شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درمان عدم رويش ريش، اسید فولیک یا..؟

1. سلام
    من 20 سالمه و اصلا از وضعيت رويش موهاي صورتم راضي نيستم .
    رويش به اين صورته كه قسمته خط ريش و چونه تقريبا كامل در آمده ولي بقيه نه
    من به فوق تخصص غدد هم مراجعه كردم گفت مشكلي نداري و بهم كپسول فوليك اسيد رو معرفي كرد ...
    تا حدودي هم تاثير گذاشته . در ضمن در تمام فاميل سابقه ي اين مورد وجود نداشته و براي همين ضربات روحي زيادي رو تحمل كردم  ..
    مي خواستم بدونم كه آيا داروي ديگه اي غير از فوليك اسيد وجود داره كه من رو كمك كنه و در ضمن عوارضي هم نداشته باشه؟
    البته من ورزش سنگين هم مي كنم
    با تشكر از راهنمايي هايي شما

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. رویش مو در پسران :

موی صورت از جمله صفات ثانویه است که در مردان و ناشی از تاثیر و وجود هورمونهای جنسی مردانه ایجاد می شود . این ویژگی همانند بسیاری از صفات دیگر یک ویژگی وراثتی نیز می باشد . یعنی در بعضی افراد موی صورت در حد کم میروید و صورت کم مویی دارند و یا اینکه رویش موی صورت و کامل شدن آن در سن بالاتری صورت می گیرد . در این افراد نداشتن موی صورت بدلیل کمبود هورمون جنسی مردانه نیست . به همین دلیل در این افرادنیازی با استفاده از درما و از جمله درمانهای هورمونی نخواهد بود .
    گاه ممکن است در فردی عدم رویش موی صورت ناشی از کمبود هورمون های جنسی باشد . در این افراد استفاده از این هورمون می تواند سبب رویش موی صورت شود . البته در این حالت ویژگیهای دیگر مردانه در فرد هم تحت تاثیر خواهد بود . زیرا وجود هورمون مردانه برای رشد آندام تناسلی ، رویش موهای ناحیه شرم گاهی و زیر بغل ، مردانه شدن صدای فرد ، عضلانی شدن اندام ها و ... ضروری است و در صورت کمبود این هورمون در بدن تمامی ویژگیهای مردانه در فرد تحت تاثیر قرار می گیرد .یعنی در این افراد دیگر صفات و ویژگیهای مردانه هم با نقصان مواجه است . برای معاینه و بررسی می توانید به فوق تخصص غدد ( ترجیحا غدد اطفال ) مراجعه نمایید .

منبع : گروه اینترنتی نیک صالحی

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  3. hamedv66

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام به شما توصیه میکنم اول  آزمایش بدید که در موارد زیادی تستسترون و وماینوکسیدل را پزشکان تجوید میکنند البته این را بگم که حتما باید آزمایش بدید و باید این را هم بگم که بعضی از افراد به علت سننزیت و آلرژی قادر به استفاده از این دارو ها نیستند.
    مورد دیگه ای که باید اشاره کنم اینه که وضعیت آب و هوایی و محیط کار هم میتونه رو رشد مو تاثیر گذار باشه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید