شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عقب انداختن عمدی پریودی

1. سلام من مبتلا به پی سی او      pco سندرم پلی کیستیک شدم.الان دکتر برای 6 ماه قرص سیپرترون کامپاند برام نوشته و گفته از روز 5 قاعدگی شروع کنم.

ولی مشکل اینکه من میخوام این ماه 10 روز پریوریم را عقب بیاندازم چون میخوام برم مشهد و نمی شه که پریود باشم.

حالا من خودم میدانم سیپرترون قرص ضعیفیه پس چطوری جلوی پریودم را بگیرم؟؟

فکر نمیکنم بشه که قرص ال دی را به همراه سیپروترون خورد پس باید چی کار کرد؟؟

دو سال پیش هم از همین سیپرترون برای جلوگیری از پریودی استفاده کردم ولی فایده نداشت و دچار لکع بینی شدید شدم.

حالا چاره من چیه؟
    درضمن 23 سالمه و مجردم

و اینکه احساس میکنم از چند روزی که قرصها را شروع کردم هم دل درد دارم و هم احساس خستگی و خواب آلودکی در حالی ککه در دوران امتحانات پایان ترم هستم و این برام مشکل بزرگیه!

چطور میشه فهمید که این خشتگی و خواب آلودگی به خاطر قرصها هست یا چیز دیگری؟

برای بیشتر کردن انرژیم چه کاری میتونم انجام بدم؟

2. yellowapple نوشته است: سلام من مبتلا به پی سی او      pco سندرم پلی کیستیک شدم.الان دکتر برای 6 ماه قرص سیپرترون کامپاند برام نوشته و گفته از روز 5 قاعدگی شروع کنم.

ولی مشکل اینکه من میخوام این ماه 10 روز پریوریم را عقب بیاندازم چون میخوام برم مشهد و نمی شه که پریود باشم.

دو سال پیش هم از همین سیپرترون برای جلوگیری از پریودی استفاده کردم ولی فایده نداشت و دچار لکع بینی شدید شدم.

حالا چاره من چیه؟
    درضمن 23 سالمه و مجردم

و اینکه احساس میکنم از چند روزی که قرصها را شروع کردم هم دل درد دارم و هم احساس خستگی و خواب آلودکی در حالی ککه در دوران امتحانات پایان ترم هستم و این برام مشکل بزرگیه!

سلام
    در مورد سيكل ماهانه ....
    شما تحت درمان پروتكل درماني پي.سي .ا هستيد ....
    و معمولا اغلب بيماران پي.سي .ا از آمنوره ( فقدان قاعدگي ) و يا نامنظمي سيكل هاي قاعدگي رنج ميبرند ...( البته ممكنه شما علائم ديگري از پي.سي.ا رو داشته باشين .)
    به هر حال ميخوام بگم درستش اينه كه با تماس تلفني يا مراجعه به پزشكتون اجازه بدين ايشون خودشون مشكل رو حل كنند ...تا نه ايشون در برنامه ريزي درمانهاي بعديشون دچار مشكل بشن و نه شما دچار مشكل خاصي بشين ...
    ال.دي هم در مشكل شما انديكاسيون داره ولي پزشكتون سيپروترون رو صلاح دونسته ....به همين دليل ميگم با خودشون مشورت كنيد...
    ولي اينو درست گفتين كه دوتاشو با هم نبايد بخورين ...
    (اسيپروترون كامپاند هم در ضد بارداري داروي موفقيه به خصوص در مواردي كه پزشك بخواد با يه تير دو نشان بزنه پس ضعيف نيست ...موارد مصرف خاص خودشو داره  )

در مورد  خستگي ....
    اين ميتونه به سيكل ماهانه شما هم مربوط باشه ....
    تا جايي كه من ميدونم اين داروها مستقيما باعث خواب آلودگي نميشه .....
    اما در مورد دل درد در صورت پايدار بودن به پزشكتون حتما بگين ...
    ( دل درد جز موارديه كه بايد به پزشك اطلاع داد  )

و اينكه با خستگي چه بايد كرد ؟؟
    1-مهمترينش تنظيم خواب در دوران امتحاناته ... اين خيلي مهمه
    2- از نظر غذايي به فكر سلولهاي مغز باشيد ....
    تنها سوخت سلولهاي مغزمون گلوكزه كه در مواد شيرين يافت ميشه ....(البته مصرف  در حد معمول نه افراطي )
    3- مكمل هاي دارويي
    نام نميبرم ولي در برخي مكمل ها موادي موجوده كه مشابه مواد موجود( انزيم ها و كو انزيم ها ) در ميتوكندري فعاليت ميكنه
    ميتوكندري همونجاييه كه در سلولها  انرژي  رو تامين ميكنه ...
    در اين مورد ميتونيد از مسئول فني داروخانه كمك بگيريد .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  3. با سلام
    من به قرص hd , ld  حساسم و حالم به هم می خوره و از قرص دیان استفاده می کنم برای رفتن به حج ایا عوارضی برای بارداری  داره
    ممنون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. sepideh_n نوشته است:
    yellowapple نوشته است: سلام من مبتلا به پی سی او   pco سندرم پلی کیستیک شدم.الان دکتر برای 6 ماه قرص سیپرترون کامپاند برام نوشته و گفته از روز 5 قاعدگی شروع کنم.

حالا چاره من چیه؟
    درضمن 23 سالمه و مجردم

سلام
    در مورد سيكل ماهانه ....
    و معمولا اغلب بيماران پي.سي .ا از آمنوره ( فقدان قاعدگي ) و يا نامنظمي سيكل هاي قاعدگي رنج ميبرند ...( البته ممكنه شما علائم ديگري از پي.سي.ا رو داشته باشين .)
    به هر حال ميخوام بگم درستش اينه كه با تماس تلفني يا مراجعه به پزشكتون اجازه بدين ايشون خودشون مشكل رو حل كنند ...تا نه ايشون در برنامه ريزي درمانهاي بعديشون دچار مشكل بشن و نه شما دچار مشكل خاصي بشين ...
    ال.دي هم در مشكل شما انديكاسيون داره ولي پزشكتون سيپروترون رو صلاح دونسته ....به همين دليل ميگم با خودشون مشورت كنيد...
    (اسيپروترون كامپاند هم در ضد بارداري داروي موفقيه به خصوص در مواردي كه پزشك بخواد با يه تير دو نشان بزنه پس ضعيف نيست ...موارد مصرف خاص خودشو داره )

در مورد خستگي ....
    ( دل درد جز موارديه كه بايد به پزشك اطلاع داد )

تنها سوخت سلولهاي مغزمون گلوكزه كه در مواد شيرين يافت ميشه ....(البته مصرف در حد معمول نه افراطي )
    3- مكمل هاي دارويي
    نام نميبرم ولي در برخي مكمل ها موادي موجوده كه مشابه مواد موجود( انزيم ها و كو انزيم ها ) در ميتوكندري فعاليت ميكنه
    ميتوكندري همونجاييه كه در سلولها انرژي رو تامين ميكنه ...

من جای دوریم و به پزشکم دسترسی ندارم و فکر نمیکنم که پزشکا جواب تلفنی بدن!

من پریودیم منظمه و مشکل خاصی نبوده فقط توی سونو گفتن که چند تا کیست ریز توی تخمدان هست نه یک کیست  برگ واحد و نوشتن پی سی او!

فقط چون خودم به پزشک شکایت کردم که موی صوتم زیاد شده و ورزش می کنم زیاد وزن کم نمی کنم دکتر گفت خوب سیپرترون مینویسم که هم برای موی صورتت خوبه هم کیستهای ریز

من دارو رو قبلا برای بارداری نخوردمممم!
    نوشتم که من دخترم و مجردم

من دارو برای پریود نشدن خوردن ولی بازهم پریود شدم.

اینجا با دو تا پزشک عمومی حرف زدمیکیش گفت که نه اصلا دارو نخور و بزار منظم پریود بشی و سفرت کنسل کن که نمی شه و بهم توصیه هم کرد این دارو ضعیفه و ممکن جلوی پریودیت نگیره!
    ولی یک دکتر دیگه گفت نه چون داری منظم میخوری پس 10 روز بیشتر بخوری جلوش را میگیری

البته چیزی که هست من دفعه قبلی فقط یک هفته مانده به پریودی شروه بخوردن سیپرون کردم و لکه بینیم سر موعد شروع شد!

حالا میخوام ببینم با توجه به اینکه من دارم منظم از 5 قاعدگی سیپروترون میخورم اگر 10 روز بیشتر بخورم می توانه جلوی پریودی بگیره یا نه؟

5. yellowapple نوشته است:
    sepideh_n نوشته است:
    yellowapple نوشته است: سلام من مبتلا به پی سی او   pco سندرم پلی کیستیک شدم.الان دکتر برای 6 ماه قرص سیپرترون کامپاند برام نوشته و گفته از روز 5 قاعدگی شروع کنم.

حالا چاره من چیه؟
    درضمن 23 سالمه و مجردم

سلام
    در مورد سيكل ماهانه ....
    (اسيپروترون كامپاند هم در ضد بارداري داروي موفقيه به خصوص در مواردي كه پزشك بخواد با يه تير دو نشان بزنه پس ضعيف نيست ...موارد مصرف خاص خودشو داره )

در مورد خستگي ....
    ( دل درد جز موارديه كه بايد به پزشك اطلاع داد )

تنها سوخت سلولهاي مغزمون گلوكزه كه در مواد شيرين يافت ميشه ....(البته مصرف در حد معمول نه افراطي )
    3- مكمل هاي دارويي
    ميتوكندري همونجاييه كه در سلولها انرژي رو تامين ميكنه ...

من جای دوریم و به پزشکم دسترسی ندارم و فکر نمیکنم که پزشکا جواب تلفنی بدن!

من پریودیم منظمه و مشکل خاصی نبوده فقط توی سونو گفتن که چند تا کیست ریز توی تخمدان هست نه یک کیست  برگ واحد و نوشتن پی سی او!

فقط چون خودم به پزشک شکایت کردم که موی صوتم زیاد شده و ورزش می کنم زیاد وزن کم نمی کنم دکتر گفت خوب سیپرترون مینویسم که هم برای موی صورتت خوبه هم کیستهای ریز

من دارو رو قبلا برای بارداری نخوردمممم!
    نوشتم که من دخترم و مجردم

من دارو برای پریود نشدن خوردن ولی بازهم پریود شدم.

اینجا با دو تا پزشک عمومی حرف زدمیکیش گفت که نه اصلا دارو نخور و بزار منظم پریود بشی و سفرت کنسل کن که نمی شه و بهم توصیه هم کرد این دارو ضعیفه و ممکن جلوی پریودیت نگیره!
    ولی یک دکتر دیگه گفت نه چون داری منظم میخوری پس 10 روز بیشتر بخوری جلوش را میگیری

البته چیزی که هست من دفعه قبلی فقط یک هفته مانده به پریودی شروه بخوردن سیپرون کردم و لکه بینیم سر موعد شروع شد!

حالا میخوام ببینم با توجه به اینکه من دارم منظم از 5 قاعدگی سیپروترون میخورم اگر 10 روز بیشتر بخورم می توانه جلوی پریودی بگیره یا نه؟

دوست عزيز ...
    متوجه مجرد بودن شما شدم ...شما فرموديد سيپروترون داروي ضعيفيه ...منم در باب دفاع از اين  دارو جمله داخل پرانتز رو عرض كردم ...
    منم (مثل نظر پزشك دوم ) عقيده دارم در صورت ادامه مصرف دارو سيكل قاعدگي  اتفاق نمي افته ...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. از جواب دادنتون ممنونم

ولی خواهش می کنم هر کس در ایم مورد تجربه ای دارد به بگه!

من الان توی امتحانات ترم آخر این دانشگاهمم و ذخنم واقعا آشفته شده!

خواهش می کنم هر کس اصلعاتی داره کمک کنه

زمانی که من برای این مشکلم به پزشک مراجعه کردم بهشون نوصیه اکید کردم که من معده خیلی ضعیفی دارم و داروها معده من شدیدیا اذیت میکنه!
    دکتر بهم گفت که این قرص دیان اصلا معده را اذیت نمیکنه ولی من حالا دقیقا توی فرجه امتحانام و دقیقا از فردای روزی که این دارو را شروع کردم دل دردم شروع شد و پشت بندش بعد سه روز معده درد و حالت تهوع شدید طوری که تمام دیشب و بیدار بودم و اصلا از شدت توع خوابم نبرد!

حالا چند روز بیشتر تا امتحانام نمونده.دهنم خارشمیگره و خشک می شه و ترسم از اینکه این موضوع بیشتر باشه و حالم بدتر کنه آنم شب امتحان و دیگه بیچاره بشم!

واقعا این مشکل معده شدیدا من و عصبی کرده !البته آن خستگی هم دقیقا از این قرصه چون توی عوارضش نوشته حالت افغسردگی میاره!

خیلی پشیمونم و عصبی که چرا آن دکتر بی انصاف با آن همه تاکید من بهم نگفت که این مشکلات برام بوجود میاد که این روزای طایم از دست ندم!ای کاش نخورده بودم!

حالا هم نگرانم که بهد 6 روز قرص ول کنم دویاره بعد یک هفته پریود میشم و خیلی کار خطرناکیه که تو فاصله یک هفته دو بار پریود بشی!

هر کس اطلاعاتی داره بگه اگر خطری نداره که قرص ول کنم!

اگر نه بگید با این خارج دهن و حالت تهوع شدید جوری که چیزی نمیتونم بخورم یا عق میزنم و درد معده چی کار کنم!
    البته رانیتیدین خوردم یه ذره بهتر شدن ولی نچندان جوره که دقیقا احساس میکنم توی معدم یه دیگ آبجوش تا گلوم حرارت میزنه!

به پزشک داخلی هم کفتم گفت این قرصها همینه یا باید عوض بشه یا همینه!

حالا اگر به همراه این قرص صبحا روز پرازول و ظهرها رانیتیدین بخورم میتونه مشکل برطرف کنه؟این دفعه قبلی برام تجویز شد  ولی آن موقع دارو دیان  نمیخوردم که فایده داشت حالا نمیدانم چه کنم!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید