شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اظطراب و رودروایسی شدید

1. با سلام خدمت شما مدير سايت

جناب آقاي دکتر مشکل من واقعا اساسي است و از اين مشکل بسيار رنج ميبرم طوري که 2 سال است زندگيم رو مختل کرده و کل درسهام رو ميفتم
    جناب آقاي دکتر من مشکل اظطراب بسيار شديد دارم در کلاسهاي دانشگاه نميتوانم شرکت کنم مخصوصا کلاسهايي که جنس مونث در آن است من از اول اينگونه نبودم طوري که ارتباطم با جنس مخالف خوب بود و مشکلي از اين بابت نداشتم ولي نميدونم چم شد که يه باره از اين رو به اونرو شدم.
    وقتي در کلاس که هميشه آرام هستش و صداي جزء صداي استاد نيست ميشينم احساس تنگي نفس ميکنم بشدت عرق ميکنم و دستام ميلرزد و از يک چيز نگرانم آن هم باد معده است يعني چيزي که بر من غلبه کرده اين است و علت نگرانيم در يک محيط آرام مثل کلاس دانشگاه است اين است که اگر در اين محيط صدايي از من خارج شود چه خواهد شد و اين باعث نفخ من در کلاس ميشود و بايد از کلاس خارج شوم به زبون خودمون يه جوري رودروايسي شديد پيدا ميکنم و اين باعث ميشه که کلاسها رو نرم و هميشه درسام رو بيفتم
    جناب آقاي دکتر من حتي دکتر هم رفتم که بهم پروپرانول 40 تجويز کرد که آنهم به جزء بيحالي چيز خاصي نداشت مشکل من اينه که چرا بايد در محيط آرام دچار اين رودروايسي بشم ولي در محيط شلوغ اصلا اين احساس رو ندارم.

متشکرم.

سیاوش

2. سلام
    آقا سیاوش من حدس میزنم شما دچار وسواس فکری شدید. اینکه در کلاس فکرتون فقط حول این میچرخه که باد معده نداشته باشید و راحتتون نمیذاره میتونه نوعی وسواس فکری باشه. اگه این مشکل شما درمان نشه نه فقط تو کلاس که بعدها در محل کار و حتی منزل براتون مسئله ساز میشه و تمام فعالیت های اجتماعی شما رو مختل میکنه.
    درسته که شما خودتون بیشترین کمک رو در حل این مسئله به خودتون میکنید اما به نظر من هر چه سریعتر به یک روانپزشک حاذق مراجعه کنید تا مشکلتون ریشه یابی بشه و با کمک پزشکتون حلش کنید.
    با آرزوی موفقیت...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. Siyavash67 نوشته است: با سلام خدمت شما مدير سايت

جناب آقاي دکتر مشکل من واقعا اساسي است و از اين مشکل بسيار رنج ميبرم طوري که 2 سال است زندگيم رو مختل کرده و کل درسهام رو ميفتم
    جناب آقاي دکتر من مشکل اظطراب بسيار شديد دارم در کلاسهاي دانشگاه نميتوانم شرکت کنم مخصوصا کلاسهايي که جنس مونث در آن است من از اول اينگونه نبودم طوري که ارتباطم با جنس مخالف خوب بود و مشکلي از اين بابت نداشتم ولي نميدونم چم شد که يه باره از اين رو به اونرو شدم.
    وقتي در کلاس که هميشه آرام هستش و صداي جزء صداي استاد نيست ميشينم احساس تنگي نفس ميکنم بشدت عرق ميکنم و دستام ميلرزد و از يک چيز نگرانم آن هم باد معده است يعني چيزي که بر من غلبه کرده اين است و علت نگرانيم در يک محيط آرام مثل کلاس دانشگاه است اين است که اگر در اين محيط صدايي از من خارج شود چه خواهد شد و اين باعث نفخ من در کلاس ميشود و بايد از کلاس خارج شوم به زبون خودمون يه جوري رودروايسي شديد پيدا ميکنم و اين باعث ميشه که کلاسها رو نرم و هميشه درسام رو بيفتم
    جناب آقاي دکتر من حتي دکتر هم رفتم که بهم پروپرانول 40 تجويز کرد که آنهم به جزء بيحالي چيز خاصي نداشت مشکل من اينه که چرا بايد در محيط آرام دچار اين رودروايسي بشم ولي در محيط شلوغ اصلا اين احساس رو ندارم.

متشکرم.

سیاوش

دوست عزیز شما دچار وسواس بیش از حد فکری شدید و بدونید که بیهوده هست.
    شما اگه از قبل دچار مشکل نفخ بودید یا گهگاهی دارید،بدونید که این مشکل خیلیاست و نباید زیاد فکرتون رو مشغول کنه.
    این اتفاق جزو بدنه و برای هر کسی ممکنه رخ بده.
    شما مثل کسی شدید که همیشه از اینکه بدنش عرق کنه و بوی بد بگیره ، نگرانه و همین نگرانی باعث میشه که بدن خود به خود عرق بکنه و حتی بوی بد هم داشته باشه.استرس از اتفاق نیوفتادن بعضی مسایل و تلقین بیش از حد،خود باعث بروز همون چیزی میشه که شخص ازش فرار میکنه.پس بهش زیاد فکر نکن،راحت باش،میبینی که اصلا مسئله ای نبوده که بخوای خودتو این همه رنج بدی...
    راه حل های شخصی:
    از خوردن شیر مخصوصا به صورت ناشتا پرهیز کن.معده ی خودت رو خالی نزار(مخصوصا صبح ها).از خوردن غذاهای نفاخ اجتناب کن.و اینکه ترجیها بعداز هر وعده غذا، یک عدد قرص (کلیدینیوم سی) استفاده کن.
    در ضمن واسه اینکه بهت ثابت بشه که مشکل خاصی نیست و اینکه یه خورده راحت تر باشی،یه مدت بین دوستای نزدیکت بشین که از خانوما دور باشی و استرس نداشته باشی یا اینکه ته کلاس و دورتر از بقیه بشین تا هم نگرانی رو از خودت دور کنی و هم یه خورده اوضاء رو واسه خودت آروم تر کنی...
    به امید بهبودی...
    دوست من

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  4. aida7

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    دوست عزيز ر
    شما اول بايد اعتماد به نفس خودت رو بالا ببري و دوم اينكه كمتر به اين مسئله فكر كني...
    راستش منم يه مدت اينجوري بودم اما يه روز تصميم گرفتم كه اصلا بهش فكر نكنم.باور كن الان ديگه اصلا مشكلي ندارم...كمتر بهش فكر كن چون تلقين كردن اوضاع رو بدتر مي كنه.در ضمن دارو هاي زيادي هستن كه مشكل سر و صداي شكمتون رو حل ميكنن.
    مي تونيد جهت اطمينان به دكتر هم مراجعه كنيد كه از  سلامتي دستگاه گوارشيتون مطمئن بشيد .
    با آرزوي موفقيت

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. دوستان راهنمایی کردن
    فقط دوست دارم بگم روی تلقین و تصورات ذهنی که ساخته خودتون هست کار کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. Siyavash67 نوشته است: با سلام خدمت شما مدير سايت

متشکرم.

سیاوش

اضطراب و افسردگي جزء شايع ترين بيماريهاي رواني در هر جامعه اي هستن شما بدليل اينكه از هر چيزي كه باعث جلب توجه ونگاهها به خودتان بشه گريزان هستي از محيطهاي ارام برعكس محيط هاي شلوغ پرهيز ميكني پرو پرانولول براي كوتاه مدت موثره وداروهاي بهتري براي حالتهاي شما موجوده كه البته روانپزشك تجويز ميكنه ويادگيري تكنيك ريلكسيشن كه بهت اموزش ميده ضمنا پرهيز از محيط هايي كه ازارت ميده وضع رو بدتر ميكنه وبايد به تدريج خودت رو درگير اين محيطها و افراد بكني درست مثل كسي كه شنا رو  با غوطه خوردن در اب ياد ميگيره ولي اگه از اب پرهيز كنه فقط ترس رو تقويت كرده البته موضوع بايد قدم به قدم وتدريجي باشه ودارو هم كمك بالايي ميكنه . ضمنا ممكنه اضطراب باعث بشه تند ونجويده غذا بخوري كه اينهم باعث نفخ ميشه با ارامش و بهتره باچنگال بجاي قاشق كم كم و جويده غذا بخوري

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  7. تقریبا همه گفتنیها رو دوستان گفتند چند جمله اضافه میکنم شما ممکنه مشکلتون براتون حاد به نظر برسه وکم وبیش زندگی تون رو مختل کرده باشه ولی مطمئن باشید که با مراجعه به روانپزشک براحتی مشکلتون حل خواهد شد وکم کم یاد میگیرد این مشکل رو از خودتون دور کنید میتونید از داروی ضد نفخ برای بهتر شدن نفختون وهم بالا رفتن اعتمادتون به خودتون استفاده کنید مثل دایمتیکون ویا دایجستیو .... البته با تجویز پزشک مصرف کنید امیدوارم همیشه موفق باشید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  8. سلام.بهترين كار اينه كه اصلا به اين موضوع فكر نكني بعدم بر فرض خارج بشه مگه فقط شما باد معده داريد؟درسته به حر حال از لحاظ عموم زشته ولي يه چيزه غير ارادي و عمومييه.كنترل غذايي خيلي ميتونه كمكتون كنه حتما روزاهاي كه كاراي مهم داريد غذاهاي نفق دار نخوريد.

9. با سلام
    دوست من،حقیقتش نمیدونم این مطلب رو بگم یا نه!! چون میترسم بگم و مورد مواخذه قرار بگیرم!!ولی دلمو میزنم به دریا و میگم !!دوست عزیز،تمامی اظهارات دوستان متین و قابل اجراست،تنها یک پیشنهاد هم من دارم که امیدوارم حداقل برای یک مدت اونو انجام بدی!!در وهله اول از تمامی دوستانی که با نظر حقیر مخالف هستند! پوزش میخوام و در وهله بعد باید بگم شما هر شب یک صفحه از قرآن رو بخونید،بهتون آرامش میده، ضمناً در تقویت ذهن و خودباوری بسیار موثره!! البته اگر اعتقاد مستحکم به این کتاب مقدس دارید!! بنده خودم امتحان کردم و نتایج مثبت اونو دیدم حال خوددانید!!میتونید امتحان کنید زیرا تستی است مجانی!!!
    در پایان از مدیران محترم سایت هم مجدداً پوزش میخوام چون میدونم این سایت علمی است و نباید در پستها،نصحیتی رو ابراز کرد و یا مطالب غیر علمی رو گفت!!ولی به هرحال چیزی که بنده تجربه کردم رو میخواستم در اختیار این دوست گرامی که فوق العاده استرس دارند بگذارم
    موفق و بهروز باشید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  10. دوستان از همه ی شما ممنونم ولی بهترین راه برای من چیه؟به یک روان شناس مراجعه کنم؟

11. Siyavash67 نوشته است: دوستان از همه ی شما ممنونم ولی بهترین راه برای من چیه؟به یک روان شناس مراجعه کنم؟

بله بهترین و مطمئن ترین راه مراجعه به روانپزشکه که بتونید با کمک ایشون مشکلتون رو مرتفع کنید. البته امکان داره ایشون همراه با درمان های خودشون شما رو به متخصص گوارش هم ارجاع بدن تا مشکل گوارشیتون هم حل بشه که مسلما در روند بهبود اوضاع روحیتون تاثیرات مثبت بسیار زیادی خواهد داشت.
    موفق باشید...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  12. aida7

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    دوست عزيز اين مشكل رو خودتم مي توني حل كني اما اگه فكر مي كني يك مشاور مي تونه كمكت كنه حتما برو.
    ولي من اگه جاي شما باشم اول سعي مي كنم خودم رو توي عمل انجام شده قرار بدم.يعني سعي كن با اين مشكل كوچيكت خودت رو به رو بشي.
    اميدوارم هر چه زودتر مشكلت حل شه...

13. اصلا نمیدونم چیکار کنم امروز ا 8 صبح تا 12 کلاس داشتم نمیتونم یه جا بشینم اول کلاس بد نبود عقب نشسته بودم ولی وقتی ساعت 11 رفتیم یه کلاس دیگه و جا نبود واسه نشستن رفتم جلو نشستم پشتمم یه دختر نشسته بود وقتی کلاس همهمه بود استرسم کم بود و تقریبا مشکلی نداشتم ولی وقتی استاد گفت ساکت و همه ی بچه ها ساکت شدند حتی صدایی نمیومد استرسم بیشتر شد هی موهامو میکشیدم و کف دستم زود عرق میکرد پیشونیم عرق کرد و یواش یواش احساس کردم شیکمم داره صدا میده که نتونستم بشینم و رفتم بیرون.
    بچه ها واقعا نمیدونم چیکار کنم من با جنس مونث مشکی ندارم حتی حرف هم میزنم من دوس دخترم داشتم 4 سال باهاش بودم ولی وقتی به موضوعی که گفتم فکر میکنم اصلا میریزم به هم چون هم آدمی هستم که خیلی سرسنگین هستم و یکمی غرورم زیاده.
    شما چی پیشنهاد میکنید.
    بعضی وقتها اونقدر کلافه میشم که میخوام خودکشی کنم.
    اصلا نمیتونم از فکرم پاکش کنم هر وقت میخوام به این موضوع فک نکنم حتی روی مسائله که به خودم میگم فک نکن راحت باش بازم اصل موضوع یادم میفته و ادامه ی ماجرا
    دوستان یه نکته ی دیگه که من خیلی سیگار میکشم
    یه مساله ی دیگه هم هست که خجالت میکشیدم بگم اونم اینه که بعد اینکه دوس دخترم رفت خیلی خود ارضایی میکردم آیا اینا میتونه به مشکلم ربط داشته باشه؟

14. با سلام
    دوست عزیز کشیدن سیگار باعث میشه که باد در ریه ها جمع بشه پس این هم میتونه یکی از دلایل چیزی که گفتید باشه بهتره هر چه زودتر برای سلامتیتون سیگار رو ترک کنید اینجوری روحیتون هم بالاتر میره  درباره عوارض خود ارضایی هم که زیاد بحث شده اصلا به این فکر نکنید که کجا هستید و چه کسانی کنارتون نشستن فقط توجه کاملتون به استاد باشه  سعی کنید اعتماد به نفستون رو بالا ببرید شما تواناییش رو دارید فقط کافیه خودتون رو باور کنید
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  15. سلان
    همون طور که قبلا هم گفتم شما دچار وسواس فکری شدید دوست عزیز. اینکه یه فکر آزاردهنده رهاتون نمیکنه اسمش چیه مگه؟ وسواس فکری دیگه. بجای سیگار کشیدن و سر کلاس نرفتن و دور کردن خودتون از جامعه زودتر به روانپزشک مراجعه کنید تا سریعتر مشکلتون حل شه. وسواس فکری مسئله ای نیست که خودتون بتونید خیلی راحت حلش کنید. تکنیک های خاصی لازمه که باید یاد بگیرید. پس وقت و انرژیتون رو هدر ندید و سریعتر به پزشک مراجعه کنید.
    با آرزوی بهبودی...

تشکر شده توسط : 4 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید