شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آدنوم هیپوفیز و درمان عدم رویش ریش

1. من پسري 24 ساله (قد177 وزن .92 کيلوگرم) هستم که بدليل عدم رويش ريش و موهاي سينه (در خانواده سابقه قبلی وجود نداشته) به متخصص داخلي مراجعه کردن و متوجه شدم آدنوم هيپوفيز دارم ... و پرولاکتين و تستسترون خونم کم بود ....بعد از اين که دارو (dostinex ) جواب نداد, غده موجود را توسط عمل جراحي برداشتم ...بعد از آزمايش خون مجدد,تمامي هورمون ها در شرايط ايده آل قرار گرفته بود ( به توصيه متخصص مغز و اعصاب همچنان  dostinexمصرف مي کنم )که با مراجعه به متخصص داخلي ,توصيه کرد که با متخصص پوست مشورت کنم.
    الان 6 ماه هست که دارو مصرف مي کنم ( دوره اول:hair-vit+ minoxidil2%  ... دوره دوم:minoxidil 2%,5% و anacaps+ و دوره سوم: ecophene+ minoxidil 2%,5% + lomini ) و مقداري موهاي صورت از حالت کرکي خارج شده ولي فکر ميکنم خيلي زياد پيشرفتنکرده ....اين مسئله در اعتماد بنفسمن تاثير منفي گذاشته ...مي خواستم بدونم آيا راهي براي درمان وجود دارد يا نه؟  
    لطفا من راراهنمايي کنيد .....آيا آمپول هاي تستسترون ميتواند اي مشکل را حل کند ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    ماینوکسیدیل رو به ریش میزنید؟ یعنی باعث پرپشت شدن ریش میشه یا فقط موی سر؟

3. بعضی از پسران  فولیکول های موی کمی دارند و کار چندانی هم نمی شود کرد. بیماری بخصوصی هم در کار نیست  در ضمن روش کاشت مو هم هست که بهتره با پزشکتون مشورت کنین.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. az_iraniaa نوشته است: من پسري 24 ساله (قد177 وزن .92 کيلوگرم) هستم که بدليل عدم رويش ريش و موهاي سينه (در خانواده سابقه قبلی وجود نداشته) به متخصص داخلي مراجعه کردن و متوجه شدم آدنوم هيپوفيز دارم ... و پرولاکتين و تستسترون خونم کم بود ....بعد از اين که دارو (dostinex ) جواب نداد, غده موجود را توسط عمل جراحي برداشتم ...بعد از آزمايش خون مجدد,تمامي هورمون ها در شرايط ايده آل قرار گرفته بود ( به توصيه متخصص مغز و اعصاب همچنان  dostinexمصرف مي کنم )که با مراجعه به متخصص داخلي ,توصيه کرد که با متخصص پوست مشورت کنم.
    الان 6 ماه هست که دارو مصرف مي کنم ( دوره اول:hair-vit+ minoxidil2%  ... دوره دوم:minoxidil 2%,5% و anacaps+ و دوره سوم: ecophene+ minoxidil 2%,5% + lomini ) و مقداري موهاي صورت از حالت کرکي خارج شده ولي فکر ميکنم خيلي زياد پيشرفتنکرده ....اين مسئله در اعتماد بنفسمن تاثير منفي گذاشته ...مي خواستم بدونم آيا راهي براي درمان وجود دارد يا نه؟  
    لطفا من راراهنمايي کنيد .....آيا آمپول هاي تستسترون ميتواند اي مشکل را حل کند ؟

دوست گرامی

با توجه به توضیحات ذکر شده، اختلال در عملکرد هیپوفیز باعث این مشکل در شما شده و بهتره جهت درمان به متخصصین غدد درون ریز مراجعه کنید.
    یکی از دلایل کمبود موهای صورت در آقایان، کمبود هورمون‌هاي مردانه است. کمبود هورمون مردانه (آندروژن) اگر قبل از سن بلوغ رخ دهد، در جنس مذکر موجب علايمي مي‌شود که شامل ايجاد علايم ثانويه جنسي به طور ناقص، آلت تناسلي کوچک، کوچک ماندن بيضه‌ها و عدم تشکيل چين و چروک‌هاي خاص کيسه بيضه است. در اين حالت صداي فرد نازک مانده و توده عضلاني‌اش افزايش پيدا نکرده و قدرت فرد از حد طبيعي کمتر خواهد بود. موهاي زير بغل و عانه، تنک و کم‌پشت بوده و موهاي صورت (ريش)، سينه، بالاي شکم و پشت وجود نداشته يا بسيار کم است.

افرادي که از کم‌پشت بودن موهاي صورت و ريش رنج مي‌برند، در ابتدا بايد تحت بررسي هورموني قرار بگيرند و تا مشکلات هورموني احتمالي بررسي شده و تحت درمان قرار گيرند و در ضمن معاينه توسط متخصص پوست و مو براي بررسي موهاي سر، دندان‌ها و علايم جنسي ثانويه مي‌تواند براي تشخيص سندرم‌هاي خاص مفيد باشد. افرادي که به طور ارثي دچار تنک بودن ريش هستند، معمولا از نظر ساير مسايل هيچ مشکلي نداشته و قدرت جنسي آنها نيز تفاوتي با ساير افراد ندارد.

اغلب کساني که چنين مشکلي را در ريش خود دارند با تراشيدن ريش، اين نقص را تقريبا غيرقابل مشاهده مي‌کنند ولي کساني که اصرار به بلند کردن محاسن دارند، اگر در زمان معاينه توسط متخصص پوست موهاي کرکي قابل مشاهده باشد، مصرف داروي ماينوکسيديل موضعي ممکن است موهاي ريز را درشت‌تر کند ولي در مواردي که هيچ مويي وجود نداشته باشد، معمولا درماني به جز کاشت مو وجود ندارد.
    در استفاده از محلول ماینوکسیدیل (Minoxidil) موضعی که به وسیله مراکز علمی جهان تایید شده، حداقل شش ماه زمان لازم است تا نتایج درمان ظاهر شوند و برای کسب نتیجه، مصرف داروها باید به طور مداوم در این مدت ادامه یابد. بعد از توقف مصرف محلول ماینوکسیدیل، نتایج درمانی بعد از 4 تا 6 ماه از بین می‌رود، استفاده از این محلول گاهی به تحریک پوست منجر شده و اصولا عوارض مهم دیگری ندارد.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. ممنون از اطلاعاتتون...
    به علت غده ای که در قاعده هیپوفیز قرار داشت این مسایل برای من پیش آمد(اختلالات هورمونی) و اینکه با نظر متخصص غدد رفتم پیش متخصص پوستو در معاینه موهای کرکی مشاهده شد.
    با توجه به آخرین آزمایش خون که تحت نظر متخصص غدد انجام دادم میزان LH-TRT-FSH - TSH- T4 همگی در شرایط نرمال قرار داشتند... از لحاظ جنسی هم با توجه به معاینه انجام شده مشکلی ندارم.
    می خواستم بدونم آیا راهی برای درمان و نیز سرعت بخشیدن وجود داره ؟
    لطفا راهنماییم کنید...

6. az_iraniaa نوشته است: ممنون از اطلاعاتتون...
    به علت غده ای که در قاعده هیپوفیز قرار داشت این مسایل برای من پیش آمد(اختلالات هورمونی) و اینکه با نظر متخصص غدد رفتم پیش متخصص پوستو در معاینه موهای کرکی مشاهده شد.
    با توجه به آخرین آزمایش خون که تحت نظر متخصص غدد انجام دادم میزان LH-TRT-FSH - TSH- T4 همگی در شرایط نرمال قرار داشتند... از لحاظ جنسی هم با توجه به معاینه انجام شده مشکلی ندارم.
    می خواستم بدونم آیا راهی برای درمان و نیز سرعت بخشیدن وجود داره ؟
    لطفا راهنماییم کنید...
    سلام،
    علاوه بر توضیحات بالا؛
    اینکه هورمونها در محدوده نرمال هستند ، نشانه خوبی است؛ همانطور که این اختلال مدت زمانی طول کشیده تا ایجاد شود، بازگشت به حالت عادی و عملکرد نرمال هم به زمان نیاز دارد، درمان مناسبی هم برای شما شروع شده است ولی نکته مهم همان صبور بودن و اجرای دقیق و منظم دستورات درمانی است، تستوسترون (و کلا داروهای هورمونی) باید زیر نظر پزشک مصرف شوند، به ویژه در شما که سابقه اختلال هم داشته اید؛ با توجه به اینکه میزان هورمونها در شما طبیعی است به اندازه کافی این هورمون در شما تولید می شود و تنها پزشک معالج شما با توجه به میزان هورمونها می توان نیاز به تجویز هورمونی خارجی را تعیین کند.

7. someuuu نوشته است: سلام
    ماینوکسیدیل رو به ریش میزنید؟ یعنی باعث پرپشت شدن ریش میشه یا فقط موی سر؟
    سلام،
    مورد مصرف اصلی این دارو در درمان ریزش موی سر می باشد ولی با توجه به یکی از مکانسیمهایی که این دارو دارد (گشاد کردن عروق و باز کردن کانال های پتاسیم) می تواند باعث افزایش موضعی جریان خون و در نتیجه رسیدن بیشتر اکسیژن و مواد مغذی به فولیکول مو شود، می توان در نواحی دیگر هم مورد استفاده قرار گیرد . بیشترین نتیجه در استفاده از این دارو در مورد جوانان (18 - 41) و در موی سر نشان داده شده است.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید