شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تقویت حافظه و تمرکز حواس

1. سلام
    من دختری دارم که به کلاس دوم میره مشکل من با دخترم اینکه تمرکز حواسش در درس پایینه
    هوش و حافظه خوبی داره اما علاقه ای به درس نداره و توی کلاس معلم مدرسه و کلاس زبان هم از دست دخترم زیاد راضی نیستن و میگن همش سرکلاس تو فکره الن سال جدید میخواد شروع بشه و نمیخوام مشکلاتی که پارسال درگیرش بودم امسال هم برای من ودخترم تکرار بشه وقت روانپزشک گرفتم برای مشاوره
    اما میخوام نظرات شما عزیزان رو هم بدونم سوالی که داشتم ممکنه آموزش موسیقی به تمرکز حافظه اش کمک کنه؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. به نظر من نباید زیاد رو این قضیه حساسیت نشون بدید چون بدتر میشه منم همین سن بودم همینطور بودم حتی یه بار بابام منو تنبیه کرد ولی بی فایده بود ولی الان بر عکس اون زمان تمرکزم خیلی بالاست .به حال خودش ول کنین .

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام به نظر من نه اونقدر باید بهش توجه کنید که براتون یه حساسیت بشه نه اونقدر هم غافل بشین که به روحیش لطمه بخوره باید مسائلی رو براش مطرح بکنید که به اصطلاح توحل کردن نمونه یعنی مثلا تستهای هوشی رو مطرح بکنید که جوابشون رو همراه اون مسئله بهش داده باشین و با گفتن جواب صحیح هم تشویقشون بکنید هم اعتماد به نفسش رو از همین ابتدا بالا ببرین و هم حافظه اش رو بالا ببرین چون خواهر منم دقیقا همین طور بود من خودم باهاش این جوری رفتار کردم با درست دادن جواب هر مسئله یه جایزه ای براش تهیه میکردم که این هم اعتماد به نفسش رو بالا میبره و هم سطح حافظه اش رو در ضمن من با مراجه  یه کودک یا بچه به (مشاور)زیاد موافق نیستم چون اونا مراجعه به پزشک رو وجود یه مریضی در خودشون میبینند اما خود شما میتونید با مراجعه راهنماییهای خوبی از مشاورین عزیز بگیرید در اخر شما خودتون چه مادر چه پدر بهتر میتونید با بچه ی خودتون رابطه برقرار بکنید و اونو در تمرکز حافظه اش کمک کنید

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  4. سلام برای تمرکز بیشتر میتونید کندر رو از عطاری بگیرید و اسیاب کنید با عسل به فرزندتون بدید من خودم تمرکز حواس ندارم اما این به من کمک میکنه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام این تمرکز حواس مشکل خیلیاست.خود منم.توی بچگی مشکلی ندارم وی الان واقعا داره اذیتم میکنه.اصلا نمیتونم تمرکز بگیرم.بعضی وقتا یه مسیرو که با یک بار طی کردن کارمو حل میکنهوباید 2و3 بار طی کنم.من با امیرعیا موافقم.درضمن اصلا به رو بچتون نیارین که مشکل داره.این عواقبش بدتره

6. shirinjoon نوشته است: سلام
    من دختری دارم که به کلاس دوم میره مشکل من با دخترم اینکه تمرکز حواسش در درس پایینه
    هوش و حافظه خوبی داره اما علاقه ای به درس نداره و توی کلاس معلم مدرسه و کلاس زبان هم از دست دخترم زیاد راضی نیستن و میگن همش سرکلاس تو فکره الن سال جدید میخواد شروع بشه و نمیخوام مشکلاتی که پارسال درگیرش بودم امسال هم برای من ودخترم تکرار بشه وقت روانپزشک گرفتم برای مشاوره
    اما میخوام نظرات شما عزیزان رو هم بدونم سوالی که داشتم ممکنه آموزش موسیقی به تمرکز حافظه اش کمک کنه؟

با سلام
    دوست گرامی،بنا به تجربه اینگونه افراد، چند گونه اند که تعدادیشونو براتون مینویسم:
    1- افرادی که بازی گوشی میکنند!! ولی با هوش هستند و درس و یا کارشونو به موقع انجام میدن!!
    2- افرادی که سر به هوا هستند و از هوش معمولی بر خوردارن! ولی کارهاشونو تقریباً انجام میدن ولی با دگنک!!!
    3- افرادی دیگه وجود دارند که کلاً از نظر ذهنی مشکل دارند!! و نمیتونند گلیم خودشونو از آب بیرون بکشند!!
    4- افردی که هم بازی گوشند و هم ضریب هوشیشون به اندازه کافی نیست!! و باید یکی همیشه هلشون بدن!!
    و.... این قصه ادامه داره!! ولی یک موردی رو که برای دختر خودم پیش اومده بود رو عنوان میکنم شاید  شما هم از این قضیه بتونید راهی رو پیدا کنید!! موضوع از این قرار بود که دختر بنده هم در دبستان زیاد بازی گوشی میکرد!! ولی هوش خوبی داشت وداره!! بعضاً در اون زمان مشاهده میکردم که جر و بحث هایی بین همسرم و ایشون بر سر درس خوندن و نخوندن، در میگرفت و دخترم از مدرسه رفتن خسته شده بود!! تا روزیکه یک متخصص چشم پزشک، تمامه بچه هارو در مدرسه ویزیت کرده بود و به دخترم گفته بود چشم شما ضعیفه!! باید عینک بزنی!! لذا ایشونو بردم چشم پزشکی و عینکی مطابق تنبلی چشمش بهشون داد!! از اون زمان تا به حال ، با اینکه بازی گوشی رو فراموش نکرده!! ولی درسهاشو خوب میخونه!! بطوریکه سال سوم به چهارم دبستان رو جهشی خوند و یکسال جلو افتاد!! پس باید مواردی از این دست رو هم در نظر بگیرید!! مواردی همچون:
    1- محیط مدرسه!
    2- زمان مدرسه رفتن!
    3- مقدار خواب ایشون!!(منظورم کم خوابی نداشتن)
    4- دوستان و طرز رفتارشون  با فرزند شما
    5- نوع تدریس!!
    6- نوع برخورد معلمین !!
    7- محیط خانواده!!
    8- نداشتن استرس های کاذب!!
    9- مسائل وراثتی!!
    10- توان فیزیکی!!
    11- مسائلی مانند ضعیفی چشم، محل مستقر شدن ایشون سر کلاس مانند اول کلاس و یا آخر کلاس!!
    12- نوع برخورد احیاناً افراد خانواده با ایشون!!
    13- به رخ نکشیدن دیگران به ایشون!!
    و.....
    البته مراجعه به یک روانپزشک، از اهم امور یست که باید انجام بشه!! ولی در کنار اون، توجه به  سلامت جسمی ، روحی و محیط و خواسته های فرزند نیز از اهمیت بسزائی بر خورداره!!
    انشالله که مورد شما هم بزودی مرتفع خواهد شد.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. سلام از جوابهاتون ممنونم
    دختر من از خواب خوبی برخورداره اما فعالیت بدنی اش زیاده و غذا خوردنش بسیار کم
    و به همین خاطر 3 الی 4 کیلو کمبود وزن داره پیش متخصص کودکان چند بار بردم اما مشکلی نداشت این دختر من از روزی که به دنیا اومده درمورد غذا بی علاقه بوده و برای خوردن غذا هیچ حرص و طمعی نداره
    اما در مورد محیط مدرسه دخترم توی یک مدرسه غیر انتفاعی درس میخونه که بهترین مدرسه در منطقه است  اما همیشه توی مدرسه تنها بود و با هیچ کس بازی نمیکرد
    در محیط بیرون هم نمیتونه با کسی دوست بشه یا با بقیه بچه ها کنار بیاد مخصوصا با دختر بچه ها ولی با پسرها چون به حرفش گوش میکنن و توی بازی هرچی این بگه همونه با پسر بچه ها رابطه بهتری داره
    الان خیلی دلش میخواد ویلن زدن را یاد بگیره میترسم هم از وقت و هزینه بزنم و سر یکی دو ماه از ویلن هم زده بشه و تاثیری هم در بیشتر شدن تمرکز حواسش نداشته باشه. پدرش هم با بردن پیش مشاور موافق نیست و میگه مشکلی نداره

8. سلام
    احتمالا دختر شما فرد درون گرا و قدرت طلبی هست. این طور افراد به سختی با کسی دوست میشن و اغلب تنها هستن. به نظر من هم بهتره به روانشناس یا مشاور مراجعه کنید.
    در ضمن ویلن ساز سختیه. بهتره اول بذاریدش کلاس ارف و وقتی دوره ش رو کامل کرد براش ویلن بخرید و بذارید ادامه بده. خودتون مشوقش باشید. میتونید همین ویلن رو هم جایزه نمره هاش در سال تحصیلی آینده قرار بدید و ازش بخواید بیشتر تلاش کنه. یادش بدید برای به دست آوردن همه چیز تلاش کنه.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید