شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سرفه هاي صبحگاهي شديد وگاهي مشاهده خلط خوني

1. با سلام خدمت آقاي دكتر ودستان عزيز
    همسر من فقط صبحها كه از خواب بيدار مي شه تا نيم ساعت سرفه هاي شديد مي كنه كه گاهي هم انقدر شديده كه خون كمي توش مشاهده مي شه وخودش چون فكر مي كنه مريضي بدي داره مي ترسه كه بره دكتر يه بار به يه دكتر عمومي مطرح كرد بهش كلماتسين داد به نظرم بهتر شد ولي خوب نشد دكتر ديگه اي هم گفت سينوزيت مزمنه كه آموكسي كلاو تجويز كرد تا يه مدتي بهتر بود ولي بعد دوباره شروع شد لطفاَ منو راهنمايي كنيد ممنون

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. bahar80 نوشته است: با سلام خدمت آقاي دكتر ودستان عزيز
    همسر من فقط صبحها كه از خواب بيدار مي شه تا نيم ساعت سرفه هاي شديد مي كنه كه گاهي هم انقدر شديده كه خون كمي توش مشاهده مي شه وخودش چون فكر مي كنه مريضي بدي داره مي ترسه كه بره دكتر يه بار به يه دكتر عمومي مطرح كرد بهش كلماتسين داد به نظرم بهتر شد ولي خوب نشد دكتر ديگه اي هم گفت سينوزيت مزمنه كه آموكسي كلاو تجويز كرد تا يه مدتي بهتر بود ولي بعد دوباره شروع شد لطفاَ منو راهنمايي كنيد ممنون

با سلام
    دوست عزیز، با توضیحات شما بنظرم امکان داره ایشون به برونشیت مزمن ریه دچار شده باشه!!اگه صد البته با مراجعه به متخصصین ریه ضمن معاینات مربوطه،وبا تجویز دارو ،بهبودیشون حاصل خواهد شد!!لذا در اولین فرصت مراجعه ایشون به پزشک باید مد نظرتون باشه!!درثانی تا چه زمانی ،ایشون میتونه به این وضع ادامه بده!! مگر هر کسی که یک همچین بیماری رو داشت باید بنشینه و انتشار اونو در بدنش ببینه و دست روی دست بزاره؟؟؟ آیا این روش  معقولانه است؟؟ پس دوست گرامی ،اگر ایشون به پزشک مراجعه نمیکنند!!شما اینکار رو بکنید!!درپایان حقیر بعید میدونم مشکل ایشون، مشکلی تا این حاد باشه !!انشالله که هرچه زودتر بهبودی حاصل خواهد شد.
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام
    دوست عزیز یکی از دوستان من مدت فقط سرفه میزدند بعد کم کم سرفه هاشون حالت ببخشید خلط دار پیدا کرد و بعدش هم داخل خلطها خون مشاهده کردند این موضوع باعث شد چندین بار به خاطر ازمایشات متعدد در بیمارستان بستری شوند برای انجام ازمیشات مختلف که البته بدلیل کم کاری خودشون بود که به متخصص در همان روزهای اول بیماریشون مراجعه نکرده بودن پس از انجام معاینات تشخیص نهایی درگیر شدن ریه ها بر اثر سرما خوردگی های متعدد بود به نظر من هرچند زودتر خانمتون به یک متخصص مراجعه کنند تا هرچند زودتر هم خیال خودشون هم شما راحت بشه
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام
    با تشکر از دوستان لازم دیدم یه نکته رو بیان کنم و اون هم اینه که درسته که ممکنه همسر شما به برونشیت یا سرماخوردگی و درگیری ریه ها با این بیماری مبتلا باشن اما این امکان هم وجود داره که سرفه های شدید ایشون باعث ایجاد خراش در مسیر تنفسی بین بینی و ریه شده باشه و با تکرار این سرفه ها زخم خونریزی کنه.
    و اما نکته اصلی اینه که سرفه های شدید و به دنبال اون مشاهده خون در خلط میتونه از علائم بیماری های متفاوتی باشه از قبیل بیماری های ریوی , بیماری های تنفسی که مری و نای رو درگیر میکنن و حتی گاهی اوقات بیماری های قلبی (با اینکه خیلی عجیب به نظر میرسه) و ...  
    بنابراین همسر شما حتما باید تحت معاینه و آزمایش قرار بگیرن تا مشخص بشه مشکلشون چیه. شاید هم فقط ناشی از یه تنگی نفس ساده صبحگاهی باشه.
    درهر حال مراجعه به پزشک رو فراموش نکنید.
    با آرزوی سلامتی...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. دوست عزیز من هم فرمایشات دوستان رو تائید میکنم فقط چند مورد اضافه میکنم که با علائمی که ذکر کردین سرفه شدید صبحگاهی و خلط و بعضی وقتها کمی خون دیده شده میشه گفت معمولا افرادی که آلرزی دارند بیشتر دچار سینوزیت مزمن میشوند و خود سینوزیت معمولا بیماری مقاومی هست مثلا اگر برای عفونت گلو یک دوره درمان با آنتی بیوتیک تجویز بشه برای سینوزیت دو دوره از نوع قوی آنتی بیوتیک تجویز میشه با ذکر این موضوع که سینوزیت اگر مزمن بشه باعث سرفه وخلط در ریه ها میشه همچنین سینوزیت مزمن معمولا عود کننده هست وبعد از درمان کامل بعد از گذشت مدتی ممکن هست که با عاملی مثل آلرزی ویا سرماخوردگی ساده باز گردد با جمع بندی این  موارد ( آلرزی وسینوزیت ) وفرمایش الیناز خانم یعنی (سرفه های شدید باعث خراش مسیر تنفسی شده )با شرح حال همسر شما با این توضیحات میتونه معلول این موارد باشه وشما میتونید با مراجعه به متخصص ریه و آلرزی ویا داخلی با درمان وکنترل سینوزیت و آلرزی شون این مساله منتفی بشه ولی باید این رو هم بدونید که افرادی که بیش از سه هفته دچار سرفه های شدید میشن باید حتما تحت آزمایش ودر صورت لزوم عکس برداری از ریه ها قرار بگیرد تا اگر شخص مبتلا به بیماری میکروبی خاصی هست به موقع تشخیص وتحت نظر قرار بگیرد ولی شما علائم خاص دیگهای غیر از سرفه (صبحگاهی )وخلط وخون کم ذکر نکردین علائم دیگه ای مثل تب یا عرق شبانه یا درد قفسه سینه یا درد غدد لنفاوی دارند؟ در هر صورت ضروری هست که ایشون حتما به متخصص ریه مراجعه کنند تا تشخیص بدن که این نشانه ها ی بیماری خاصی هست یا به احتمال از همون آلرزی وسینوزیت مزمن نشئت گرفته . آرزوی سلامتی برای شما وهمسرتون دارم موفق باشید .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید