شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جواب پاپ اسمیر

1. سلام جواب پاپ اسمیر اینجانب به شرح زیر است
    adequate cellular sample
    the cells morphology are within normal limits
    smear compatible with age and history
    presence of inflammatory exudate
    presence of many lactobacilli and some cytolytic changes
    presence of fungal organism consistent with  candida species
    negative for malignancy
    cell population mostly composed of superficical
    اگر کسی که بتونه اونو تفسیر کنه ممنون میشم و نکته قابل ذکر این است که من برای انجام این آزمایش متاسفانه از دفترچه خواهرم که 7سال از من بزرگتر است استفاده کردم و اگر اشتباه نکنم در یک جمله از این جواب نوشته ترشحات متناسب سن است اینکه خواهرم از من بزرگتره و دکتر با توجه به سن دارنده دفترچه جواب رو داده مشکلی برای من که قرار است میکرو انجام دهم ایجاد نمیکند؟با تشکرررررررررررر

2. سلام

من سعيده.دانشجوي پزشكي ام عزيزم.
    نمونه اي كه تهيه شده كافي بوده. و سلولهاي بيوپسي شده(نمنه برداري شده) شكل و اندازه نرمالي دارند.
    از نظر بدخيمي مشكلي نداريد.يعني درواقع خيالتون از لحاظ كنسر(سرطان)راحت باشه.
    اما مقدار ي عفونت داريد..........هم باكتريايي هم قارچي...............كه باكتري لاكتوباسيل هست.............كه البته نرماله....اما چون گفته خيلي هستش ميشه گفت عفونت.
    و گفته قارچ كه بيشتر از نوع كانديدا هست...........و البته چون گفته بيشترش اينه پس ميشه گفت انواع ديگه هم هست.
    گفته اين نمونه كه گرفته واسه سن و شرح حالي كه از بيماريت و علائمت دادي مناسبه.
    اين زياد مهم نيست.همون عفونتتون بايد درمان بشه.كه احتمالا پماد و قرص بهتون بدن.
    ولي عزيزم وقتي نشون دكترت دادي به منم جوابشو اگر لطف كني بگي ممنون ميشم.يه چيزي هم به علم من اضاف كني دوست خوبم.
    ...
    سلام
    من سعيده دانشجوي سال 5 پزشكي ام.....فكر كنم بتونم واست تفسيرش كنم.
    نمونه بيوپسي(نمونه برداري شده)كافي بوده.و سلولهاي نمونه برداري شده از نظر شكل و اندازه طبيعي هستن. و عزيزم..... از نظر كنسر(بدخيمي يا سرطان)خيالت راحت باشه.
    فقط شما يك عفونت قارچي و باكتريايي داريد.كه باكتريش درسته لاكتو باسي هست  و براي واژن نرماله اما چون گفته خيليه  و يك سري تغييراتي ايجاد كرده.ميشه گفت عفونته....كه درمانش احتمال زياد بهتون قرص بده.
    و عفونت قارچي كه از نوع كانديدا هست...............كه درمانش پماده.
    گفته اسمير شما با توجه به سن و شرح حالي كه دادي از علايمت خوب طبيعيه...به نظرم البته به نظر من....بيشتر شرح حال شما هشت كه تع7يين كننده است.....و با توجه به اينكه 25 و 32 سالگي هر دو سن هايي اند كه ادم جوونه و پريود ميشه و سن باروريه زياد تاثيري نداره.
    عزيزم نگران نباش...............داروهاتوهر چه زودتر  با مراجعه به پزشك تهيه و مصرف كن و بهداشت را هم كمي بيشتر رعايت كن..زود خوب ميشي...........

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید