شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تنگی نفس، تپش قلب و احساس مرگ

1. zeitoon

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.مدت یک ماه هست که دچار تنگی نفس و تپش قلب هستم.طوری که گاهی احساس می کنم دارم می میرم.چند روز پیش هم دچار خونریزی شدید بینی شدم(تا حالا اینطوری نشده بودم)مدت یک ماه هست که برای زندگی مجبور شدم به شهر قم بیام. آیا این اتفاقات می تونه دلیلش آلرژی به هوای این شهر باشه؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. دوست عزیز این علائم میتونه خطرناک باشه
    حتما به پزشک مراجعه کنید و هیچ حدس و گمانی نزنید

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. سلام لطفا به پزشک مراجعه کنید   اما علت این حالات ممکن است مصرف غذا پر نمک.فشار خون بالا.یا کار کرد نادرست غده تیرویید باشد با ارزوی سلامتی
    .اسمان زیباست.

4. سلام
    دوست خوبم..............شما فرد جاقي هستيد؟
    سابقه فشار خون داريد؟
    ايا با ذود سيگار و قليان در تماسيد؟
    ايا همراه اون سر درد داريد؟
    سابقه مشكلات كليوي در خانواده داريد؟

اگر ممكن است اطلاعات دقيقي بدهيد............والبته عزيزم خواهش ميكنم به پزشك مراجعه كن.......ذمان را از دست نده.شما بايد حضوري معاينه بشي و فشارت گرفته بشه..................
    البته اگر سوالات منو جواب بدي تا حدي ميتونم كمكت كنم.اخه منم دانشجوي پزشكي ام.شما به احتمال زياد دچار فشار خون شدي............اما....بايد معاينه بشي...............و ممكنه اگه الان مراجعه كني براي مدت كمي نياز به دارو داشته باشي...........

5. zeitoon

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام و ممنون از لطف همه عزیزان.
    دیروز وقت دکتر داشتم و مراجعه کردم.فشارم طبیعی بود و نوار قلب جز تپش قلب چیزی نشون نمی داد.اکو قلب هم سالم بود.دیروز از دکتر سوال کردم احتمال داره مال تغییر آب و هوا باشه؟ گفت : آب و هوای این شهر به همه کس نمی سازه،من خودم ساکن تهرانم و فقط هفته ای دو سه روز اینجام و به محض تموم شدن کارم برمی گردم تهران.گفت چیزی شبیه آلرژی که با استرس و فکر و خیال و نگرانی تشدید شده برای شما بوجود اومده.
    خانم دکتر  عزیز! من چاق نیستم (با قد 170 س م وزنم 58 کیلو هست)
    با دود سیگار در تماس نیستم.
    گاهی سردرد و شدارم(همیشگی نیست)
    سابقه مشکلات کلیوی در خانواده نداریم.
    راستی دکتر یه قرص داد(xanax).این قرص برای قلبه؟ گفته هر شب نصف بخورم.من دیشب فراموش کردم بخورمش.

6. باسلام
    مدتی است احساس میکنم بعضی وقتها نفس تنگی دارم بطوریکه خمیازه کشیدنم یا ناتمام میماند ویااینکه بازحمت وطولانی انجام میشود،این درحالی است که اصلا سرفه نمیکنم ودردی هم ندارم! همینطور بعضی مواقع وقتی زیاد غذا میخورم هم همین حالتها رو دارم،ممنون میشم راهنماییم کنید.

7. سنگین شدن ضربان قلب طوری که کامل حسش کنی و تند زدنش جوری که حس کنی الانه که از دهنت بیرون بزنه به علاوه یه سری درد از قلب که نتونی نفس بکشی تا چند دقیقه که گاهی دستهاروهم درگیر میکنه نشانه چیه من 23 سالمه و یه کمی زودرنجم  لطفا جواب رو به صفحه پیامهای شخصی خودم ارسال کنید متشکرم.

8. من هم پارسال دچار همین حالتها می شدم و زندگیم بکلی بهم ریخته بود. حتی شبها کارم به بیمارستان می کشید. به نظر میاد شما دچار حمله های عصبی که ممکنه به خاطر جابجایی که دارید میشوید. به یک دکتر روانپزشک مراجعه کنید بد نیست ولی اگر درمان را شروع کردید نباید به هیچ عنوان تا پایان دوره قطع کنید. با آرزوی سلامتی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. سلام
    با آرزوی سلامتی برای شما دوست عزیز
    مطلبی که میخوام ذکر کنم پشتوانه علمی نداره ، برحسب تجربه س

در مورد قم:

شهری با آب و هوای بسیار خشک ،
    اختلاف دمای زیاد بین روز وشب  ،
    آب بسیار نامطبوع
    فضای سبز کم ،
    خورشید در این شهر عجیب می تابد (آفتاب وحشتناک) ،
    زمستان های بسیار سرد و خشک
    مهاجر پذیر (معروف به شهر 72 ملت) بعلت در مسیر عبوری بودن ، مکانهای مذهبی متعد ، حوزه های علمیه ، ارزانی و ... ،

و از شرایط بالا پیداست که آلرژی در این شهر اپیدمی هست  و بیداد میکنه  

حالا دیگه خودتون میدونید ، خوشحال میشیم در خدمتتون باشیم

پس در هنگام مسافرت به قم ، مواظب سلامتی خودتون باشید دوستان
    و سعی کنید تا میشه از مرکز شهر دوری کنید (البته برای زیارت حرم حضرت معصومه(س)  میتونید از مسیر رودخانه استفاده کنید که ترافیک و آلودگی کمتری داره)

(در این متن ، مشکلات مقداری بزرگنمایی شد  ،ببخشید، )

10. zeitoon نوشته است: سلام و ممنون از لطف همه عزیزان.
    دیروز وقت دکتر داشتم و مراجعه کردم.فشارم طبیعی بود و نوار قلب جز تپش قلب چیزی نشون نمی داد.اکو قلب هم سالم بود.دیروز از دکتر سوال کردم احتمال داره مال تغییر آب و هوا باشه؟ گفت : آب و هوای این شهر به همه کس نمی سازه،من خودم ساکن تهرانم و فقط هفته ای دو سه روز اینجام و به محض تموم شدن کارم برمی گردم تهران.گفت چیزی شبیه آلرژی که با استرس و فکر و خیال و نگرانی تشدید شده برای شما بوجود اومده.
    راستی دکتر یه قرص داد(xanax).این قرص برای قلبه؟ گفته هر شب نصف بخورم.من دیشب فراموش کردم بخورمش.

سلام

اولا كه گاهي ميگن كه در خانم هاي جوان اگر تست ورزش منفي بود يا درد تيپيك قلبي نبود و ريسك فاكتور نداشت بذاريد به حساب سايكوژنيك..........يعني بيماري عصبي..............شايد پزشكتون رو اين حساب به شما اين الرژي را گفته...البته نه الرژي
    به ما كه همچين چيزي نگفتند..................

اما اين دارو اسم تجاري الپرازولام هست كه داروي خواب اوره.....
    اين متن كمكت ميكنه:

بنابراین این دارو عمدتا برای درمان اختلالات اضطراب، دستپاچگی و اضطراب ناشی از افسردگی تجویز می شود
    •    این دارو تحت نام های تجاری دیگری مثل زاناکس(xanax)  و نیراوام(niravam)نیز موجود می باشد. سایر فرمول های ژنریک این دارو نیز موجود می باشد.
    •    مواردی که قبل از مصرف این دارو باید از آن مطلع باشید.
    •    در صورت داشتن حساسیت  و آلرژی نسبت به این دارو و یا سایر بنزودیازپام ها مثل کلرودیازپوکساید، کلروزپات، دیازپام،  لورازپام و یا اگزازپام ا زخوردن این دارو اجتناب کنید.
    •    این دارو می تواند باعث بروز عیوب مادرزادی در نوزاد شود. بنابر این زنان باردار باید از مصرف این دارو خودداری کنند.
    •    این دارو ممکن است از طریق شیر مادر به نوزاد منتقل شود و به او آسیب بزند. بنابر این مادران شیرده نیز نباید این دارو را مصرف کنند.تاثیر تسلی بخش این دارو در افراد مسن طولانی تر است . در این وضعیت امکان افتادن و یا سایر آسیب های تصادفی افزایش می یابد. بنابراین بعد از مصرف دارو توسط این افراد، باید کاملا مراقب باشند.
    •    به طور کلی در صورت مصرف دارو ، عکس العمل افراد ضعیف می شود . بنابراین بعد از مصرف دارو از رانندگی و یا انجام سایر فعالیت هایی که نیاز به هوشیاری دارد اجتناب کنید.
    •    در صورت مصرف این دارو از نوشیدن الکل و یا سایر نوشیدنی های الکلی اجتناب کنید. زیرا  باعث افزایش خواب آلودگی می شود.
    •    از خوردن سایر داروهای خواب آور در دوره مصرف این دارو اجتناب کنید، زیرا باعث افزایش خواب آلودگی می شود.
    •    این دارو اعتیاد آور است و بنابراین تنها باید در صورت تجویز پزشک مصرف شود. این دارو نباید به افراد دیگر داده شود، به خصوص افرادی که سابقه سو مصرف دارویی و اعتیاد دارند. بنابراین بهتر است در محل امنی دور از دسترس دیگران نگهداری شود.
    •    از خرید این دارو به صورت اینترنتی و یا از سایر فروشندگان دوره گرد خودداری کنید. زیرا ممکن است دارو دارای ترکیبات خطرناک باشد و یا توسط کارخانه های داروسازی مجوز دار تولید نشده باشد.
    •    مصرف این دارو برای افراد زیر 18 سال ممنوع است.
    •    اگر مبتلا به امراض زیر هستید یا شرایط خاصی نظیر موارد زیر دارید بهتر است از مصرف این دارو اجتناب کنید.
    1-    گلوکوما
    2-    در صورت مصرف داروهایی مثل ایتراکونازول(اسپورانوکس) یا کتوکونازول(نیزورال)
    3-    در صورت داشتن حساسیت نسبت به این دارو و یا سایر داروهای خانواده بنزودیازپامین ها
    4-    در صورت داشتن آسم، برونشیت، آمفیزم، اختلالات تنفسی مزمن و یا سایر بیماری های تنفسی
    5-    بیماری های کبد و کلیه
    6-    سابقه افسردگی و یا تفکر خودکشی
    7-    سابقه اعتیاد به الکل و دارو

شیوه مصرف داروی آلپرازولام
    •    این دارو باید دقیقا طبق دستورالعمل و تجویز پزشک استفاده شود. از مصرف دارو به صورت طولانی مدت و بیشتر از زمان پیشنهادی اجتناب کنید.
    •    از جویدن ، شکستن و خرد کردن دارو درهنگام مصرف اجتناب کنید. دارو را یکباره ببلعید. این کار باعث می شود که دارو به آرامی درون بدن تجزیه شود و تاثیر خود را بگذارد.
    •    فرم مایع دارو را با قاشق های اندازه گیری ویژه استفاده کنید، نه قاشق های معمولی
    •    در صورت مصرف قرص آلپراوزلام با خاصیت رهایش دهانی(قرص نیراوام) موارد زیر را رعایت کنید:
    •    با دستان خشک دارو را ازجعبه خارج کرده و داخل دهان بگذارید. اجازه دهید که قرص درون دهان به آرامی حل شود بدون این که بجوید یا یکباره ببلعید.
    •    اگر مایلید بعد از حل شدن کامل دارو، مقداری آب یا سایر مایعات بنوشید.
    •    دارو را در محل خشک، بدون رطوبت ، گرما و روشنایی نگهدارید.
    •    در صورت فراموش کردن یک دوز مصرف، بلافاصله آن را مصرف کنید. اگر تقریبا نزدیک به زمان مصرف دوز بعدی ، دوز فراموش شده را به خاطرآوردید، بهتر است دوز فراموش شده را حذف کنید. از مصرف بیش از اندازه دارو به یکباره حذر کنید.
    •    در صورت مصرف بیش از اندازه دارو ، سریعا به اورژانس خبر دهید زیرا کشنده است.
    •    علائم ناشی از مصرف زیاد دارو عبارتند از : گیجی، خواب آلودگی، ضعف ماهیچه ای، از دست دادن تعادل، احساس سبک سری، غش و کما.
    •    از مصرف میوه یا آب میوه گریپ فروت( دارابی) همزمان با  مصرف این دارو اجتناب کنید. زیرا عوارض خطرناکی دارد.
    •    مصرف دارو را یکباره و بدون مشورت با پزشک قطع نکنید. شاید لازم باشد که ترک دارو به آرامی و با کاهش گام به گام میزان مصرف صورت بگیرد.
    •    علائم بیماری بعد از توقف مصرف دارو ممکن است بازگشت کند. همچنین علائم خاص ترک دارو ممکن است مشاهده شود. مثل تاری دید، مشکل تمرکز، از دست دادن اشتها، اسهال، درد، کرختی و سوزن سوزن شدن ماهیچه ها، افزایش هیجان و شور.

•    اگر دارو تاثیر لازم و کافی را در رفع اضطراب نداشت به پزش اطلاع دهید.

•    علائم آلرژیک در صورت مصرف این دارو عبارتند از : کهیر، مشکل تنفسی، تورم صورت، لب و گلو.

•    عوارض جانبی خطرناک ناشی از مصرف این دارو عبارتند از:

رفتارهای پر خطر و غیر معمول، کاهش ترس از خطر
    خلق افسرده، تفکر خودکشی و یا خودآزاری، بیش فعالی، آشفتگی، پرخاشگری و توهم
    غش، احساس سبک سری، سرع
    کاهش دفع ادرار و حتی توقف آن
    درد ماهیچه ای
    یرقان
    •    سایر عوارض جانبی نادر و کم خطر ناشی از مصرف دارو عبارتند از:
    سرگیجه، احساس عصبانیت و خواب آلودگی
    فراموشی و عدم تمرکز
    مشکلات خواب
    ضعف ماهیچه ای ، از دست دادن تعادل، چرت و پرت گفتن
    تاری دید
    تهوع ، استفراغ، یبوست و تغییر اشتها و وزن
    دهان خشک و یا آبکی ، افزایش تعریق
    از دست دادن میل جنسی
    •    داروهایی که ممکن است با آلپرازولام تداخل داشته باشد و قبل از مصرف این دارو باید به پزشک اطلاع داد عبارتند از:
    قرص های ضد بارداری
    داروهای سرع
    آنتی بیوتیک هایی مثل : فلوکونازول، ایتراکونازول، کتاکونازول
    داروهای ضد افسردگی مثل فلووکسامین، دسپیرامین، امی پیرامین
    سایمیتیدن
    دیلتیازم
    ایزونیازید
    پروپوکسی فن
    •    بهتر است قبل از مصرف این دارو ، لیست کلیه داروهایی که مصرف می کنید را به پزشک اطلاع دهید. اعم از داروهای تجویزی و غیر تجویزی مثل ویتامین ها، مواد معدنی، داروهای گیاهی

دوست خوب در صورت عدم بهبودي با اين دارو حتما پيگيري كن.

موفق باشي

11. 0060 نوشته است: باسلام
    مدتی است احساس میکنم بعضی وقتها نفس تنگی دارم بطوریکه خمیازه کشیدنم یا ناتمام میماند ویااینکه بازحمت وطولانی انجام میشود،این درحالی است که اصلا سرفه نمیکنم ودردی هم ندارم! همینطور بعضی مواقع وقتی زیاد غذا میخورم هم همین حالتها رو دارم،ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام

اساتيد ريه ما هميشه ميگن در فردكه تنگي نفس مثل شما داره بايد از نظر يكسري بيماري ريوي بررسي بشه

امنا دوست خوبم ئچون شما سنتون كم هست و فقط اين علامت را داريد..به احتمال بسيار زياد ناشي از همون سايكوژنيك هست.............يعني عصبي.............

براي اطمينان ميتونيد به دكتر مراجعه كرده و يك اسپيرو متري انجام بديد...............يك تست ساده كه در عرض 1 دقيقه انجام ميشه.

در مورد قلبي هم به نظرم اگر چاق نيستيد سابقه خانوادگي نداريد يا اينكه سنتون پايينه..سيگار مصرف نميكنيد نگران نباشيد.

با تشكر

12. 0060 نوشته است: باسلام

با سلام
    دوست عزیز،در وهله اول یادمون باشه که چاقی منشاء بیشتر امراض،از جمله تنگی نفس بوده و گاهاً در خمیازه ها هم چون مجاری تنفسی ،بدلیل چاقی مفرط،تقریباً به حالت بسته درمیان و تنگ تر از مجاری تنفسی یک آدم لاغر خواهند شد!! لذا این تنگی نفس در فرد ایجاد میشه!! البته این تنها یکی از چندین مورد دلایل ایجاد این قضیه هستش!! موارد دیگه عبارتند از:
    1- ناراحتی های ریه
    2- در گیری معده در اثر پرخوری
    3- بعضاً ناراحتی قلبی
    4- فشار به قفسه سینه
    5- کشیدن سیگار و کلاً دخانیات
    6- در وضع نامناسب بودن بدن.منظورم اینه که مثلاً فرد، طوری بخوابه و یا بنشینه که به ریه ها توسط دیگر اعضا،فشار بیاد!!نمیدونم این موردرو تجربه کردید یانه؟؟ ولی گاهاً برای بعضی ها اتفاق می افته!!
    7- زیاد از حد بالا و یا پائین بودن بالشت،هنگام خواب
    8- پوشیدن البسه بسیار تنگ
    9- نوع و مقدار غذا !!مثلاً تناول غذاهای بسیار تند.
    10- مشکلات عصبی.
    11- عوامل زیست محیطی مانند آب و هوا.
    12- داشتن سینوسهای چرکی.
    13- انحراف بینی.
    و.....
    در پایان پیشنهاد میکنم اولاً اگر چاق هستید از وزن خودتون بکاهید!!و در وهله بعد جداً از پرخوری اجتناب کنید!!و دیگه اینکه به یک متخصص ریه هم مراجعه کنید!!قطعاً ضرر نخواهید کرد.
    موفق باشید.

13. zeitoon

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    saide نوشته است:
    zeitoon نوشته است: سلام و ممنون از لطف همه عزیزان.

سلام

اولا كه گاهي ميگن كه در خانم هاي جوان اگر تست ورزش منفي بود يا درد تيپيك قلبي نبود و ريسك فاكتور نداشت بذاريد به حساب سايكوژنيك..........يعني بيماري عصبي..............شايد پزشكتون رو اين حساب به شما اين الرژي را گفته...البته نه الرژي
    به ما كه همچين چيزي نگفتند..................

اما اين دارو اسم تجاري الپرازولام هست كه داروي خواب اوره.....
    اين متن كمكت ميكنه:

بنابراین این دارو عمدتا برای درمان اختلالات اضطراب، دستپاچگی و اضطراب ناشی از افسردگی تجویز می شود
    •    این دارو تحت نام های تجاری دیگری مثل زاناکس(xanax)  و نیراوام(niravam)نیز موجود می باشد. سایر فرمول های ژنریک این دارو نیز موجود می باشد.
    •    مواردی که قبل از مصرف این دارو باید از آن مطلع باشید.
    •    در صورت داشتن حساسیت  و آلرژی نسبت به این دارو و یا سایر بنزودیازپام ها مثل کلرودیازپوکساید، کلروزپات، دیازپام،  لورازپام و یا اگزازپام ا زخوردن این دارو اجتناب کنید.
    •    این دارو می تواند باعث بروز عیوب مادرزادی در نوزاد شود. بنابر این زنان باردار باید از مصرف این دارو خودداری کنند.
    •    این دارو ممکن است از طریق شیر مادر به نوزاد منتقل شود و به او آسیب بزند. بنابر این مادران شیرده نیز نباید این دارو را مصرف کنند.تاثیر تسلی بخش این دارو در افراد مسن طولانی تر است . در این وضعیت امکان افتادن و یا سایر آسیب های تصادفی افزایش می یابد. بنابراین بعد از مصرف دارو توسط این افراد، باید کاملا مراقب باشند.
    •    به طور کلی در صورت مصرف دارو ، عکس العمل افراد ضعیف می شود . بنابراین بعد از مصرف دارو از رانندگی و یا انجام سایر فعالیت هایی که نیاز به هوشیاری دارد اجتناب کنید.
    •    در صورت مصرف این دارو از نوشیدن الکل و یا سایر نوشیدنی های الکلی اجتناب کنید. زیرا  باعث افزایش خواب آلودگی می شود.
    •    از خوردن سایر داروهای خواب آور در دوره مصرف این دارو اجتناب کنید، زیرا باعث افزایش خواب آلودگی می شود.
    •    این دارو اعتیاد آور است و بنابراین تنها باید در صورت تجویز پزشک مصرف شود. این دارو نباید به افراد دیگر داده شود، به خصوص افرادی که سابقه سو مصرف دارویی و اعتیاد دارند. بنابراین بهتر است در محل امنی دور از دسترس دیگران نگهداری شود.
    •    از خرید این دارو به صورت اینترنتی و یا از سایر فروشندگان دوره گرد خودداری کنید. زیرا ممکن است دارو دارای ترکیبات خطرناک باشد و یا توسط کارخانه های داروسازی مجوز دار تولید نشده باشد.
    •    مصرف این دارو برای افراد زیر 18 سال ممنوع است.
    •    اگر مبتلا به امراض زیر هستید یا شرایط خاصی نظیر موارد زیر دارید بهتر است از مصرف این دارو اجتناب کنید.
    1-    گلوکوما
    2-    در صورت مصرف داروهایی مثل ایتراکونازول(اسپورانوکس) یا کتوکونازول(نیزورال)
    3-    در صورت داشتن حساسیت نسبت به این دارو و یا سایر داروهای خانواده بنزودیازپامین ها
    4-    در صورت داشتن آسم، برونشیت، آمفیزم، اختلالات تنفسی مزمن و یا سایر بیماری های تنفسی
    5-    بیماری های کبد و کلیه
    6-    سابقه افسردگی و یا تفکر خودکشی
    7-    سابقه اعتیاد به الکل و دارو

شیوه مصرف داروی آلپرازولام
    •    این دارو باید دقیقا طبق دستورالعمل و تجویز پزشک استفاده شود. از مصرف دارو به صورت طولانی مدت و بیشتر از زمان پیشنهادی اجتناب کنید.
    •    از جویدن ، شکستن و خرد کردن دارو درهنگام مصرف اجتناب کنید. دارو را یکباره ببلعید. این کار باعث می شود که دارو به آرامی درون بدن تجزیه شود و تاثیر خود را بگذارد.
    •    فرم مایع دارو را با قاشق های اندازه گیری ویژه استفاده کنید، نه قاشق های معمولی
    •    در صورت مصرف قرص آلپراوزلام با خاصیت رهایش دهانی(قرص نیراوام) موارد زیر را رعایت کنید:
    •    با دستان خشک دارو را ازجعبه خارج کرده و داخل دهان بگذارید. اجازه دهید که قرص درون دهان به آرامی حل شود بدون این که بجوید یا یکباره ببلعید.
    •    اگر مایلید بعد از حل شدن کامل دارو، مقداری آب یا سایر مایعات بنوشید.
    •    دارو را در محل خشک، بدون رطوبت ، گرما و روشنایی نگهدارید.
    •    در صورت فراموش کردن یک دوز مصرف، بلافاصله آن را مصرف کنید. اگر تقریبا نزدیک به زمان مصرف دوز بعدی ، دوز فراموش شده را به خاطرآوردید، بهتر است دوز فراموش شده را حذف کنید. از مصرف بیش از اندازه دارو به یکباره حذر کنید.
    •    در صورت مصرف بیش از اندازه دارو ، سریعا به اورژانس خبر دهید زیرا کشنده است.
    •    علائم ناشی از مصرف زیاد دارو عبارتند از : گیجی، خواب آلودگی، ضعف ماهیچه ای، از دست دادن تعادل، احساس سبک سری، غش و کما.
    •    از مصرف میوه یا آب میوه گریپ فروت( دارابی) همزمان با  مصرف این دارو اجتناب کنید. زیرا عوارض خطرناکی دارد.
    •    مصرف دارو را یکباره و بدون مشورت با پزشک قطع نکنید. شاید لازم باشد که ترک دارو به آرامی و با کاهش گام به گام میزان مصرف صورت بگیرد.
    •    علائم بیماری بعد از توقف مصرف دارو ممکن است بازگشت کند. همچنین علائم خاص ترک دارو ممکن است مشاهده شود. مثل تاری دید، مشکل تمرکز، از دست دادن اشتها، اسهال، درد، کرختی و سوزن سوزن شدن ماهیچه ها، افزایش هیجان و شور.

•    اگر دارو تاثیر لازم و کافی را در رفع اضطراب نداشت به پزش اطلاع دهید.

•    علائم آلرژیک در صورت مصرف این دارو عبارتند از : کهیر، مشکل تنفسی، تورم صورت، لب و گلو.

•    عوارض جانبی خطرناک ناشی از مصرف این دارو عبارتند از:

رفتارهای پر خطر و غیر معمول، کاهش ترس از خطر
    خلق افسرده، تفکر خودکشی و یا خودآزاری، بیش فعالی، آشفتگی، پرخاشگری و توهم
    غش، احساس سبک سری، سرع
    کاهش دفع ادرار و حتی توقف آن
    درد ماهیچه ای
    یرقان
    •    سایر عوارض جانبی نادر و کم خطر ناشی از مصرف دارو عبارتند از:
    سرگیجه، احساس عصبانیت و خواب آلودگی
    فراموشی و عدم تمرکز
    مشکلات خواب
    ضعف ماهیچه ای ، از دست دادن تعادل، چرت و پرت گفتن
    تاری دید
    تهوع ، استفراغ، یبوست و تغییر اشتها و وزن
    دهان خشک و یا آبکی ، افزایش تعریق
    از دست دادن میل جنسی
    •    داروهایی که ممکن است با آلپرازولام تداخل داشته باشد و قبل از مصرف این دارو باید به پزشک اطلاع داد عبارتند از:
    قرص های ضد بارداری
    داروهای سرع
    آنتی بیوتیک هایی مثل : فلوکونازول، ایتراکونازول، کتاکونازول
    داروهای ضد افسردگی مثل فلووکسامین، دسپیرامین، امی پیرامین
    سایمیتیدن
    دیلتیازم
    ایزونیازید
    پروپوکسی فن
    •    بهتر است قبل از مصرف این دارو ، لیست کلیه داروهایی که مصرف می کنید را به پزشک اطلاع دهید. اعم از داروهای تجویزی و غیر تجویزی مثل ویتامین ها، مواد معدنی، داروهای گیاهی

دوست خوب در صورت عدم بهبودي با اين دارو حتما پيگيري كن.

موفق باشي

عزیزم!یعنی برای خلاص شدن از این علائم تنها راهش مصرف همین داروئه.آخه این جور داروها آدم رو گرفتار می کنه.اگه بدن آدم بهشون عادت کنه مدتها طول می کشه تا سم این داروها از بدن خارج بشه و به حالت طبیعی برگرده.

14. mahak66 نوشته است: سنگین شدن ضربان قلب طوری که کامل حسش کنی و تند زدنش جوری که حس کنی الانه که از دهنت بیرون بزنه به علاوه یه سری درد از قلب که نتونی نفس بکشی تا چند دقیقه که گاهی دستهاروهم درگیر میکنه نشانه چیه من 23 سالمه و یه کمی زودرنجم  لطفا جواب رو به صفحه پیامهای شخصی خودم ارسال کنید متشکرم.

(0060_mahak66_manima در جواب دوستان میتونم بگم که این علائم در هر سه شما نشانههای بیماری بنام پانیک هستش که در واقع  این بیماری به نظر شخصی من بیماری عصر حاضر ما انسانها محسوب میشه که روز به روز با افزایش میزان استرس واضطراب در دنیا در حال افزایش  هستش فرد هر چند وقت یکبار بدون علت جسمی دچار چنین حالتهایی میشه که در این مواقع مطمئن باشید که هیچ خطری شما رو تهدید نمیکند وآرامش خودتون رو حفظ کنین وبه یک روانپزشک مراجعه کنید تا با تشخیص ایشون به رواندرمانی ودر صورت نیاز با دارو درمانی کاملا بهبود پیدا خواهید کرد در ضمن من سرچ کردم در این سایت یعنی دکتر رهام در مورد پانیک نشانه ها وعلاعمش رو نوشتن میتونید ببینید وبا علائم خودتون تطبیق بدین وببینید واقعا اونطوری هستید یا نه .موفق وسلامت باشید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  15. zeitoon

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    روان پزشک؟ رواندرمانی؟ یعنی وضعیت انقدر حاده ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید