شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درمان خودارضایی -نبود ن یکی از بیضه ها--خمیدگی قد

1. باسلام
    1-    پسری  26ساله  ام که متاسفانه مدتها پیش بدون اینکه بدانم به خودارضایی مبتلا شدم .بارها برای ترک ان اقدام کردم ولی هرباربا شکست مواجه شدم.درمطالب پست شده به سایت هم جستجو کردم ولی راهی که بتواند مرا ازشر این عمل خلاصی دهد پیدانکردم .خواهشمندم کمکم کنید.

2-ازکودکی یکی از بیضه هام وجود نداشته ولی مدتی پیش اون را زیر شکمم احساس کردم می خواستم بدانم امکان باروری وجودداره ؟راه درمان چیه؟به چه متخصصی بایستی مراجعه کنم ؟
    3-نمی دانم به خاطر قد بلندم هست یا اینکه استمنا می کنم ولی کمی دچار خمیدگی قد شده ام راه درمان چیه؟جراحی یا ورزش کدام یک بهتره؟
    ممنون ازاین همه حوصله ای که به خرج میدهید .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. mehrdad62 نوشته است: باسلام
    1-    پسری  26ساله  ام که متاسفانه مدتها پیش بدون اینکه بدانم به خودارضایی مبتلا شدم .بارها برای ترک ان اقدام کردم ولی هرباربا شکست مواجه شدم.درمطالب پست شده به سایت هم جستجو کردم ولی راهی که بتواند مرا ازشر این عمل خلاصی دهد پیدانکردم .خواهشمندم کمکم کنید.

2-ازکودکی یکی از بیضه هام وجود نداشته ولی مدتی پیش اون را زیر شکمم احساس کردم می خواستم بدانم امکان باروری وجودداره ؟راه درمان چیه؟به چه متخصصی بایستی مراجعه کنم ؟
    3-نمی دانم به خاطر قد بلندم هست یا اینکه استمنا می کنم ولی کمی دچار خمیدگی قد شده ام راه درمان چیه؟جراحی یا ورزش کدام یک بهتره؟
    ممنون ازاین همه حوصله ای که به خرج میدهید .

سلام

1- مهمترین عامل اینه که از قرار گرفتن در موقعیتهایی که شما رو تحریک می کنه بپرهیزید . مثلا اگر روی کامپیوتر فیلم ... دارید پاک کنید . یا توی اتاق تنها نمونید . یا ...
    در کنارش بهتره برای خودتون سرگرمی های دیگه ای جور کنید مثل ورزش و ...
    ولی از نظر من مهمترین عامل همون اولیه هست .

2- شما از کودکی یک بیضه نداشتید و تا الان به متخصص مراجعه نکردید ؟! از این جهت اسمتون باید در کتاب رکوردهای گینس ثبت بشه
    شما باید بدونی که با یک بیضه سالم هم احتمال باروری وجود دارد و همچنین باید بدونی که باید و باید به اورولوژیست مراجعه کنی تا در مورد بیضه ی نهانت تصمیم گیری بشه که تخلیه بشه یا بنوعی بیارنش پایین
    قضیه اینه که اگر شما درست تشخیص داده باشی و اون بیضه باشه ، باید مدتها پیش این کار رو می کردی و الان احتمالا اون بیضه کاراییش رو از دست داده ولی همین فردا پیگیری کنی بهتر از پس فرداس

3- نه بخاطر قد بلندتونه نه بخاطر خودارضایی .
    شما خمیده شده اید چون عضلات سرشانه و پشت شما دچار ضعف شده اند
    اگر اوضاع خیلی وخیمه بهتره به اورتوپد مراجعه کنی
    ولی در حالت عادی با استفاده از قوز بند و انجام ورزشهای مربوط به عضلات سرشانه ( از پشت و جلو ) . فیله کمر و زیربغل و ... می تونید فرم ایستادنتون رو اصلاح کنید

موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 6 کاربر ديگر
  3. سلام
    در تكميل پست كامله دوستمون ميتونم بگم
    در مورد 1-
    بهتره خودت رو در ذهن از اين عمل متنفر كني
    بنابر اين با انجام اون كار دچار عذاب وجدان ميشي . گاهي وجدان بهترين باز دارنده و عذاب وجدان بهترين تنبيه!!
    البته اين راه ممكنه تو همه آدما جواب نده ......

در مورد 2-
    شما مبتلا به كريپتور كيديسم يك طرفه هستي ...يعني يكي از بيضه ها ار كانال اينگواينال به محل اصليش نيومده ....
    تعجب ميكنم تا به حال پيگيري نكردي !!

بخش هايي از يك مقاله رو ميگذارم :
    {{{{كريپتوركيديسم (بيضه نهفته يا نزول نكرده) شايع‌ترين اختلال سيستم تناسلی مرد است كه ۵-۳٪ نوزادان پسر به موقع متولد شده و ۳۲-۳۰٪ نوزادان پسر زود متولد شده یا زودرس دچار آن مي‌شوند. در اكثر نوزادان در طي چندماه اول پس از زايمان اين حالت خودبخود اصلاح می‌شود و تنها ۸/۰% نوزادان پس از ۳ماهگی، هنوز دچار بيضه نزول نكرده هستند. به جهت نتايج بالقوه جدی كريپتوركيديسم، پزشكان وقتی كه سن نوزاد بيش از ۶ماه باشد و همچنان اين حالت ادامه داشته‌ باشد، اتلاف وقت بيشتر را توصيه نمي‌كنند،‌ چون به‌ندرت پس از اين سن بيضه‌ها خودبخود پايين خواهند آمد. درمان قطعی بیضه نزول نکرده باید قبل از یک سالگی انجام شود.}}}}

{{{{اركيوپكسی روشی است كه در طی آن جراح ‌با نخ‌های قابل جذب، بيضه نزول نكرده را به داخل كيسه بيضه وصل می‌كند.
    اركيوپكسی اغلب براي نوزدان پسر يا بچه‌های كم سن و سال كه دچار نهفتگی بيضه يا بيضه نزول نكرده (كريپتوركيديسم (cryptorchidism) مي باشند، به كار ميرود .
    البته گاهي اركيوپكسی در نوجوانان و بزرگسالان ، براي يك يا هر دو بيضه نيز انجام مي‌شود. در بزرگسالان، اغلب اركيوپكسی براي درمان پيچش بيضه انجام می‌شود، اين حالت يك اورژانس اورولوژی است كه در نتيجه پيچيدن بيضه به دور  طناب اسپرماتيك و در نتيجه كاهش خونرساني ايجاد مي‌شود.}}}}

{{{مراحل اركيوپكسي براي اصلاح بيضه نزول نكرده:
    ۱– ايجاد يك برش بر روی شكم در محل بيضه نزول نكرده وبرش ديگر بر روي كيسه بيضه
    ۲– جدا كردن بيضه از بافت احاطه كننده
    ۳– بيرون كشيدن بيضه متصل شده به طناب اسپرماتيك از طريق برش شكمی
    ۴– فرستادن بيضه به سمت پايين در داخل كيسه بيضه
    ۵- دوختن بيضه در محل مورد نظر  داخل كيسه بيضه.
    این عمل نیز بطور سرپایی انجام می‌شود و بیمار بعد از عمل و پس از تثبیت حالات عمومی مرخص می‌گردد}}}}

درمان اين مشكل 2 راه داره :
    1- تحريك توسط هورمون (  اغلب تزريق هاش. سي. جي )
    2- جراحي

در جاي ديگري خونده بودم كه يكي از ريسك فكتور هاي كانسر بيضه ميتونه نهان بيضگي باشه ....
    نمي خوام نگرانت كنم ولي   از واجب هم واجبتره پيگير مشكلت باشي .

مراحل اركيوپكسي براي اصلاح بيضه نزول نكرده:
    این عمل نیز بطور سرپایی انجام می‌شود و بیمار بعد از عمل و پس از تثبیت حالات عمومی مرخص می‌گردد.

مراحل اركيوپكسي براي اصلاح بيضه نزول نكرده:
    این عمل نیز بطور سرپایی انجام می‌شود و بیمار بعد از عمل و پس از تثبیت حالات عمومی مرخص می‌گردد.

در موارد دوطرفه اين مشكل ميتونه از دلايل نازايي باشه ....

به يك اورولوژ مراجعه كن ...... سريعا!!!!!

در مورد 3-
    تا ورزش هست چرا جراحي ؟؟؟
    در يه باشگاه ورزشي ثبت نام كن...
    هم نرمشات هدفمند تر ميشه
    وهم براي روحيه خوبه و انرژي رو كم ميكنه كه به مشكل 1 هم كمك ميكنه ....

موفق باشي ....

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید