شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خونریزی در دوران بارداری و تغذیه جنین

1. با سلام و خسته نباشيد خدمت شما
    چند سوال داشتم كه مي خواستم در اينجا مطرح كنم و اگر شما پاسخ گو باشيد كمال تشكر را دارم
    1- من در هفته دهم بارداري هستم و در اين مدت زماني كه منتظر پريودي بودم لكه بيني داشتم كه البته در ماه اول فقط لكه قهوه اي بود و در ماه دوم خونريزي به اندازه يك قطره بزرگ قرمز كم رنگ بود و وقت ويزيت دكترم 17 هستش كه تا اون موقع من از نگراني مردم لطفا مرا راهنمايي كنيد البته در هفته ششم يك سونوگرافي كردم كه در سونو چيز مشكوكي مشخص نبود من از حاملگي مولار مي ترسم و مي خوام بدونم در چند هفتگي مشخص مي شه كه حاملگي مولار هست يا نه ؟
    2- در مصرف غذا خيلي نگران هستم كه ايا همه چيزهاي مورد احتياج جنين بهش مي رسه يا نه اگه مي شه در اين مورد هم منو راهنمايي كنيد .
    3- در اين موارد كه گفتم آيا شما حساسيت بيش از حد مي بينيد آخه همه بهم مي گن خيلي حساسي و يه دانشجوي پزشكي هم در خونه داريم كه مي گه اين خودش يه بيماريه روانيه ايا حقيقت داره ؟ و احتياج هست به دكتر روانشناس مراجعه كنم يا خير
    4- خوابهاي آشفته هم خيلي مي بينم كه با ترس از خواب مي پرم ايا واقعا فكر مي كنيد من مشكل رواني هم دارم
    ببخشيد سوالم طولاني شد ولي ممنون مي شم كه جواب منو بديد
    باز هم خسته نباشيد

2. somi_joon نوشته است: با سلام و خسته نباشيد خدمت شما
    چند سوال داشتم كه مي خواستم در اينجا مطرح كنم و اگر شما پاسخ گو باشيد كمال تشكر را دارم
    1- من در هفته دهم بارداري هستم و در اين مدت زماني كه منتظر پريودي بودم لكه بيني داشتم كه البته در ماه اول فقط لكه قهوه اي بود و در ماه دوم خونريزي به اندازه يك قطره بزرگ قرمز كم رنگ بود و وقت ويزيت دكترم 17 هستش كه تا اون موقع من از نگراني مردم لطفا مرا راهنمايي كنيد البته در هفته ششم يك سونوگرافي كردم كه در سونو چيز مشكوكي مشخص نبود من از حاملگي مولار مي ترسم و مي خوام بدونم در چند هفتگي مشخص مي شه كه حاملگي مولار هست يا نه ؟
    2- در مصرف غذا خيلي نگران هستم كه ايا همه چيزهاي مورد احتياج جنين بهش مي رسه يا نه اگه مي شه در اين مورد هم منو راهنمايي كنيد .
    3- در اين موارد كه گفتم آيا شما حساسيت بيش از حد مي بينيد آخه همه بهم مي گن خيلي حساسي و يه دانشجوي پزشكي هم در خونه داريم كه مي گه اين خودش يه بيماريه روانيه ايا حقيقت داره ؟ و احتياج هست به دكتر روانشناس مراجعه كنم يا خير
    4- خوابهاي آشفته هم خيلي مي بينم كه با ترس از خواب مي پرم ايا واقعا فكر مي كنيد من مشكل رواني هم دارم
    ببخشيد سوالم طولاني شد ولي ممنون مي شم كه جواب منو بديد
    باز هم خسته نباشيد

سلام
    در مورد مشخص شدن حاملگی مولار متن زیر رو بخونید:
    در ابتدا ممکن است علائم یک حاملگی معمولی را داشته باشید، اما پس از مدتی لکه ها یا خونریزی بیشتری را خواهید دید. خونی که از بدنتان خارج می شود ممکن است قرمز روشن یا قهوه ای رنگ، پیوسته یا منقطع و اندک یا شدید باشد. این خونریزی می‌تواند شش هفته پس از حاملگی یا دیرتر، دوازده هفته پس از آن آغاز شود. همچنین ممکن است حالت تهوع و استفراغ شدید، انقباض یا تورم شکم (ادرارتان از حد معمول بیشتر می‌شود) داشته باشید. برخی از زنان در صورت داشتن حاملگی مولار، قبل از اواسط حاملگی، دچار تشنج پیش‌آبستنی  می‌شوند. با این وجود، از آنجایی که امروزه دستگاه های سونوگرافی به پزشکان کمک می‌کنند تا حاملگی مولار را زودتر تشخیص دهند، به ندرت پیش می آید که این حاملگی ها آن قدر طول بکشد که چنین شرایطی به وجود آید.
    در صورت داشتن لکه یا خونریزی در دوران حاملگی، بی درنگ با پزشک یا مامای خود تماس بگیرید. داشتن لکه یا خون لزوماً به معنای حاملگی مولار نیست، اما احتمالاً پزشکتان آزمایش سونوگرافی را تجویز می‌کند تا دلیل خونریزی را پیدا کند. وی همچنین ممکن است برای اندازه گیری سطح هورمون hCG، آزمایش خونی از شما بگیرد. اگر دارای حاملگی مولار باشید، دستگاه آلتراسوند در ادرارتان کیسه هایی را که شبیه به خوشه‌های انگور هستند نشان خواهند داد و سطح hCG بالاتر از حد طبیعی خواهد بود.
    منبع این خبر وبلاگ خانم دکتر پورقربان هستش....

در مورد تغذیه بارداری هم زیاد به خودتون سخت نگیرید.............مگه در زمان قدیم مردم چیکار میکردند؟؟؟....احتیاجی به  رفتن پیش روانپزشک نیست.....یه کم خوشبین باشید...........مگه بقیه چطور به دنیا میان........انشالله بچه شما هم همونطور به سلامت به دنیا میاد.............در مورد تغذیه بارداری به مطلب زیر مراجعه کنید:
    نکاتی درباره تغذیه بارداری
    انشالله با موفقیت این دورانو سپری کنید
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 4 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید