شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

با علائم برزگ شدن پروستات چه کنم؟

1. سلام.
    پسری هستم که نزدیک به 17 و نیم سال سن دارم.

حدود یک هفته پیش، پس از دو بار متوالی ادرار کردن (مثلا به فاصله 6 ساعت) ترشحات پروستات در انتهای ادرار ازم خارج شد. از اون زمان علائمی در من پدیدار شده که گویا مربوط به بزرگی پروستات است. البته این علائم از خیلی وقت پیش، کم و بیش بود اما این چند روزه به نظر میاد بارزتر شده.علائم اینهاست:

تردید در اومدن ادرار - دیر اومدن ادرار قبل از عمل ادرار کردن - قطره قطره اومدن ادرار در انتهای عمل ادرار کردن

در اینترنت خوندم اینا علائم بزرگ شدن پروستات هست. حالا به شدت نگرانم.
    در پایان به سه نکته که احتمالا بر این قضیه مؤثر بوده اشاره میکنم:

1- من از بچگی دچار استرس بودم. الان سالیان درازیست که کم و بیش استرس و افسردگی دارم. اتفاقا اخیرا هم فشار عصبی زیادی داره بهم میاد.
    2- من نزدیک به دو ساله که معتاد به خودارضاییم و تعداد خودارضاییهام در چند ماهه اخیر به یک روز در میون یا هر روز رسیده.
    3- ورزش رو دوست دارم اما بدلایلی که مربوط به شرایط زندگیم میشه، تحرک جسمانیم فوق العاده کمه.

حالا چی کار کنم. چی داره به سرم میاد؟
    آیا باید به دکتر مراجعه کنم یا این علائم خودشون رفع میشن؟

2. شما از الان خودتونو مرحوم حساب کنین !

سلام رفیق
    ببین مشکلات پرستات در سن و سال شما بشدت بعیده رخ بده
    غیرممکن نیست ولی احتمالش با احتمال قهرمانی تیم ملی ایران در جام جهانی یکیه !
    پس اعصابت رو خرد نکن

اگر منظورت از خروج ترشحات پروستات در انتهای ادرار ، خروج منی هست در انتهای ادرار هست باید بگم این مورد نشانه ی بیماری خاصی نیست و اغلب وقتی مدتها انزال نداشته باشی رخ می ده
    قطره قطره آمدن ادرار و سایر مشکلات اون هم می تونه ناشی از عفونت مجاری ادرار و سنگهای گوارشی و حتی اضطراب و خیلی مسائل دیگه باشه . به یک اورولوژیست مراجعه کن و نگران هیچی هم نباش . زنده می مونی ( شوخی کردم )
    ولی اگر این اوضاع تداوم داره به اورولوژ مراجعه کن تا مشکل مورد بررسی قرار بگیره

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. والا این علائم که حاکی از بزرگی پروستاته!
    خروج منی هم گفتید اگر مدتها انزال نداشته باشم رخ میده در حالی که من میانگین یک روز در میون خودارضایی میکنم.

حالا این که گفتید اگه تداوم پیدا کرد به اورولوژ مراجعه کنم یعنی تا چقدر باید ادامه پیدا کنه؟

4. mmm92 نوشته است: والا این علائم که حاکی از بزرگی پروستاته!
    خروج منی هم گفتید اگر مدتها انزال نداشته باشم رخ میده در حالی که من میانگین یک روز در میون خودارضایی میکنم.

حالا این که گفتید اگه تداوم پیدا کرد به اورولوژ مراجعه کنم یعنی تا چقدر باید ادامه پیدا کنه؟

خب عزیزم
    شما که خودت پزشکی و انقده خوب تشخیص می دی ، دور از جون گواهی فوتم صادر کن دیگه !
    عزیزجان ! باید دومرتبه خدمتت عرض کنم که مشکلات پرستات در سن و سال شما خیلی خیلی بندرت رخ می دهد . خروج منی هم حتی باتوجه به خودارضایی در شما که 17-18 سالتونه و در اوج دوران حرارت ! بسر می برید خیلی مسئله غریبی نیست ولی اگر نگران هستید بجای دل بستن به مشاورات اینترنتی تشریف ببرید پیش متخصص اورولوژ یا داخلی با یک آزمایش psa خون خیلی راحت مشکل پروستاتتون ردیابی میشه
    اما بنظر من شما باید دنبال مشکلات ادراری باشید نه پرستاتی
    چه وقت باید به اورولوژ مراجعه کنید ؟
    از نظر من همین الان . اما از اونجایی که دکتر رفتن برای ما ایرانی ها تا وقتی خون نیومده ! یا درد امانمون رو نبریده ، محلی از اعراب ندارد پس توصیه می کنم اگر مشکلات ادراری شما بیش از یک هفته تداوم داشته - که داشته - باید به اورولوژ مراجعه کنید تا مورد بررسی قرار بگیرید البته من باب مسائل ادراری نه پروستاتی

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  5. سلام دوست جوان
    من هم با نظر دوستمون موافقم
    هيپر پلازي پروستات براي شما زوده !!! ((البته در مواردي نادر اين مشكل در سنين پايين  وجود داره كه علائمش با شما متفاوته !!!!!!!!))
    اين رو بخون ---->  بيش از نيمي از مردان بالاي سن ‪ ۶۰‬سال دچار بزرگي پروستات هستند و احتمال بروز اين حالت با افزايش سن افزايش مي‌يابد. در سن ‪ ۸۰‬سالگي حدود ‪ ۸۰‬درصد مبتلا خواهند بود. اما فقط ‪ ۴۰‬تا ‪ ۵۰‬درصد موارد واقعا دچار علائم ناشي از بزرگي پروستات خواهند بود.

***انچه كه براي شما لازمه ....واجبه (وقتي اينقد نگراني ) مراجعه به اورولوژيست و در قدم اول انجام يه سونو گرافي ساده است ...
    چيز عجيب يا ناراحت كننده و ترسناكي هم نيست

احتمالي كه من براي شما ميدم (فقط ميگم كه نگرانيت كم شه ....)
    تنگي مجراي ادراريه..
    اين رو هم بخون ----->  تنگی مجرا( اکتسابی)
    در مردان شایع و در خانمها نادر است. عفونت موجب ایسکمی
    و ترومای داخلی میشوند..شایعترین علت ایجاد آن است. ترومای خارجی مثل شکستگی لگن( تنگی مجرای مامبرانو).. صدمات
    نوع زین اسبی( تنگی مجرای بولبر).. نیز از علل ایجاد آن است. تنگی جریان ادرار را محدود کرده.. و موجب اتساع قسمت
    پروگزیمال مجرا و مجرای پروستاتی می شود. از عوارض آن پروستاتیت.. هیپر تروفی نسج عضلانی مثانه( در نتیجه ادرار باقی مانده).. نارسائی محل اتصال حالب به مجرا( ریفلاکس.. هیدرو نفروز و نارسائی کلیه).. فیستولهای مجرا و آبسه های دور مجرا می باشد. استاز ادراری نیز موجب عفونت میشود. در صورت شک به تنگی مجرا.. سرعت جریان ادرار باید اندازه گیری شود( جریان طبیعی 20 میلی در ثانیه است که در تنگی ها به 10 میلی در ثانیه میرسد).و کشت ادرار هم کمک کننده است.

در نهايت ميخوام بگم كه هيچي اتفاق بدي داره به سرت نمياد ...Smile))
    همين فردا ...فردا!!!! نه پس فردا!!!!  برو دكتر تا استرست كم شه ... و بتوني راحت به كنكورت برسي ...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. sami28 نوشته است:
    mmm92 نوشته است: والا این علائم که حاکی از بزرگی پروستاته!

خب عزیزم
    شما که خودت پزشکی و انقده خوب تشخیص می دی ، دور از جون گواهی فوتم صادر کن دیگه !
    عزیزجان ! باید دومرتبه خدمتت عرض کنم که مشکلات پرستات در سن و سال شما خیلی خیلی بندرت رخ می دهد . خروج منی هم حتی باتوجه به خودارضایی در شما که 17-18 سالتونه و در اوج دوران حرارت ! بسر می برید خیلی مسئله غریبی نیست ولی اگر نگران هستید بجای دل بستن به مشاورات اینترنتی تشریف ببرید پیش متخصص اورولوژ یا داخلی با یک آزمایش psa خون خیلی راحت مشکل پروستاتتون ردیابی میشه
    اما بنظر من شما باید دنبال مشکلات ادراری باشید نه پرستاتی
    چه وقت باید به اورولوژ مراجعه کنید ؟
    از نظر من همین الان . اما از اونجایی که دکتر رفتن برای ما ایرانی ها تا وقتی خون نیومده ! یا درد امانمون رو نبریده ، محلی از اعراب ندارد پس توصیه می کنم اگر مشکلات ادراری شما بیش از یک هفته تداوم داشته - که داشته - باید به اورولوژ مراجعه کنید تا مورد بررسی قرار بگیرید البته من باب مسائل ادراری نه پروستاتی

با سلام دوست عزیز، بنا به تجربه،بنظرم تمامه علائمی که گفتید به احتمال زیاد مربوط به خودارضائی و خروج منی بوده و چگونگی ادرار کردنتون هم همینطور! که بعضاً در آقایون با توجه به نوع عملکردشون توی این قضیه(تمایلات جنسی ) رخ میده و گذراست! مثلاً همین ازدیاد خودارضائی یکی از عوامل مهمیه که گاهی اوقات موجب قطره قطره خروج ادرار میشه! و یا حالتی برای انسان بوجود میاره که حس میکنه که ادرار داره ولی در اصل نداره! به هرصورت طبق گفته دوستان ،در فضای مجازی نمیشه برای کسی نسخه ای پیچید!!!پس فقط میشه پیشنهاد کرد که:
    1- تا میتونید عمل  خودارضائی  رو انجام ندید! و یا به حداقل تقلیل بدید!! و بهتر بگم راه درستش اینه که کلاً ترکش کنید!
    2- به یک متخصص اورولوژیست مراجعه کنید!
    منهم معتقدم مشکل خاصی نیست! فقط مونده مراجعه به پزشک!!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. سلام به همگي  من مشكا درد در بيضه و بالاتر از ان را دارم مث ل مثانه و درد كمر خشكي بدن  و يك بار سونوگرافي كردم  كم
    عفونت داشتم  در مجراي ادراري  و دكتر تامسولوسين و قطده پروستاتان داد كه با تمام شدن انها مشكل هنوز دارم هم زياد دستشويي ميرم بعضي وقتها در انتها مايع كدر رنگ مي ايد و قطره قطره كه بعد ادرار كردن درد در تمام كمر و مثانه ام ميپيچد

8. shey نوشته است: سلام به همگي  من مشكا درد در بيضه و بالاتر از ان را دارم مث ل مثانه و درد كمر خشكي بدن  و يك بار سونوگرافي كردم  كم
    عفونت داشتم  در مجراي ادراري  و دكتر تامسولوسين و قطده پروستاتان داد كه با تمام شدن انها مشكل هنوز دارم هم زياد دستشويي ميرم بعضي وقتها در انتها مايع كدر رنگ مي ايد و قطره قطره كه بعد ادرار كردن درد در تمام كمر و مثانه ام ميپيچد

سلام دوست عزيز
    يه سوال
    عفونت داشتيد و براتون تامسولوسين و پروستاتان تجويز شد ؟؟؟
    همين ؟؟؟؟

9. mmm92 نوشته است: سلام.
    پسری هستم که نزدیک به 17 و نیم سال سن دارم.

حدود یک هفته پیش، پس از دو بار متوالی ادرار کردن (مثلا به فاصله 6 ساعت) ترشحات پروستات در انتهای ادرار ازم خارج شد. از اون زمان علائمی در من پدیدار شده که گویا مربوط به بزرگی پروستات است. البته این علائم از خیلی وقت پیش، کم و بیش بود اما این چند روزه به نظر میاد بارزتر شده.علائم اینهاست:

تردید در اومدن ادرار - دیر اومدن ادرار قبل از عمل ادرار کردن - قطره قطره اومدن ادرار در انتهای عمل ادرار کردن

در اینترنت خوندم اینا علائم بزرگ شدن پروستات هست. حالا به شدت نگرانم.
    در پایان به سه نکته که احتمالا بر این قضیه مؤثر بوده اشاره میکنم:

1- من از بچگی دچار استرس بودم. الان سالیان درازیست که کم و بیش استرس و افسردگی دارم. اتفاقا اخیرا هم فشار عصبی زیادی داره بهم میاد.
    2- من نزدیک به دو ساله که معتاد به خودارضاییم و تعداد خودارضاییهام در چند ماهه اخیر به یک روز در میون یا هر روز رسیده.
    3- ورزش رو دوست دارم اما بدلایلی که مربوط به شرایط زندگیم میشه، تحرک جسمانیم فوق العاده کمه.

حالا چی کار کنم. چی داره به سرم میاد؟
    آیا باید به دکتر مراجعه کنم یا این علائم خودشون رفع میشن؟

دوست عزیز  اختلالات ادارای دلایل زیادی داره که یکی از اونها پروستات  هست اما نه برای کسیکه 17 سال سن داره
    ضمنا از بیمار پروستاتی چیزی در انتها ی ادرار دفع نمیشه ..البته اگه منی باشه هم باید در ابتدا ی ادرار دفع بشه
    به هر حال استرس و افسردگی میتونه ادرار رو محتل کنه ومصرف کنندگان مواد مخدر هم با اختلال ادرار و دیر امدن و حتی نیامدن ادرار مواجهند...در اخر اینکه بهترین جواب برای شما در دستان متخصص بیماری ها ی کلیوی و مجاری ادرار یا همون اورلوژیست هست ... ضمنا پیشنهاد میکنم که بجای خود اضائی بری سراغ ورزش  تا هم صدمانی که به خودت زدی رو
    برطرف کنی و هم در اینده دچار مشکلات حنسی نشی...موفق باشی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید