شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

راهی برای فهمیدن زود انزالی

1. با سلام و عرض خسته نباشید
    راستش من خیلی دنبال همچنین سایتی بودم که بتونم سوال خودم رو مطرح کنم .راستش متاسفانه  من وقتی ۱۵  سالم بود به دلیل دیدن یک فیلم مبتلا به استمنا شدم .تا الان که ۱۸ سالم است !۱ ماه و نیم است که به لطف خدا دیگر کنار گذاشتم و دیگر سمت اینکار نمیروم !هر ۶ روز یا هر ۷ روز یا گاهی زود تر  در خواب با دیدن خواب رابطه جنسیی ارضا میشوم .من در ایران نیستم .متاسفانه اول که آمدم اینجا خیلی رفتم تو سایت های رابطه جنسیی !اما الان ۱ ماه نیم است که کنار گذاشتم و خیلی راحت خودم را کنترل میکنم .قبلا اصلا اینطور نبود .وقتی گاهی با نامزد خود راجبه این مسائل صحبت میکنیم گاهی احساس شهوت میکنم که این هم امری طبیعی است !اما من یک نگرانی دارم که  
    عصاب من را خورد کرده است .آن هم این است که همش ترس دارم که نکنه من به بیماری زود انزالی
    مبتلا شدم یا نشدم .آیا من مبتلا هستم ؟راهی برای فهمیدن آن وجود دارد ؟؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. دوست عزیز سلام

پژوهشگرانى که روى اين بيمارى کار مىکنند، اعلام کردند که مىتوانند اين اختلال را تعريف کنند. به گفته آنها انزال در اين بيماران در کمتر از 118 ثانيه از شروع مقاربت صورت مىگيرد.

از طرفي زود انزالي يا انزال زودرس به حالتي گفته مي‌شود که فرد زودتر از زماني که مي خواهد به انزال برسد و يا اينکه به حدي زود به انزال برسد که همسرش از ارتباط زناشويي لذت کافي نبرد البته بايد انتظارات، واقعگرايانه باشند. اين تعريفي است که مورد تاييد اکثر متخصصان مسايل جنسي يا رابطه جنسیولوژي است.

زمان استاندارد انزال در مردان :

زمان استانداردي براي رسيدن به انزال در نظر گرفته نشده است. با وجود اينکه طبق نظر اکثريت افرادي که در مطالعات شرکت داشته‌اند يک سري زمان‌هايي پيشنهاد شده اما هيچ کدام قطعي نيستند چون اين زمان بسته به نظر و رضايت افراد از رابطه زناشويي‌شان از هر زوج تا زوج ديگر متفاوت است اما پيشنهاد شده که اگر در 50 درصد يا بيشتر موارد ارتباط زناشويي انزال زماني اتفاق افتاد که فرد و يا همسرش راضي نبودند يعني فرد مشکوک به اين اختلال هست و مي‌توان وي را مورد تشخيص و درمان قرار داد. در ضمن اين مهم است که اول ببينيد چه زماني متوجه شديد که اين اختلال را داريد و از کجا متوجه شديد. آيا خودتان ناراحتيد؟ همسرتان از روش رابطه راضي نيست و يا از جايي يا کسي شنيديد که مثلا اگر رابطه زناشويي زير ?? دقيقه باشد، مشکل داريد؟ معمولا گرفتن شرح حال دقيق از زوجين جزو سنجش‌هاي اولي‌‌ است که براي تشخيص و درمان اين اختلال انجام مي‌شود، چون رابطه زوج‌ها در ايجاد و يا دامن زدن به اين مشکل نقش به سزايي دارد.

دلايل و عواقب انزال زودرس مردان :
    نشانه اصلي انزال زودرس، انزالي غير قابل کنترل است که قبل از انجام گرفتن رابطه زناشويي و يا مدت زمان بسيار کمي پس از آن با ميزان تحريک کم و خلاف ميل فرد اتفاق بيفتد. اين مساله مي‌تواند باعث نارضايتي جنسي در هر دو طرف شده و اضطراب ناشي از اين مشکل را بيشتر کند. انزال زودرس يکي از متداولترين اختلال فعاليت زناشويي در مردان است و ممکن است براي هر مردي در بعضي از مراحل زندگي رخ دهد. زود انزالي يا انزال سريع يکي از مشکلات شايع در مردان است. تقريبا يک سوم از مردان دچار انزال زودرس هستند. در اين مقاله هرجا صحبت از ارگاسم مي‌شود، منظور اوج فعاليت در يک رابطه زناشويي و خاتمه آن است. اکثر موارد انزال زودرس فاقد عامل يا دليل خاص است. عوامل رواني مثل اضطراب، احساس گناه يا افسردگي نيز ممکن است به انزال زودرس منجر شوند. در برخي موارد، انزال زودرس ممکن است به خاطر عوامل پزشکي مثل مشکلات هورموني، آسيب‌هاي جسمي و يا عوارض جانبي بعضي داروها باشد. ابتلا به اين عارضه منجر به بروز اختلالات روان مانند اضطراب، افسردگي و سردي روابط زوجين مي‌شود و بر روان آنان تاثير مي‌گذارد و به همين علت، بسيار مهم است که درباره اين عارضه بيشتر بدانيم و به موقع به مشاور مراجعه کنيم.

متخصص و پزشک مربوطه سابقه فعاليت زناشويي و پزشکي شما را بررسي خواهد کرد و آزمايش کلي را انجام خواهد داد. ممکن است پزشک بخواهد با همسر شما نيز صحبت کند چون انزال زودرس ممکن است دلايل بسياري داشته باشد. پزشک، آزمايش لازم را انجام مي‌دهد تا مشکلات پزشکي فرد را بررسي کند.

روش درمان در انزال زودرس مردان :
    در بسياري از موارد، انزال زودرس خود به خود درمان مي شود. انجام تمرينات ريلکسيشن و آرام سازي و استفاده از متدهاي منحرف کردن حواس مي‌تواند در به تاخير انداختن انزال کمک کند. در بعضي مردها ترک مصرف دخانيات و مواد مخدر بسيار کمک کننده خواهد بود. متخصص از شما و همسرتان مي‌خواهد که روي متدهايي براي به تاخير انداختن انزال کار کنيد. اين تکنيک‌ها تشخيص و کنترل احساساتي است که باعث انزال زود رس مي‌شود. در ساير موارد براي کاهش حساسيت در آلت تناسلي، استفاده از کاندوم توصيه مي‌شود. مشاوره‌ها و رفتار درماني خط اول درمان اين عارضه به شمار مي‌رود و مي‌تواند اضطراب ناشي از اين مساله را کاهش دهد. مرحله بعدي، استفاده از کاندوم است.کاندوم سبب کاهش تحريک پذيري مي‌شود. در صورتي که يک کاندوم قادر به اين کار نباشد از دو کاندوم مي‌توان استفاده کرد ضمن اينکه کاندوم سبب جلوگيري از بيماري‌هاي مقاربتي و بارداري هم مي‌شود. استفاده از دارو، گام سوم در درمان انزال زودرس است. اين داروها به اين دليل استفاده مي‌شوند که يکي از عوارض جانبي اين گونه داروها، جلوگيري از ارگاسم است که باعث به تاخير انداختن انزال مي‌شود.

استفاده از شيوه ماستر و جانسون
    اين شيوه، در چهارمين مرحله از درمان افراد مبتلا به انزال زودرس انجام مي‌گيرد که به همکاري خود فرد و همسرش نياز مبرم دارد. اين روش شامل يادگيري تشخيص و کنترل احساسي است که به ارگاسم منجر مي‌شود. اين روش نياز به اراده و تمرين دارد ولي بسيار موثر است. براي آموزش و تمرين اين روش بايد به مشاوران و متخصصان سلامت جنسي در کلنيک‌هاي سلامت خانواده مراجعه شود تا با آموزش خصوصي در اين باره، کار به نحو موثر صورت گيرد.

درمان‌هاي موضعي انزال  زود رس در مردان :
    استفاده از کرم‌ها و اسپري‌هاي کاهش‌دهنده حس سطحي دستگاه تناسلي نيز سبب کاهش احتمال زود انزالي مي‌شود. به ياد داشته باشيد که قبل از آغاز فعاليت زناشويي، موضع را با صابون شستشو دهيد تا از بيحسي بيشتر آلت جلوگيري شود. متاسفانه از اين روش به صورت خودسرانه و بسيار معمول استفاده شده که عوارض زيادي را در پي دارد. استفاده از بي‌حس‌کننده‌هاي موضعي، در آخرين مرحله از درمان افراد مبتلا به انزال زودرس قرار دارد و به هيچ‌وجه نبايد در ابتداي کار از آن استفاده کرد. استفاده از روش‌هاي موضعي بايد با تشخيص و صلاحديد پزشک و براساس سير درمان و بهبودي باشد.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  3. سلام دوست عزیز
    به شما تبریک می گویم که این عمل را ترک نموده ای این موضوع اصلا جای نگرانی نیست وهمانگونه که دوستان به صورت کامل بیان نموده اند درمان دارد .
    ولی به صورت کلی عرض کنم در صورتی که شما پس از زمانی نسبتا طولانی به ارضابرسید ولی هنوز همسرتان به ارگاسم نرسیده باشد باز هم شما زود انزالی دارید ولی اگر شما در عرض 3 دقیقه ارضا شوید ولی همسرتان در زمانی کمتر شما زود انزالی ندارد واین موضوع بستگی به زوجین دارد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. Amidarkangel نوشته است: با سلام و عرض خسته نباشید
    راستش من خیلی دنبال همچنین سایتی بودم که بتونم سوال خودم رو مطرح کنم .راستش متاسفانه  من وقتی ۱۵  سالم بود به دلیل دیدن یک فیلم مبتلا به استمنا شدم .تا الان که ۱۸ سالم است !۱ ماه و نیم است که به لطف خدا دیگر کنار گذاشتم و دیگر سمت اینکار نمیروم !هر ۶ روز یا هر ۷ روز یا گاهی زود تر  در خواب با دیدن خواب رابطه جنسیی ارضا میشوم .من در ایران نیستم .متاسفانه اول که آمدم اینجا خیلی رفتم تو سایت های رابطه جنسیی !اما الان ۱ ماه نیم است که کنار گذاشتم و خیلی راحت خودم را کنترل میکنم .قبلا اصلا اینطور نبود .وقتی گاهی با نامزد خود راجبه این مسائل صحبت میکنیم گاهی احساس شهوت میکنم که این هم امری طبیعی است !اما من یک نگرانی دارم که  
    عصاب من را خورد کرده است .آن هم این است که همش ترس دارم که نکنه من به بیماری زود انزالی

با سلام
    دوست عزیز، اولاً خوشحالم و تبریک میگم که این عادت رو ترک کردید!! و در ثانی یک عبارتی در جملاتتون هست که میتونه قوت قلبی براتون باشه!! و این عبارت این بود : خیلی راحت خودم را کنترل میکنم !! همین جمله نشون میده  در صورتیکه خدای ناکرده زود انزالی هم داشته باشید!!! میتونید با کنترلهای لازم اونو مهار کنید!! از طرفی دیگه زود انزالی برای هر کس یک تعریفی داره!! که بسته به توان جسمی، طرز تفکر، نوع آمیزش و....  میتونه متفاوت باشه!! ولی بطور معمول زود انزالی ،در معنای عام بنظرم به انزال یا قبل از دخول و با معاشقه مختصر!! و یا به مدت بسیار بسیار کم بعد از دخول اطلاق میشه!! در حقیقت با توجه به مقالات و نوشته هایی که مطالعه کردم! هر انزال طبیعی بین دو تا ده دقیقه طول میکشه!!(صحت این امر رو باید متخصصین محترم اعلام کنند) و  چون مردها با دیدن تحریک شده و با معاشقه با شریک جنسیشون قبل از آنان به نقطه انزال میرسند!! لذا گاهاً این موضوع رو به زود انزالی ارتباط داده و اون یک بیماری میدونند!! در صورتیکه به هیچ وجه اینطور نبوده و در صورت تغییر رفتارهای جنسی، این معضل که بهتره بگم این مورد (چون نمیشه اونو معضل دونست!!)قطعاً مرتفع  شده و یا کاهش پیدا میکنه!! اینم رو بگم در سن شما بنظرم فعلاً زوده که بشه در این مورد قضاوت کرد!! بگذارید بعد از ازدواج اگر خدای ناکرده به مشکلی برخوردید!! اونوقت میتونید به متخصص مربوطه مراجعه و اونو به طرق علمی مرتفع کنید!!
    موفق باشید.

5. Amidarkangel نوشته است: با سلام و عرض خسته نباشید

اولا استمناء بيماري نيست كه بهش مبتلا شده باشي اينها تصورات عاميانه وغير علمي يه. دوما هر كس استمناء كنه الزاما انزال زودرس پيدا نميكنه چون اگه اين طوري بود همه جمعيت انزال زودرس داشتن
    محدوده زماني دقيقي رو براي تعيين انزال زودرس نميتوان در نظر گرفت و استفاده از كرونومتر وثانيه شماري هم علمي نيست مسترز وجانسون كسي رو مبتلا به انزال زودرس توصيف ميكنند كه در حداقل نيمي از موارد نزديكي قادر به ارگاسم رساندن شريك جنسي خود نباشد- فرض بر اين است كه طرف مقابل قابليت رسيدن به ارگاسم رو داشته باشد-
    خلاصه نگراني هاي شما بي مورده

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  6. چند وقت پیش یک روانپزشک میگفت زود انزالی درمان نداره. چون اعصاب آلت رو نمیشه درمان کرد!!!
    حالا اینجا همه میگن درمان نمیخواد. درست میشه. آخرش چی؟ منم اولین انزالم زوده. چند سالی هم هست که خود ارضایی دارم. ولی زکل بیخیال ازدواجم، شاید اصلا ازدواج هم نکنم. ولی حالا در کل درمان قطعی(100%) داره یا نه؟ لطفا جواب فلسفی ندین... .
    ممنون از اساتید

7. متاسفانه این خیلی ترک کردنش سخت است حامد جان !من ۱۰۰ بار اراده کردم اما نتونستم !اما باره ۱۰۱ خدا رو شکر گذاشتم کنار!اینو یادت باشد به عنوان یک دوست میگم بهت چون من خیلی سنم کم بود که اینکار را شروع کردم !و واقعا اثرات بدی داشت تو زندگیم !خیلی راحت آدم اراده میکنه !انقدر نا امید نباش رفیق !بهت قول میدم انسان انقد قدرت ارادش قوی هست که بعدا خودت کیف میکنی میگی ایول به خودم !دوستان درست میگن حامد عزیز !تا در شرایط بدون ترس و ازدواج قرار نگیری نمیتونی تصمیم بگیری که زود انزالی داری یا نداری !این دسته خوده ماست .واسه هر مشکلی یک راه حل است !واسه من که مثله خودت بودم و الان ترک کردم اینه که ما از قدرت کنترل فکر خیلی زیادی برخوردار هستیم !همون فکر را دور کردن واسه حل مشکل کمک میکنه بهمون .من طرفه این کار دیگه نمیرم حتی ۱ بار !میدونی چرا؟؟ چون میدونم همون بار اول آدمو گرفتار میکنه !دوستان کاملا درست میگن .تو اصلا موقع نزدیکی انشاءالله با همسر آیندت  فکرتو منحرف میکنی بعد میبینی ای بابا پس راه داره !!ازت برادرانه خواهش میکنم .اینکارو تا جایی که میتونی بزارش کنار قبل ازین که دیر بشه من ایران نیستم ! و اینجایی که الان هستم خیلی چیزا فراهمه اما این همون ارادست که ازش صحبت کردم  منو نگه میداره !رو فکرت تمرین کن و بهش بفهمون که هیچ مشکلی نداری !جوابه که بهت دادم فلسوی نبود چون من قبلا مثل خودت بودم .موفق و پیروز باشی .

8. hamed_infinit نوشته است: چند وقت پیش یک روانپزشک میگفت زود انزالی درمان نداره. چون اعصاب آلت رو نمیشه درمان کرد!!!
    حالا اینجا همه میگن درمان نمیخواد. درست میشه. آخرش چی؟ منم اولین انزالم زوده. چند سالی هم هست که خود ارضایی دارم. ولی زکل بیخیال ازدواجم، شاید اصلا ازدواج هم نکنم. ولی حالا در کل درمان قطعی(100%) داره یا نه؟ لطفا جواب فلسفی ندین... .
    ممنون از اساتید

كلا يك سوم مردان دنيا درگير مشكلات مربوط به انزال از جمله انزال زودرس هستن و اين بيماري روشهاي رفتار درماني / روان درماني / و دارو درماني داره البته به گفته كتابها ومنابع مرجع پزشكي نه من .و اين دكتر شما يا روانپزشك نبوده يا دروغ گوي خوبي نبوده كه چنين حرف خنده داري زده

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. hamed_infinit نوشته است: چند وقت پیش یک روانپزشک میگفت زود انزالی درمان نداره. چون اعصاب آلت رو نمیشه درمان کرد!!!
    ممنون از اساتید

آقا حامد سلام

حق داری الان از این مسئله شاکی باشی ولی بهت قول میدم که جای هیچ نگرانی نیست حساسیت شما نسبت به این مسئله در این سن طبیعی هستش و خیلی زوده که در مورد زود انزالی خودت نظر بدی

زود انزالی 100 در 100 منشآ روانی داره یعنی رابطه مستقیم داره با شرایط روحی و روانی شما و همچنین محیط و طرف مقابل شما و حتی نوع احساس شما نسبت به طرفتون

آقا حامد افراد مختلف تو شرایط مختلف مدت انزالشون فرق می کنه (می خوام خیالتو راحت کنم) این نشون میده که اون فردی که مثلآ رابطش با یه شخص خاص تو یه شرایط خاص 1 ساعت. با یه شخص دیگه تو یه شرایط دیگه میرسه حتی به زیر 2 دقیقه

پس این مطلب چیو نشون میده ؟نشون میده که همه چی به همون شرایطی که بالا گفتیم مربوطه

من خودم خیلیها رو سراغ دارم که این طوری ان.خب حالا میشه بگی این طور افراد زود انزالی دارن؟

برو با خیال راحت زندگیتو بکن

فقط یه مسئله میمونه (خود ارضای )نمی خوام شعار بدم ولی می شه کنارش گذاشت
    برا کنار گذاشتنش این کارا میتونه کمکت کنه
    1_اول برا خودت شرط بذار که چه وقت ای این کار رو انجام بدی شرط بذار که تو یک ماه مثلا 2 بار این کار رو کم کنی سر ماه که رسید از این کارت خدارو شکر کن و ماه بعد برا خودت شرط بذار که مثلا این ماه باید 4 بار کمترش کنم این کار باعث بالا رفتن اعتماد  به نفس میشه و راحت تر می تونی این کارو کنار بذاری
    2_ورزش خیلی میتونه بهت کمک کنه

10. Amidarkangel نوشته است: متاسفانه این خیلی ترک کردنش سخت است حامد جان !من ۱۰۰ بار اراده کردم اما نتونستم !اما باره ۱۰۱ خدا رو شکر گذاشتم کنار!اینو یادت باشد به عنوان یک دوست میگم بهت چون من خیلی سنم کم بود که اینکار را شروع کردم !و واقعا اثرات بدی داشت تو زندگیم !خیلی راحت آدم اراده میکنه !انقدر نا امید نباش رفیق !بهت قول میدم انسان انقد قدرت ارادش قوی هست که بعدا خودت کیف میکنی میگی ایول به خودم !دوستان درست میگن حامد عزیز !تا در شرایط بدون ترس و ازدواج قرار نگیری نمیتونی تصمیم بگیری که زود انزالی داری یا نداری !این دسته خوده ماست .واسه هر مشکلی یک راه حل است !واسه من که مثله خودت بودم و الان ترک کردم اینه که ما از قدرت کنترل فکر خیلی زیادی برخوردار هستیم !همون فکر را دور کردن واسه حل مشکل کمک میکنه بهمون .من طرفه این کار دیگه نمیرم حتی ۱ بار !میدونی چرا؟؟ چون میدونم همون بار اول آدمو گرفتار میکنه !دوستان کاملا درست میگن .تو اصلا موقع نزدیکی انشاءالله با همسر آیندت  فکرتو منحرف میکنی بعد میبینی ای بابا پس راه داره !!ازت برادرانه خواهش میکنم .اینکارو تا جایی که میتونی بزارش کنار قبل ازین که دیر بشه من ایران نیستم ! و اینجایی که الان هستم خیلی چیزا فراهمه اما این همون ارادست که ازش صحبت کردم  منو نگه میداره !رو فکرت تمرین کن و بهش بفهمون که هیچ مشکلی نداری !جوابه که بهت دادم فلسوی نبود چون من قبلا مثل خودت بودم .موفق و پیروز باشی .

منظور شما از اینکه دیر بشه چیه؟؟؟؟

و اکه میشه کمی اینو توضیح یدین: "این کار 100% منشا روانی داره".

راستی خود ارضایی در بارداری هم تاثیر داره؟

ممنونم.

11. با عرض سلام و خسته نباشید
    نمی دونم کار من درست هست یا نه اما چون ظرفیت میزان ارسال ها به تازگی در سایت پایین اومده و سوال های دوستان هم متنوع هست و از طرفی چون سوالم حالت تکراری داره تقریبا وخودم هم هر زمان سر زدم با این پیغام مواجه شدم که میزان ارسال ها برای امروز تمام شده تصمیم گرفتم سوال خودم را که در مورد زود انزالی هست را در اینجا مطرح کنم و امیدوارم که کار درست را انجام داده باشم...
    ترجیح می دم که بدون حاشیه مشکلم را بگم .. من از سن 16-17 سالگی به دلایلی به خودارضایی اقدام می کردم که این عمل 1 سال تا 1.5 سال طول کشید .. بعد از طریق خواندن مطالب بسیاری در کتاب ها و اینترنت از ضررهای آن آگاه شدم و دیگه انجام ندادم .. من الان 22 سال دارم و دارم می رم تو 23 ... متاسفانه باز به دلایل و مشکلاتی که برام پیش اومد (عاطفی) باز مبادرت به این کار کردم که هفته ای 1 بار این کار را تکرار می کنم .. راستش من از همان زمان 18 سالگی متوجه شدم کوقتی مبادرت به این کار می کنم در کمتر از 1 دقیقه انزال از من صورت می گیره و هم انکه سر آلتم (قسمت ختنه گاه ) خیلی حساس شده و زود انزالی به نظرم در من شدید هست و این باعث نگرانی من شده و با توجه به اینکه من 3-4 سال این کار را انجام نمی دادم اما الان متوجه شدم که همان حالت 4 سال پیش برام تکرار می شه و به وضعیت عادی برنگشته . و این ناراحتی من را چند برابر کرده .. خواستم منو راهنمایی کنید که آیا لازم هست کاری کنم که این زودانزالی من حل بشه و من در ازدواج آینده ام دچار مشکل نشوم ؟
    با تشکر از توجه شما

12. سلام
    دوست عزیز شما که یه بار این کارو ترک کردید بازم ترکش کنید.
    مسلما باید مشکل زودانزالیتون رو حل کنید تا در آینده با همسرتون دچار مشکل نشید.
    مشکلاتی که در اثر خودارضایی به وجود میاد با ترکش از بین میره و با تکرارش دوباره برمیگرده.

13. hamed_infinit نوشته است:
    Amidarkangel نوشته است: متاسفانه این خیلی ترک کردنش سخت است حامد جان !من ۱۰۰ بار اراده کردم اما نتونستم !اما باره ۱۰۱ خدا رو شکر گذاشتم کنار!اینو یادت باشد به عنوان یک دوست میگم بهت چون من خیلی سنم کم بود که اینکار را شروع کردم !و واقعا اثرات بدی داشت تو زندگیم !خیلی راحت آدم اراده میکنه !انقدر نا امید نباش رفیق !بهت قول میدم انسان انقد قدرت ارادش قوی هست که بعدا خودت کیف میکنی میگی ایول به خودم !دوستان درست میگن حامد عزیز !تا در شرایط بدون ترس و ازدواج قرار نگیری نمیتونی تصمیم بگیری که زود انزالی داری یا نداری !این دسته خوده ماست .واسه هر مشکلی یک راه حل است !واسه من که مثله خودت بودم و الان ترک کردم اینه که ما از قدرت کنترل فکر خیلی زیادی برخوردار هستیم !همون فکر را دور کردن واسه حل مشکل کمک میکنه بهمون .من طرفه این کار دیگه نمیرم حتی ۱ بار !میدونی چرا؟؟ چون میدونم همون بار اول آدمو گرفتار میکنه !دوستان کاملا درست میگن .تو اصلا موقع نزدیکی انشاءالله با همسر آیندت  فکرتو منحرف میکنی بعد میبینی ای بابا پس راه داره !!ازت برادرانه خواهش میکنم .اینکارو تا جایی که میتونی بزارش کنار قبل ازین که دیر بشه من ایران نیستم ! و اینجایی که الان هستم خیلی چیزا فراهمه اما این همون ارادست که ازش صحبت کردم  منو نگه میداره !رو فکرت تمرین کن و بهش بفهمون که هیچ مشکلی نداری !جوابه که بهت دادم فلسوی نبود چون من قبلا مثل خودت بودم .موفق و پیروز باشی .

ممنونم.

آقای حامد برای اینکه کمی عصبانیتتون رو تخفیف بدم موارد زیر رو به اطلاعتون میرسونم
    1)منظور از اینکه دیر بشه:به این معنا که زمانی که شما به خودارضایی عادت کنید،بعد از مدتی معتاد به این کار میشید و این مطلب به این صورت نمود میکنه که حتی اگر به قول خودتون بی خیال ازدواج بشید،بعد از مدتی اونقدر حساس میشید که شاید کوچکترین صحنه،حرف،تماس سبب انزال (نمیگم ارضا چون دلیلشو میگم)در شما میشه و این یعنی مصیبت!اگرم ازدواج کنید که شاید حتی نتونید از مرحله معاشقه فراتر برید و سریعاً ارضا بشید و اینم یعنی فاجعه!
    پس اگه سریعتر اینکار رو کنار بذارید به مرور میزان حساسیتتون کاسته میشه و لااقل دیگه از حضور در هر مکانی هراس ندارید.ضمن اینکه ارضا شدنهای متوالی سبب کوچک شدن بیضه ها و البته ضعف بدنی و ضعف اسپرم میشه.
    2)این کار 100% روانیه:به این معنا که همه چیز ما انسانها در مغزمونه.همه فرمانها از اونجا صادر میشه.حتی عاشق شدن که عوام فکر میکنن با قلب گوشتیشون عاشق میشن.همه چیز در اونجاست و شهوت هم همون جاست.چشم ها دریچه مغزن.شما میبینی و درخواستی ارسال میکنی و مغز سریعاً به آلتتون فرمان میده و نعوظ و در نهایت انزال اتفاق میفته.پس اون چیزی که سبب میشه خود ارضایی کنید،مالیدن آلت نیست،فرستادن پیام روانی برای مغزه.امتحانش سادست.ییک روز برید شنا و بینهایت خودتون رو خسته کنید به شکلی که فقط نیازمند خواب باشید.بعد بیایید و شروع کنید به مالش آلت!هیچ اتفاقی نمیفته و شما فقط بیهوش میشید!چون مغزتون خستس.فرنکانسی صادر نمیکنه.اما دستتون همون حرکات رو انجام میده ولی بیفایده!
    3)من در برخی مقالات خوندم که خود ارضایی به این جهت که سبب ارضای کامل نمیشه میتونه در باروری اسپرمها اثر بذاره،به این معنا که چون شما تحریک روحی و جسمی به صورت کامل نمیشید،اسپرمها به طور کامل از جاشون حرکت نمیکنن چرا که کیسه های منی به اندازه کافی تحریک نمیشن پس بسیاری از اسپرمها ضعیفن و مسلماً در باروری ایجاد مشکل میکنن.گاهاً فرزندان این افراد(اگر باروری اتفاق بیفته)ضعیف و لاغر هستن.
    پس میبینید که خودارضایی لااقل به شکل افراطی سبب دردسرهای زیادیه حتی اگر بی خیال ازدواج بشین.چون مواردی از قبیل:لاغری،از بین رفتن نور چشم،ضعف و لقوه بدنی،کاهش اعتماد بنفس،احساس گناه،بی اشتهایی و مواردی از این دست.
    پی نوشت:
    اینکه گفتم انزال نه ارضا،چون ارضا شدن دارای دو بعد روحی و جسمیه در حالیکه انزال فقط دارای بعد جسمیه.شما در خود ارضایی فقط انزال دارید چون اگر غیر از این بود در فواصل کوتاه مدت نیاز به تمدید اون نداشتید.این هم دلیل دیگری بر جنبه روانی خودارضایی.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  14. meebo نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید
    نمی دونم کار من درست هست یا نه اما چون ظرفیت میزان ارسال ها به تازگی در سایت پایین اومده و سوال های دوستان هم متنوع هست و از طرفی چون سوالم حالت تکراری داره تقریبا وخودم هم هر زمان سر زدم با این پیغام مواجه شدم که میزان ارسال ها برای امروز تمام شده تصمیم گرفتم سوال خودم را که در مورد زود انزالی هست را در اینجا مطرح کنم و امیدوارم که کار درست را انجام داده باشم...
    ترجیح می دم که بدون حاشیه مشکلم را بگم .. من از سن 16-17 سالگی به دلایلی به خودارضایی اقدام می کردم که این عمل 1 سال تا 1.5 سال طول کشید .. بعد از طریق خواندن مطالب بسیاری در کتاب ها و اینترنت از ضررهای آن آگاه شدم و دیگه انجام ندادم .. من الان 22 سال دارم و دارم می رم تو 23 ... متاسفانه باز به دلایل و مشکلاتی که برام پیش اومد (عاطفی) باز مبادرت به این کار کردم که هفته ای 1 بار این کار را تکرار می کنم .. راستش من از همان زمان 18 سالگی متوجه شدم کوقتی مبادرت به این کار می کنم در کمتر از 1 دقیقه انزال از من صورت می گیره و هم انکه سر آلتم (قسمت ختنه گاه ) خیلی حساس شده و زود انزالی به نظرم در من شدید هست و این باعث نگرانی من شده و با توجه به اینکه من 3-4 سال این کار را انجام نمی دادم اما الان متوجه شدم که همان حالت 4 سال پیش برام تکرار می شه و به وضعیت عادی برنگشته . و این ناراحتی من را چند برابر کرده .. خواستم منو راهنمایی کنید که آیا لازم هست کاری کنم که این زودانزالی من حل بشه و من در ازدواج آینده ام دچار مشکل نشوم ؟
    با تشکر از توجه شما

با سلام
    دوست عزیز، با توجه به سنتون،بنظرم حالتهای شما طبیعیست!!و با ازدواج و داشتن روابط متعدد  سالم جنسی،مورد شما مرتفع خواهد شد!! اگر در اون زمان وبا داشتن ارتباطات مستمر ، معضل به قوت خودش باقی موند!!! اونوقت به فکر چاره باشید!! فکر کنم با سن شما هنوز زوده که در این مورد بشه قضاوتی کرد!! چون این موارد برای اغلب  جوانها ، بدلیل شور جوانی و افزون بودن نیاز جنسی در اون بازه از زمان!! و بعضاً برای افراد با سنین بالاتر  بدلیل زیاد بودن فواصل نزدیکی!! وجود داره!!! کمتر نگران باشید! انشالله که مشکلی نخواهد بود!!اینم رو بگم که برای اغلب آقایون در روابط جنسی ،اولین انزال تقریباً با زمان کمتری صورت میگیره !! تا دفعات بعدی در همون روز!!!
    موفق باشید.

15. hamed_infinit نوشته است:
    Amidarkangel نوشته است: متاسفانه این خیلی ترک کردنش سخت است حامد جان !من ۱۰۰ بار اراده کردم اما نتونستم !اما باره ۱۰۱ خدا رو شکر گذاشتم کنار!اینو یادت باشد به عنوان یک دوست میگم بهت چون من خیلی سنم کم بود که اینکار را شروع کردم !و واقعا اثرات بدی داشت تو زندگیم !خیلی راحت آدم اراده میکنه !انقدر نا امید نباش رفیق !بهت قول میدم انسان انقد قدرت ارادش قوی هست که بعدا خودت کیف میکنی میگی ایول به خودم !دوستان درست میگن حامد عزیز !تا در شرایط بدون ترس و ازدواج قرار نگیری نمیتونی تصمیم بگیری که زود انزالی داری یا نداری !این دسته خوده ماست .واسه هر مشکلی یک راه حل است !واسه من که مثله خودت بودم و الان ترک کردم اینه که ما از قدرت کنترل فکر خیلی زیادی برخوردار هستیم !همون فکر را دور کردن واسه حل مشکل کمک میکنه بهمون .من طرفه این کار دیگه نمیرم حتی ۱ بار !میدونی چرا؟؟ چون میدونم همون بار اول آدمو گرفتار میکنه !دوستان کاملا درست میگن .تو اصلا موقع نزدیکی انشاءالله با همسر آیندت  فکرتو منحرف میکنی بعد میبینی ای بابا پس راه داره !!ازت برادرانه خواهش میکنم .اینکارو تا جایی که میتونی بزارش کنار قبل ازین که دیر بشه من ایران نیستم ! و اینجایی که الان هستم خیلی چیزا فراهمه اما این همون ارادست که ازش صحبت کردم  منو نگه میداره !رو فکرت تمرین کن و بهش بفهمون که هیچ مشکلی نداری !جوابه که بهت دادم فلسوی نبود چون من قبلا مثل خودت بودم .موفق و پیروز باشی .

ممنونم.

خودارضايي يك رفتار فيزيولوژيك طبيعي است و الزاما باعث انزال زودرس نميشه بلكه عده اي با خودارضايي شرطي ميشن كه زود به ارگاسم برسن و اكثريت مردم در زمان عادي به ارگاسم ميرسن مثلا 10-30دقيقه بعد از شروع
    دير شدن جنبه علمي نداره نظر شخصي افراده
    منشاء رواني انزال زودرس يعني شخص بيماري جسمي خاصي نداره و فقط جنبه رواني داره كه با برطرف شدن علل رواني شخص به حالت عادي بر ميگرده
    خودارضايي به هيچ وجه در بارداري و باروري تاثيري نداره اينها تصورات عاميانه است ودر هيچ كتاب پزشكي چنين مطالب بي ربطي نيامده . اينكه شخص با خودارضايي به ارگاسم نميرسه وفقط انزال ميكنه علمي نيست
    سخنان غير علمي رو جدي نگيريد وگرنه فقط رنج مي كشيد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید