شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چربی صورت و اطراف بینی

1. من چربی های روی بینی زیاده برای رفع این چربی ها چیکار کنم
    ممنون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام
    بهترین راه حلش مراجعه به دکتر پوست هستش وباید از صابونهایی که پوست چرب رو خشک میکنن استفاده کنید معمولا میگن سیب  هم پوست رو خشک میکنه(تا چقدر صحت داره دقیقا نمیدانم)سیب  را رنده کنید روی محل چرب بگذارین تا پوست خشک بشه البته مقداری هم عسل به ان اضافه کنید بد نیست
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. amir2042 نوشته است: من چربی های روی بینی زیاده برای رفع این چربی ها چیکار کنم
    ممنون

دوست عزيز
    بهترين راه حل استفاده از صابونهاي مناسبه ...صابونهاي كه هم پي.اچ پوست رو تنظيم ميكنه و هم چربي اضافه را كم ميكنه ...
    اگر چربي تنها بر روي پوست بيني هست از ماسكهاي كوچكي به همين منظور وجود داره هم ميتونيد استفاده كنيد كه تنها بر روي پوست بيني قرار ميگيره ...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  4. amir2042 نوشته است: من چربی های روی بینی زیاده برای رفع این چربی ها چیکار کنم
    ممنون

سلام.شما میتونید از یه صابون ضد جوش مثل (اکتیوکس) به همراه گاز استریل استفاده کنید.
    به این صورت که روزانه سه بار صورتتونو خیس کنید و گاز آغشته به کف صابون رو به مدت حد اقل سه دقیقه به صورف ملایم به روی پوست صورتتون بمالید.(در ضمن گاز استفاده شده رو بعد شست وشو دوباره میتونید استفاده کنید،البته 1 الی 2 روز)
    این کار بیشتر اثر پیشگیری داره تا درمان...
    موفق باشید

5. سلام
          منم دقيقا مشكل شما رو داشتم كه استفاده از چسب بيني كمك قابل توجهي به من كرد همچنين بايد حتما بصورت روزانه پوست صورتتون رو با آب ولرم وصابون بشوييد تا مقداري از چربي پوستتون كم شه

6. سلام به همه دوستان

میخواستم بدونم که خوردن پیاز و انواع تخمه در به وجود امدن این گونه جوشها(چربیهایی که باعث به وجود امدن جوشهای سفید میشوند) چه تاثیری دارد ؟من حرفهای ضد نقیض زیادی در این مورد میشنوم
    لطفا راهنمایی کنید. ایا باعث شدید تر شدن جوشها میشه یا تاثیری ندارد؟
    با تشکر

7. بعضی تخمه ها مثل آفتاب گردان یا کدو و (بادام زمینی هرچند تخمه نیست ) به دلیل چربی زیاد ممکنه باعث جوش زدن بشه ولی تخمه هندونه نه.
    درباره پیاز اصلا همچین مسئله ای نیست.
    در ضمن من شنیدم خوردن اسفرزه میتونه به رفع مشکل جوشای پوست مخصوصا دونه های زیر پوستی کمک کنه

8. چیزی که همه میدونیم اینه که تخمه ی بو داده شده به دلیل چربی زیادی که داره باعث ایجاد جوش میشه.
    پیاز هم که به دلیل داشتن سولفر برای سلامت پوست موثره.هم خوردن پیاز و هم استعمال ان به پوست با روش مخصوصش باعث بهبود بخشیدن به وضعیت پوست میشه.
    من نشنیدم که خوردن پیاز باعث بوجود اومدن جوش بشه.

9. سلام یه سوالی برام پیش اومده  میخواستم بدونم که ایا کافور موجود در غذاهای دانشگاهی در به وجود امدن جوش های اطراف بینی(سر سفید ) تاثیری دارد؟

و اینکه چه موادی در خوب کار کردن کبد تاثیر میگزارند؟

باتشکر

10. تا جایی که من اطلاع دارم کافور باعث یک سری تغییرات هرمونی میشه که باعث بوجود آمدن موی زائد و نامرتبی پریود -البته در بانوان- میشه. تا بحال نشنیده ام که باعث ایجاد جوش بشه. بر عکس. از تونیک کافور برای درمان جوش و آکنه و بهتر شدن پوست استفاده میشه.

11. amirali1 نوشته است: سلام یه سوالی برام پیش اومده  میخواستم بدونم که ایا کافور موجود در غذاهای دانشگاهی در به وجود امدن جوش های اطراف بینی(سر سفید ) تاثیری دارد؟

و اینکه چه موادی در خوب کار کردن کبد تاثیر میگزارند؟

باتشکر

سیرو پیاز، اب لیمو ترش تازه در اب داغ ، چغندر ، میوه های غنی از انتی اکسیدان از قبیل : آلو- کشمش- زغال اخته- شاتوت- توت فرنگی- تمشک- پرتقال- گریپ فورت سرخ- طالبی- سیب و گلابی.
    ارتیشو(کنگر فرنگی) ، سالاد سبزیجات برگی شکل تند
    مثل اندیو و کاسنی تلخ.
    این ها موادی هستند که برای کبد مفید هستند.اما نمی توانند جایگزین داروی تجویزی پزشک باشند.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  12. برای کار انداختن کبد هیچ چیز مثل خاکشیر موثر نیست.البته به شرطی که مزه تلخی ش درآد(با جوشاندن یا آسیاب کردن)و به صورت ناشتا همراه با کمی عسل و اگه معدتون اذیت نمیشه چند قطره آبلیموی تازه میل کنید.کسانیکه یبوست دارن باید شربت خاکشیر رو گرم بخورند و افرادی که مشکلی ندارن خنک میل کنن.
    در ضمن در مورد شستشوی مداوم صورت با صابون باید بگم اشتباه محضه.من خودم همچین مشکلی داشتم به پزشک مراجعه کردم صابون تجویز کرد.یه مدت کمی بهتر بود اما کمکم شدیدتر شد.چند بار پیش پزشکهای مختلف رفتم اما همه گفتن با اینکار غدد چربی پوستتو حساس کردی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

13. سلام
    میخواستم بگم که در اطراف بینی من جوشهای سر سفید در میاد و من چند وقتیه که قرص اموکسی سیلین میخورم که باعث میشه این جوشها در نیاد اما به محض اینکه یه چند روزی قرص رو نمیخورم باز در میاد میخواستم بدونم دلیلش چیه وقتی از این قرص استفاده میکنم جوشی در نمیاد؟ و اینکه من روزی یک قرص میخورم ایا اموکسی سیلین عوارضی دارد؟ لطفا کمکم کنید از دست این نوع جوش ها کلافه شدم این رو هم بگم جوانی 21 ساله هستم و به هیچ پزشکی مراجعه نکردم

14. amirali1 نوشته است: سلام
    میخواستم بگم که در اطراف بینی من جوشهای سر سفید در میاد و من چند وقتیه که قرص اموکسی سیلین میخورم که باعث میشه این جوشها در نیاد اما به محض اینکه یه چند روزی قرص رو نمیخورم باز در میاد میخواستم بدونم دلیلش چیه وقتی از این قرص استفاده میکنم جوشی در نمیاد؟ و اینکه من روزی یک قرص میخورم ایا اموکسی سیلین عوارضی دارد؟ لطفا کمکم کنید از دست این نوع جوش ها کلافه شدم این رو هم بگم جوانی 21 ساله هستم و به هیچ پزشکی مراجعه نکردم

سلام دوست من
    ضمن تایید اظهارات متین دوستان،از اونجائیکه قدما در این موارد بعضاً میگفتند: خون طرف کثیف شده و احتیاج به پالایش داره!در این راستا ، پیشنهاد میکنم یکبار در سال خون اهدا کنید! بنا به تجربه ،اینکار در طراوت اجزاو اعضای بدن نقش موثری داره!ضمناً از ایجاد اینگونه جوشها نیز بطور قابل ملاحظه ای میکاهه!اما تا انجام اینکار پیشنهاد دیگه ام اینه که از میوه جاتی مانند انار و آب انار،زرشک آبی و... اینگونه میوه ها برای پالایش خونتون استفاده کنید و در پایان هم اگر امکانشو دارید حتماً یکبار خون اهدا کنید!ضمناً از مصرف بی رویه چربی،خشکبارهای چرب مثل بادام ،بادام زمینی و... بستنی و کلاً هر آنچه که قند و چربی خون رو بالا میبره،بکاهید!انشالله که معضل ،بزودی حل میشه!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  15. با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز

راستش من روی صورتم در اطراف چشم و گونم یه سری جوش چربی سفید رنگ جامد ریز و درشت دارم که هرچی اینا رو در میارم یا حتی به پزشک مراجعه کردم و لایه بردار یهم دادو تا حالا چندین بار لایه برداری کردم پوستم و بارها و بارها درآوردمشون ولی بازم با این حال بازم در میاد دوباره و این جوشها فقط اطراف چشم و گونه من هست و نه در جاهای دیگه

نکته قابل توجه اینه که من پوست خشکی دارم خصوصا در همین نواحی و همچنین دور لبم که حتی گاهی از خشکی بیش از حد دچار سوزش میشم من حتی از صابونهای مختلفی البته با تجویز پزشک استفاده کردم که این صابونها جز خشک کردن پوستم هیچ تاثیره دیگه ای نداشته و اونها رو از بین نمیبره واقعا دیگه نمیدونم باید چی کار کنم

ممکنه لطف کنید و منو راهنمایی کنید چون هیچ کس نمیدونه علت این جوشا و حتی راه درمانش چیه

اگر راهنمایی  کنید سپاس گذار میشم

با تشکر از شما

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید