شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درمان تومور کارسینوئید و بارداری

1. سلام و خسته نباشید.من 6 سال میشه دچارتومور کارسینوئید در روده هستم.2بار تحت عمل جراحی قرار گرفتم.و 25 سانتیمتراز

روده بزرگم رو درآوردن.اندازه تومور هم 9.5 سانت بود با درگیری چربی اطراف روده.فعلا تحت هیچ درمانی نیستم و در حال حاضر دل

دردهای مکرر و اسهال اذیتم میکنه.هرپزشکی هم مراجعه میکنم به جز حرفای ضد ونقیض چیزی دستگیرم نمیشه.من تازه ازدواج

کردم و قصد بارداری دارم.دکتر که میرم دعوام میکنن که چرا ازدواج کردم و وقتی سوال میکنم که موردی داره؟جواب سربالا میدن!!!

حالا واقعا نمیدونم چی کار کنم؟آیا میتونم باردار شم؟آیا خطری برام نداره؟آیا بصورت ارثی به جنین منتقل میشه؟

البته سر شیمی درمانی هم اختلاف نظر داشتن دکترا و منم نرفتم.دست آخرم یه دکتر جوابم کرد.

من چی کار کنم؟

لطفا اگه هم جوابی دارین خواهش میکنم واضح بگین.در ضمن عمل آخرم برا 2 سال پیش بود.

ممنونم.

2. دوست عزیز
    بیماری شما نیاز به بررسی دقیق داره و با جستجو در اینترنت به نتیجه ای نخواهید رسید، جز به تاخیر انداختن روند معالجه. با سهل انگاری سلامت خودتون رو به خطر نیاندازید، بهتره جهت یافتن درمان مناسب یا پیشگیری از پیشرفت بیماری، به متخصص این علم مراجعه کنید

تومورهای کارسینوئید:

تومورهایی هستند که پتانسیل بدخیمی دارند و از سلول های نورواندوکرین منشأ می گیرند. شایعترین محل آن ها در نوک آپاندیس است که اغلب در آپاندکتومی به طور اتفاقی، تشخیص داده می شوند در حالیکه شاید علّت آپاندیسیت همین تومور باشد.

تمایل به متاستاز این تومورها، به محل تومور، عمق تهاجم موضعی و اندازه ی تومور بستگی دارد بدین صورت که:
    تومورهایی که در آپاندیس قرار دارند، هیچوقت متاستاز نمی دهند ولی تومورهای واقع در ایلئوم (انتهایی ترین قسمت روده کوچک) ممکن است متاستاز بدهند. در ضمن تومورهایی که در ایلئوم و معده هستند، ممکن است کانون های متعددی داشته باشند.

علائم بالینی: معمولاً بدون علامت هستند ولی گاهی به علّت انسداد با علائم آن تظاهر می یابند به طور مثال در آپاندیس، با تنگی لومن روده، سبب می شوند که باکتری های گیر افتاده در آن، آپاندیسیت ایجاد کنند.

البته گاهی هم ممکن است به خاطر ترشحات هورمونی، علائم ناشی از آن ها را ایجاد کنند، ولی تا زمانی که به کبد متاستاز ندهند نمی توانند علائم سندرم کارسینوئید را ایجاد کنند (گرگرفتگی، تنگی نفس با حالتی شبیه به آسم، اسهال، برافروختگی صورت و...) چون کبد با متابولیزه کردن این هورمون ها باعث دفع شدن آن ها از بدن می گردد.

تعریف متاستاز: متاستاز روندی است که در آن سلول های سرطانی به سراسر بدن مهاجرت می کنند، ممکن است که تعدادی از سلول ها ی سرطانی قدرت تهاجم و متاستاز را نداشته باشند در حالی که گروهی دیگر این توانایی را به میزان متوسط  یا زیاد دارند.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. shaparak62 نوشته است: سلام و خسته نباشید.من 6 سال میشه دچارتومور کارسینوئید در روده هستم.2بار تحت عمل جراحی قرار گرفتم.و 25 سانتیمتراز

روده بزرگم رو درآوردن.اندازه تومور هم 9.5 سانت بود با درگیری چربی اطراف روده.فعلا تحت هیچ درمانی نیستم و در حال حاضر دل

دردهای مکرر و اسهال اذیتم میکنه.هرپزشکی هم مراجعه میکنم به جز حرفای ضد ونقیض چیزی دستگیرم نمیشه.من تازه ازدواج

کردم و قصد بارداری دارم.دکتر که میرم دعوام میکنن که چرا ازدواج کردم و وقتی سوال میکنم که موردی داره؟جواب سربالا میدن!!!

حالا واقعا نمیدونم چی کار کنم؟آیا میتونم باردار شم؟آیا خطری برام نداره؟آیا بصورت ارثی به جنین منتقل میشه؟

البته سر شیمی درمانی هم اختلاف نظر داشتن دکترا و منم نرفتم.دست آخرم یه دکتر جوابم کرد.

من چی کار کنم؟

لطفا اگه هم جوابی دارین خواهش میکنم واضح بگین.در ضمن عمل آخرم برا 2 سال پیش بود.

ممنونم.

با سلام
    دوست عزیز،در وهله اول، بنظرم در امر درمان قطعی،کوتاهی کردید!!نباید با این وضعی که توضیح دادید،مسئله رو پایان یافته تلقی میکردید!!ولی بازم انشالله دیر نشده، پیشنهادمیکنم مجدداً و در اسرع وقت نسبت به پیگیری مشکل زیر نظر یک متخصص  گوارش مجرب،اقدام کنید، و دیگه اینکه تا حصول بهبودی کامل،فعلاًاز بارداری خودداری کنید!! زیرا با شروع درمان ،بدنتون باید مقاومت لازم رو در راستای دارو و درمان داشته باشه! که با بارداری و تقسیم این توان!! تحملش براتون بسیار سخت خواهد بود!! و دوم اینکه قطعاً اثرات داروهای مصرفی به فرزند منتقل میشه!! با وضعیت شما،فکر کنم عاقلانه ترین کار  اینه که  فعلاً از حاملگی اجتناب کنید!! ولی با آرامش و پیگیریهای مستمر ، حتماً به متخصص مربوطه مراجعه کنید!!
    انشالله به فضل الهی به زودی بهبودی حاصل شده و در آینده ای نه چندان دور،دارای فرزندی سالم خواهید شد.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. shaparak62 نوشته است: سلام و خسته نباشید.من 6 سال میشه دچارتومور کارسینوئید در روده هستم.2بار تحت عمل جراحی قرار گرفتم.و 25 سانتیمتراز روده بزرگم رو درآوردن.اندازه تومور هم 9.5 سانت بود با درگیری چربی اطراف روده.فعلا تحت هیچ درمانی نیستم و در حال حاضر دل دردهای مکرر و اسهال اذیتم میکنه.هرپزشکی هم مراجعه میکنم به جز حرفای ضد ونقیض چیزی دستگیرم نمیشه.من تازه ازدواج کردم و قصد بارداری دارم.دکتر که میرم دعوام میکنن که چرا ازدواج کردم و وقتی سوال میکنم که موردی داره؟جواب سربالا میدن!!!حالا واقعا نمیدونم چی کار کنم؟آیا میتونم باردار شم؟آیا خطری برام نداره؟آیا بصورت ارثی به جنین منتقل میشه؟البته سر شیمی درمانی هم اختلاف نظر داشتن دکترا و منم نرفتم.دست آخرم یه دکتر جوابم کرد.من چی کار کنم؟لطفا اگه هم جوابی دارین خواهش میکنم واضح بگین.در ضمن عمل آخرم برا 2 سال پیش بود.ممنونم.

سلام،
    به نظر من بهتر است ابتدا به فکر سلامتی خودتون باشید و تا وقتی که از بهبودی کامل اطمینان حاصل نکردید به فکر بارداری نباشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید