شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کیست ریز تخمدان و لکه بینی

1. سلام
    من دختری 23 ساله هستم که ماه پیش به علت پریود نامنظم به دکتر رفتم و متوجه شدم که در تخمدانهایم کیستهای ریزی هست که دکتر 3 دوره استفاده از قرص LD را برایم تجویز کردند البته چون خونریزیم زیاد بود مدت یه هفته قرص استروژن و مفنامیک اسید را هم مصرف کردم و خونریزیم تمام شد اما حالا بعد از دو هفته لکه بینی دارم و گاهی اوقات احساس درد در قسمت تخمدانهایم دارم . میخواستم بدونم علت اینها چیه؟ و من باید چکار کنم آیا لازمه که داروهایم را عوض کنم ؟ یا دکتر باید از نزدیک معاینه کند؟ لطفا من را راهنمایی کنید .

2. baharak نوشته است: سلام
    من دختری 23 ساله هستم که ماه پیش به علت پریود نامنظم به دکتر رفتم و متوجه شدم که در تخمدانهایم کیستهای ریزی هست که دکتر 3 دوره استفاده از قرص LD را برایم تجویز کردند البته چون خونریزیم زیاد بود مدت یه هفته قرص استروژن و مفنامیک اسید را هم مصرف کردم و خونریزیم تمام شد اما حالا بعد از دو هفته لکه بینی دارم و گاهی اوقات احساس درد در قسمت تخمدانهایم دارم . میخواستم بدونم علت اینها چیه؟ و من باید چکار کنم آیا لازمه که داروهایم را عوض کنم ؟ یا دکتر باید از نزدیک معاینه کند؟ لطفا من را راهنمایی کنید .

سلام،
    درمانی که برای شما انجام شده کاملا درست بوده و علت این لکه بینی به دلیل تغییر هورمونی است که از خارج به سیستم بدن وارد شده است. ممکن است تا مدتی و تنظیم مجدد سیستم بدن، شاهد این تغییرات باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. من مدتی قبل به علت اینکه پریودم نامرتب بود گاهی 2 یا سه ماه يکبار پريود ميشدم و عقب میافتاد به دکتر مراجعه کردم وبعد از سونو مشخص شد داخل هر یک از تخمدانهای من چندین کیست کوچک وجود دارد که قطر بزرگترین آنها 5 میلی متر یعنی نیم سانت بود برای درمان دکتر به من قرص متفورمین که مربوط به دیابت نوع 2 است تجویز کرد به مدت 6 ماه مصرف کنم تا الان  این دارو رو 4 ماهه استفاده کردم یکی صبح یکی شب  اما هنوز پریودم مرتب نشده و شدیدا معدمو هم بهم ریخته آیا راه درمان دیگری وجود نداره البته چون من تازه ازدواج کردم دکتر به من قرص سیپروترون کامپاند نداد چون شاید باعث تعویق بارداری بشه
    آیا این نامرتب بودن عادت ماهانه من درمان نداره چون قبل از ازدواج سیپروترون رو 3 ماه مصرف کردم اما اثر نداشت

4. mansy نوشته است: من مدتی قبل به علت اینکه پریودم نامرتب بود گاهی 2 یا سه ماه يکبار پريود ميشدم و عقب میافتاد به دکتر مراجعه کردم وبعد از سونو مشخص شد داخل هر یک از تخمدانهای من چندین کیست کوچک وجود دارد که قطر بزرگترین آنها 5 میلی متر یعنی نیم سانت بود برای درمان دکتر به من قرص متفورمین که مربوط به دیابت نوع 2 است تجویز کرد به مدت 6 ماه مصرف کنم تا الان  این دارو رو 4 ماهه استفاده کردم یکی صبح یکی شب  اما هنوز پریودم مرتب نشده و شدیدا معدمو هم بهم ریخته آیا راه درمان دیگری وجود نداره البته چون من تازه ازدواج کردم دکتر به من قرص سیپروترون کامپاند نداد چون شاید باعث تعویق بارداری بشه
    آیا این نامرتب بودن عادت ماهانه من درمان نداره چون قبل از ازدواج سیپروترون رو 3 ماه مصرف کردم اما اثر نداشت

سلام،
    درمان مناسبی برایتان انجام شده است، دوره درمانی را کامل کنید.

5. سلام دكتر خسته نباشيد
    ازتون خواهش مي كنم كه جواب منو در صورت امكان بديد، چون دكترم رفتند تا در يك كنگره شركت كنند و تا اول تير تشريف ندارند. من تازه فهميدم و بسيار سردرگم شدم، چون هفته ديگه موعد دكترم بود و داروهام داره تمام مي شه.نمي دونم با اين درمان نصفه و نيمه چه كنم؟ من به بيماري سندرم تخمدان پلي كيستيك دچار هستم و تخمدانهام بزرگ شده بود  و كيستهاي ريز داشت. 5 ماهه كه سيپروترون و اسپيرونولاكتون مصرف مي كنم و دو ماه اول به همراه اين دو قرص فلوتاميد هم تجويز شد و بعد از آن دو ماه است كه قرصهاي زير رو مصرف مي كنم.  دكتر قبلي متفورمين تجويز كرده بودند اما به شدت روده ام رو به هم ريخت.  دكتر فعلي گفتند لازم نيست. لازم به ذكر است كه رشد موهاي زائد من هم خيلي كمتر شده ولي هنوز از زماني كه 1 يا 2 روز مونده به تمام شدن قرصهاي سيپروترون، لكه بيني دارم.
    لطف مي كنيد اگر سوالهاي منو جواب بديد:
    1. مي خواستم بدونم كه درمان تخمدان پلي كيستيك چقدر طول مي كشه؟
    2. آيا اين لكه بيني طبيعيه يا اينكه مشكلي هست؟
    3. آيا قرص فيناسترايد كه دكتر تجويز كردن مضر نبوده؟ چون بسياري معتقدند كه اين قرص عوارض بدي داره و خانمها نبايد مصرف كنند. مي خواستم بدونم كه نظر شما چيه؟ من 4 ساله ازدواج كردم و قصد دارم بچه دار بشم.
    4. آيا واقعا قرص متفورمين لازم نبوده؟
    5. آيا درد تخمدان چپم مي تونه دليل بر وجود كيست باشه ؟

داروهايي كه در حال حاضر مصرف مي كنم :
    1. قرص سيپروترون كامپاند

2. قرص rinfoltil
    3. قرص finastride5
    4. قرص spironolacton
    راستي دكتر جواب آزمايش قند خون هم به شرح ذيل بود :
    FBS : 99
    BLOOD SUGAR 2 HPP : 76
    120 MIN.URINE GLUCOSE : NEGATIVE

ازتون عذر مي خوام كه اينقدر طولاني شد. بگذاريد به حساب تشويش خاطر و سردرگمي من.
    سپاسگزارم

6. با سلام
    من 27 سالم هست. اولین باری که پریود شدم 13 ساله بودم و زمان پریودیم 20 روز طول کشید که در این مدت خونریزی شدید همراه لخته داشتم. بعد از مراجعه به پزشک و انجام سونوگرافی، یک کیست در تخمدان دیده شد که با مصرف قرص LD بهبود پیدا کردم. بعد از آن، هر از چندگاهی یک سونوگرافی انجام می دهم. در سونوگرافی اخیر از رحم و ضمایم، کیست های ریزی در هر دو تخمدان وجود داشت که نظر پزشک دال بر PCOD بود. به همین خاطر شروع به خوردن قرص مدروکسی پروژسترون از روز 5 قاعدگی به مدت 21 روز کردم. 4 رور مانده به اتمام قرص، ترشحات قهوه ای رنگی داشتم که شواهدی بر قاعدگی داشت اما بی توجه به آن، قرص ها را ادامه دادم. 2 روز بعد از اتمام قرص ها، دچار لکه بینی شدم که همچنان به صورت ترشحات قهوه ای رنگ بودند. و عملاً مدت 6 روزی که پریود بودم (به طور معمول 8 روز طول می کشد) تنها 2 الی 3 ساعت خونریزی داشتم. به همین خاطر قرص ها را برای نوبت دوم استفاده نکردم (قرار بود 3 دوره مصرف کنم.). آیا مشکلی به وجود می اید؟ هم اکنون بهترین درمان چیست. در ضمن به دلیل پرمویی روزانه 2 قرص اسپیرونولاکتون هم مصرف می کنم.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید