شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

انتقال ایدز از طریق لیوان مشترک

1. با سلام خسته نباشین...من با یکی از دوستام که میدونم قبلا رابطه محافظت نشده زیادی داشته ..با هم مشروب (ویسکی 53%)میخوردیم.و هر دومون تویه لیوان های مجزا و جدا ریخته بودیم و میخوردیم یعنی لیوان هامون کاملا جدا بود..من ماله خودم و زود خوردم و تمام کردم ولی دوستم تا نصفه خورده بود که بقیه اش رو ریخت به لیوان من و من خوردم با فرض این که دوستم الوده به ایدزه در این صورت به منم منتقل میشه؟ممنون میشم >

2. سلام
    خیر راه های انتقال ایدز از طریق خون و آمیزش هست. فعلا این مسئله که آیا ایدز از طرق دیگه از قبیل بزاق و ... هم منتقل میشه یا نه در بین دانشمندان و پزشکان در حال بررسیه و نتیجه دقیقی هم به دست نیومده.
    اگه مطمئنید ایشون ایدز دارن جانب احتیاط رو رعایت کنید.
    موفق باشید...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. با سلام
    دوست عزیز بی دلیل خودتان را نگران نکنید.
    احتمال اینکه ویروس به شما منتقل شده باشد خیلی ضعیف میباشد.

4. poyatanha نوشته است: با سلام خسته نباشین...من با یکی از دوستام که میدونم قبلا رابطه محافظت نشده زیادی داشته ..با هم مشروب (ویسکی 53%)میخوردیم.و هر دومون تویه لیوان های مجزا و جدا ریخته بودیم و میخوردیم یعنی لیوان هامون کاملا جدا بود..من ماله خودم و زود خوردم و تمام کردم ولی دوستم تا نصفه خورده بود که بقیه اش رو ریخت به لیوان من و من خوردم با فرض این که دوستم الوده به ایدزه در این صورت به منم منتقل میشه؟ممنون میشم >

مطمئنا خير ويروس از طريق بزاق مستقيما(فرنچ كيس) ميتونه منتقل بشه- با شانس انتقال پايين - ولي از طريق يك جسم واسطه مثل ليوان خير تا به حال چنين موردي از ابتلا به ايدز گزارش نشده بنابراين هم غذا شدن با افراد اچ اي وي مثبت/ يا مبتلا به ايدز جزء راههاي انتقال نيست

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید