شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

دردهاي ناحيه شكمي

1. با سلام خدمت دوستان گرامي
    من قبلا بدليل عصبي بودن اسيد معده ام زياد ترشح مي كرد كه با مراجعه به دكتر درمان مي شدم
    اما چند وقت تو اداره صبحانه خوردم و عصري تو خونه با عرض معذرت بالا آوردم منتهي خيلي تلخ وبد مزه بود وحالت اسيدي داشت از اونموقع تا حالا در ناحيه شكمي درد دارم هر دوطرف درد مي كنه مي ره تا مثانه  يه دردي مثل دل پيچه آندوسكوپي كردم چيزي نبود اما تو آزمايش خون وجود عفونت تو معده را نشان داد دكتر دارو تجويز كرد ودوره درمان كامل كردم اما وقتي بدنمو گرم مي كنم يا فعاليت بدني مي كنم خوبم - بعضي مي گن سرما خوردگي - چون در حيط كارم كولر روشن مي كردن من به سرما حساسم  منتهي رنگ ادارم زرد اما كمي هم بو مي ده بوش مثل بوي سيري تره
    در صورت امكان راهنمائي فرمائيد

2. habib333 نوشته است: با سلام خدمت دوستان گرامي
    من قبلا بدليل عصبي بودن اسيد معده ام زياد ترشح مي كرد كه با مراجعه به دكتر درمان مي شدم
    اما چند وقت تو اداره صبحانه خوردم و عصري تو خونه با عرض معذرت بالا آوردم منتهي خيلي تلخ وبد مزه بود وحالت اسيدي داشت از اونموقع تا حالا در ناحيه شكمي درد دارم هر دوطرف درد مي كنه مي ره تا مثانه  يه دردي مثل دل پيچه آندوسكوپي كردم چيزي نبود اما تو آزمايش خون وجود عفونت تو معده را نشان داد دكتر دارو تجويز كرد ودوره درمان كامل كردم اما وقتي بدنمو گرم مي كنم يا فعاليت بدني مي كنم خوبم - بعضي مي گن سرما خوردگي - چون در حيط كارم كولر روشن مي كردن من به سرما حساسم  منتهي رنگ ادارم زرد اما كمي هم بو مي ده بوش مثل بوي سيري تره
    در صورت امكان راهنمائي فرمائيد

بوی بد ادرار به دلیل وجود عفونت یا انگل هست
    بهتره دوباره به پزشکتون مراجعه کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. من توصيه ميكنم كه حتما پيگيري كنيد
    راستي مشكل صفراوي يا كبدي نداشتيد؟
    ايا سوزش ادرار داري؟قطر ادرارتون باريك نششده؟ادرارتون كامل مياد؟قطره قطره نمياد؟شبها چند بار واسه ادرار از خواب پا ميشيد؟

ميشه لطفا جواب سوالاتمو بديد.

ممنون

4. با سلام وتشكر
    دكتر رفتم مي گه دردناحيه شكم يكي به علت گاستريت و دومي بعلت نارحتي روده بزرگ چون يبوست هم دارم اين دو رو تشخيض داد منتهي با آزمايش نمي دونم آزمايش چي بود پائين مي نويسم
    نه كبدم چرب - نه صفرا هم مشكل نبايد داشته باشه چون سونوگرافي چيزي نشون نداد
    اما در مورد ادرار موقع ادرار سوزش نداره در حالت عادي منظورم موقعي كه ادرار ندارم  سوزش داره - احساس مي كنم مثانه ام پره- تب ندارم - نه كامل مي ياد -منتهي من قبل خواب دستشوئي مي رم - وصبح موقع از خواب بلند شدن مي رم دستشوئي - اما ديروز خيلي آب خوردم تا صبح دو دفعه رفتم
    چند وقت خرداد ماه رفتم اين حالت شدم رفتم سونوگرافي آزمايش دادم چيزي نشون نداد
    hematology
    cbc
    w.bc. 6700
    rbc 5.34
    hb 14.4
    hct 45.1
    m.c.h 84.5
    m.c.h 27
    m.c.h.c 31.9
    paletetes 227000

5. ali68

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام به همه.

جونم در اومد تا يه جايي واسه پرسيدن سوالم پيدا كردم.اينكه كاربراي جديد نميتونن يه تاپيك بزنن خيلي اذت كنندست.

خوب برم سر سوالم.

همسر من وقتي پريود ميشه چند ساعت بعدش درد خيلي عجيبي زير شكمش ايجاد ميشه تعا حدي كه بايد ببريمش بيمارستان و آمپول بزنن تا خوب بشه.(آمپول هيوسين)

حالا ميخواستم بدونم مشكلش چيه.پيش دكترم برديمش ولي گفت چيز خاصي نيست.ولي برا من چيز خاصي هست كه همسرم اينقد درد بكشه.

خيلي ممنون

6. ali68 نوشته است: سلام به همه.

جونم در اومد تا يه جايي واسه پرسيدن سوالم پيدا كردم.اينكه كاربراي جديد نميتونن يه تاپيك بزنن خيلي اذت كنندست.

خوب برم سر سوالم.

همسر من وقتي پريود ميشه چند ساعت بعدش درد خيلي عجيبي زير شكمش ايجاد ميشه تعا حدي كه بايد ببريمش بيمارستان و آمپول بزنن تا خوب بشه.(آمپول هيوسين)

حالا ميخواستم بدونم مشكلش چيه.پيش دكترم برديمش ولي گفت چيز خاصي نيست.ولي برا من چيز خاصي هست كه همسرم اينقد درد بكشه.

خيلي ممنون

خانوم شما باید به سونوگرافی بره چون ممکنه کیست باشه
    دردهای در دوره ی پریودی یا از وجود کیست است یا نوعی پریود به نام دیسمنوره
    است که این نوع پریود را پریودهای همراه با درد شدید میگن که اغلب ارثی اند

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. ali68 نوشته است: سلام به همه.

خوب برم سر سوالم.

خيلي ممنون

دیسمنوره یا قاعدگی دردناک از شایع ترین مشکلات زنان است . به صورتی که ۵۰  تا ۷۰   درصد زنان به آن مبتلا می باشند . دیسمنوره یک درد خاص همراه با قاعدگی است که دلیل عمده غیبت از مدرسه و محل کار در زنان می باشد . این مشکل در اکثر موارد ، با پریودهای ماهانه همراه با تخمک گذاری دیده می شود و براساس سن شروع و دلایل بوجود آورنده ،‌به دو نوع اولیه و ثانویه تقسیم می شود . <xml><o></o>

* دیسمنوره اولیه : این حالت معمولاً قبل از سن ۲۰ سالگی و تقریباً همیشه ۶ تا ۱۲ ماه بعد از اولین قاعدگی شروع می شود . اگر دردها ۳ سال بعد از اولین قاعدگی ( منارک )‌شروع شود و یا اگر دیسمنوره همراه با دوره های بدون تخمک گذاری باشد ، باید به فکر علل ثانویه بود . <o></o>

معمولاً درد چند ساعت قبل یا همزمان با خونریزی قاعدگی شروع شده و حداکثر دو تا سه روز طول می کشد . دردها بیشتر در زیر ناف است . دردها گاه به کمر ، کشاله ران و رانها نیز انتشار می یابد . علائم دیگری مثل تهوع ، استفراغ ، بی اشتهایی ،‌ اسهال ، خستگی ، تحریک پذیری و گاه سردرد ، می تواند وجود داشته باشد . دیسمنوره اولیه با افزایش سن و زایمان طبیعی ممکن است بهبود یابد . این بیماری احتمالاً در زنانی که مادران آنها نیز دچار این ناراحتی بوده اند شایعتر است . در این بیماری پروستاگلاندین ها نقش دارند که سبب انقباضات رحمی و دیگر علائم عمومی می شوند . <o></o>

درمان : فعالیت های فیزیکی ملایم می تواند به تخفیف شکایات بیمار کمک کند . توجه به رژیم غذایی ( مثل خوردن غلات سبوس نگرفته ، حبوبات ، سبزیجات و میوه جات بیشتر و کم خوردن یا نخوردن نمک ، کافئین و شکر ) نیز در برخی زنان مفید است . استراحت و ماساژ و تکنیک های بیوفیدبک نیز در برخی موارد در تخفیف درد مؤثر است . <o></o>

اگر بیمار از نظر جنسی فعال است ، استفاده ازقرصهای پیشگیری از حاملگی (OCP

)‌با استروژن کم در نود درصد موارد مؤثر خواهد بود که درمان انتخابی می باشد .
    <o></o>

درمانهای دارویی تحت نظر متخصص زنان و زایمان انجام شده و در صورتی که ۳ تا ۶ ماه پس از درمانهای مذکور پاسخی مشاهده نشد ، باید به دنبال علل ثانویه بوده و کلیه اقدامات تشخیصی را به کار بست . ( خصوصاً در دیسمنورای که پس از ۲۰ سالگی ظاهر شود که تقریباً همیشه از نوع ثانویه است ) <o></o>

* دیسمنوره ثانویه : <o></o>

این حالت معمولاً بعد از سن ۲۰ سالگی رخ می دهد هر چند که میتواند در اولین عادت ماهیانه و در هر سنی شروع شود . درد دراینها معمولاً ۵ تا ۷ روز تداوم می یابد . دیسمنوره ثانویه در زنان دارای بیماریهای لگنی مثل ( آندومتریوز ، آدنومیوز ، توده های زیرمخاطی رحم  ، تنگی شدید گردن رحم ، عفونت های لگنی مزمن ، چسبندگی ها لگنی  و هیپرمنوره یا افزایش خونریزی ماهانه ) رخ می دهد . در این بیماران معاینات کامل لگن و نیز آزمایش های روتین ، تصویربرداری از رحم و ضمائم آن ، سونوگرافی و ...  ممکن است برای تشخیص لازم باشد اما دستیابی به یک تشخیص دقیق همیشه امکان پذیر نیست و اشتباه در تشخیص و افتراق دیسمنوره اولیه و ثانویه فراوان دیده می شود . <o></o>

درمان : درمان اصلی در دیسمنوره ثانویه ، تشخیص و رفع عامل زمینه ای است اما برخی از انواع ثانویه به درمانهای دارویی با OCP

(‌قرصهای ضد حاملگی ) یا داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (
    NSAIDS

) نیز پاسخ نسبی می دهند
    <o></o>

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید