتها

1. با سلام و خسته نباشید
    این مشکل به نقل قول از یک دوست است
    مدتی من دچار افسردگی شده بودم که خیلی از اشتهامو از دست دادم و کاهش وزن پیدا کردم که این افسردگی باعث شد صورتم جوشهای وحشتناک هم بزنه و افت دهانیم رو تشدید کرد.خدارا شکر با رفتن به دکتر و استفاده دارو که البته خیلی وقته قطع کردم حالم بهتر شد ولی الان چند وقتی هست که اشتهای بسیار زیادی پیدا کردم و هر چی میخورم باز هم گرسنه هستم همچنین با این حال که زیاد اب میخورم همیشه دهانم خشک هست حتی بلافاصله بعد از خوردن اب . این باعث شده وزنم بره بالا و الان چند ماهی هست که پریود هم نشدم  و گویی چیزی راه گلویم را گرفته و نفس کشیدن برایم مشکل است و در سمت چپ چانه ام یک نقطه درد دارم البته هر چه دست میکشم برامده نیست و فقط درد خال دارم میخواستم بدونم ایا ارتباطی بین اینها هست یا من دچار بیماری شده ام لطفا راهنماییم کنید.
    با سپاس

2. با سلام
    دوست عزیز،با توضیحاتی که دادید،احتمال تاثیرات داروهای قبلی در بدن هست!! و چون این گونه معضلات تحقیقاً باید با معاینات بالینی و تست های مربوطه درمان بشه! لذا تنها پیشنهادم اینه که به پزشک قبلی و یا یک متخصص غدد و یا داخلی مراجعه کنند! و از موضوع ،بی تفاوت نگذرند! انشالله بزودی معضلشون حل میشه
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  3. سلام من دختری 24 ساله هستم که مدتی است اشتهای خودرا از دست داده ام و همین مورد باعث شده که عادت ماهیانه من دو هفته بیشتر شود چه کار کنم که عادت ماهیانه تمام شود و اشتهام زیاد شود

4. سلام و اگر همه این ها د جهت عکس یعنی پرخوری چاقی...... باشد نظرتان چیست

5. mehri20 نوشته است: سلام من دختری 24 ساله هستم که مدتی است اشتهای خودرا از دست داده ام و همین مورد باعث شده که عادت ماهیانه من دو هفته بیشتر شود چه کار کنم که عادت ماهیانه تمام شود و اشتهام زیاد شود

با سلام
    دوست عزیز، احتمالاً باید استرس شما زیاد باشه!! چون داشتن استرس،هم در اشتها و هم در پریود بانوان تاثیر مستقیم داره!! لذا از استرستون بکاهید معضل حل میشه!! اگر نشد ! بهتره به یک متخصص زنان مراجعه کنید
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. sanaz288 نوشته است: سلام و اگر همه این ها د جهت عکس یعنی پرخوری چاقی...... باشد نظرتان چیست

با سلام
    دوست عزیز هم کم خوردن نوعی اختلال در بدن هست هم پرخوری کردن.
    بعضی از افراد وقتی در طول روز دچار مشکلات میشوند و استرس زیادی به خودشون وارد میکنند اشتهای خودشونو از دست میدن و بالعکس بعضی ها با به وجود امدن استرس اشتهای انها افزایش پیدا کرده .
    البته این موضوع تنها به استرس بر نمیگرده و باید حتما از لحاظ غدد مورد برسی قرار بگیره و ازمایشهای مربوطه رو انجام داده و نتیجه نهایی رو بگیرن پس بهتره حتما به پزشک متخصص مراجعه کرده.
    موفق باشید

7. mehri20 نوشته است: سلام من دختری 24 ساله هستم که مدتی است اشتهای خودرا از دست داده ام و همین مورد باعث شده که عادت ماهیانه من دو هفته بیشتر شود چه کار کنم که عادت ماهیانه تمام شود و اشتهام زیاد شود

سلام دوست عزيز
    من دانشجئي پزشكي هستم... شما احتمالا دچار كم كاري تيروئيد شده ايد.....در كمكاري تيروئيد همه چيز كم ميشه ادم بي اشتها ميشه و ...جز يه چيز...خونريزي فقائدگي بيشتر ميشه....عزيزم حتما به پزشك غدد مراجعه كنيد يا به يك دكتر عمومي و بخواهيد تستهاي تيروئيد شاملt3....t4...tshروو براتون بنويسه.
    احتمال بيماري هاي انگي و...هم هست اما حتما براي تيروئيدتون به پزشك مراجعه كنيد تا خيالتون راحت بشه...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  8. sanaz288 نوشته است: سلام و اگر همه این ها د جهت عکس یعنی پرخوری چاقی...... باشد نظرتان چیست

سلام..من دانشجوي پزشكي هستم...
    هرمون تيروئيد مسئول سوخت و ساز در بدنه...خيلي از اين موارد كم خوري پرخوري ميتونه مربوط به تيروئيد باشه...ببينيد فردي كه پركاري تيروئيد داره هرمون تيروئيد در بدنش بالاست...پس متابوليسم بالاست.....و هرچي ميخوره ميسوزونه...ولي درسته ميگن كه در پركاري تيروئيد ادم لاغر ميشه اما گاهي فرد دچار پركاري تيروئيد به علت اشتهاي زياد دچار چاقي ميشه...يا در مورد كگم كاري كه ميگن جاق ميشه من خودم مريضي داشتم كه از فرط بي اشتهايي لاغر لاغر شده بود....پزشكي هيچگاه دو دوتا چهارتا نيست......اگر كسي چاق شده....خيلي ميخوره......و علاوه عرق كردن داره...لرزش دست داره....و هيچگاهاحساس سيري نميكنه ميتونه تيروئيد پركاري داشته باشه......ببينيد همونطوري كه گفتم فرد ممكنه فقط يكي از اين علائم رو داشته باشه......پس اينجا ما تشخيص پركاري رو مطرح مينيم و اينجاست كه پاراكلينيك به كمكمون نياد و در تاييد يا رد تشخيص  به ما كمك ميكنه....تست ساده هرمون هاي تيروئيدي...
    البته در مورد پرخوري.....و پر ادراري...مثلا كسي كه زياد شبها واسه ادرار پا ميشه...(بيش از دو بار)...زياد تشنه ميشه....زياد ميخوره....زياد ادرار ميكنه...ميتونه ديبت شيرين يا در اصطلاح عوام قند هم مطرح باشه.....
    به هر حال با ازمايش تائيد يا رد ميشه.
    درسته حالت عصبي هم ميتونه اينو ايجاد كنه اما معمولا ما تشخصهاي عصبي و سايكوژنيك رو اخر ميذاريم.....اول بايد مسائل متابوليك تاييد يا رد بشه.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  9. سلام دوستان
    دوست عزیزدر موردسوالتان باید بگم که اینها تاثیر داروهایی است که مصرف میکنی پیشنهاد میکنم به پزشکتون مراجعه کنید یه اشنا داشتیم تقریبا مشکل شما را داشت همین که میگید نفس کشیدن براتون سخته باید بگم همون اشنا هم اینطور بودازمایش داد خدا رو شگر مشکلی نبود به شما هم پیشنهاد میکنم ازمایش هم بدید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید