شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ارتباط بی اختیاری ادرار با شکستگی لگن

1. من 53 سال سن دارم و 8 ماه پیش در یک تصادف دچار شکستگی لگن شدم که در عمل جراحی در لگنم پلاتین گذاشتند .بعد از 2 ماه دچار انسداد روده شدم که در عملی حدود 40 سانت از روده ام را قطع کردند . اکنون دچار بی اختیاری ادرار شده ام و با هر تکانی ادرارم می ریزد در سونوگرافی انجام شده عفونت منفی بود . ایا نیاز به عمل دارد و چه نوع عملی ؟ و دلیل ان ؟
                                                                                                                         با تشکر ........

2. بی اختیاری ادرار و شکستگی لگن

3. sarmad نوشته است: من 53 سال سن دارم و 8 ماه پیش در یک تصادف دچار شکستگی لگن شدم که در عمل جراحی در لگنم پلاتین گذاشتند .بعد از 2 ماه دچار انسداد روده شدم که در عملی حدود 40 سانت از روده ام را قطع کردند . اکنون دچار بی اختیاری ادرار شده ام و با هر تکانی ادرارم می ریزد در سونوگرافی انجام شده عفونت منفی بود . ایا نیاز به عمل دارد و چه نوع عملی ؟ و دلیل ان ؟
                                                                                                                         با تشکر ........

سلام،
    با توجه به سیر بالینی و علایمی که در حال حاضر دارید، احتمالا به اعصاب محیطی مثانه یا سگمانهای S2 - S4 طناب نخاعی ساکرال شما صدمه وارد شده است. برای بررسی بیشتر می بایست معاینه بالینی، اقدامات رادیولوژیک، اورولوژیک و اورودینامیک و بررسی های عصبی در شما انجام شود و با توجه به یافته های بدست آمده درمان مناسب انتخاب شود.
    به طور کلی درمان در این گونه موارد شامل:
    - آموزش و مراقبت مثانه (ادرار در فواصل زمانی مشخص)
    - کاتتریزاسیون متناوب : تخلیه مثانه با کاتتر هر 3 تا 6 ساعت
    - جراحی
    - اقدامات دارویی

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید