شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد کمر و پا و پیشنهاد عمل جراحی

1. مادر من ۴۰ سالشه و چند وقته که کمر درد داره و عضلات پای چپش و همینطور انگشت‌های پاش بی‌ بهش می‌شه.چند وقت که دردش به هادی رسیده که حتا نمیتونه بشینه و راه بره.بد از آزمایش خون و‌ام آر آی دکتر گفت که بین مهره هاش فاصله پیدا شده و باید چند روز بخوابه اگه خوب نشد عمل کنه.
    الان بیشتر از ۱۰ روز که تمام روز رو دراز میکشه ولی‌ فقط یکمی بهتر شده.آیا تنها راه اینه که عمل کنه؟آیا راه دیگه‌ای نداره؟آیا نرمشی هست که کمک بکنه؟
    ممنون

2. با سلام
    دوست عزیز، متخصصین اورتو پد، میتونند به مادرتون کمک کنند! اگه به این متخصصین مراجعه کنید ضمن دادن ورزش و داروی مناسب، از دردهای ایشون هم کاسته خواهد شد!
    در پایان ضمن دعا برای شفای عاجل مادرتون امید وارم تمامه بیماران، به سلامتی کامل نائل بشند .
    موفق و سلامت باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. didi123 نوشته است: مادر من ۴۰ سالشه و چند وقته که کمر درد داره و عضلات پای چپش و همینطور انگشت‌های پاش بی‌ بهش می‌شه.چند وقت که دردش به هادی رسیده که حتا نمیتونه بشینه و راه بره.بد از آزمایش خون و‌ام آر آی دکتر گفت که بین مهره هاش فاصله پیدا شده و باید چند روز بخوابه اگه خوب نشد عمل کنه.
    الان بیشتر از ۱۰ روز که تمام روز رو دراز میکشه ولی‌ فقط یکمی بهتر شده.آیا تنها راه اینه که عمل کنه؟آیا راه دیگه‌ای نداره؟آیا نرمشی هست که کمک بکنه؟
    ممنون

سلام
    وزن مادرتون چقدره؟؟قدشون چطور؟؟
    اگر وزنشون زیاد باشه کم کردن وزنشونم می تونه کمکشون کنه
    استراحت کردن این فرصتو به پا میده که اگه مشکل کوچیکی باشه خودشو ترمیم کنه

4. من یکی از اشناهامون همچین مشکلی داشت که دکتر بهش گفته بود تا اونجایی که می تونی عمل نکن و با استراحت و ورزش و فیزیوتراپی باهاش کنار بیا
    اما فکر کنم درمان قطعیش همون عمل باشه

5. سلام دوست عزیز نگران نباش مادرتون خوب میشن  خاله من هم همین مشکل داشت ولی اون هم سن شون بالاست وهم وزن شون خیلی زیاده دکتر گفته بود باید استراحت کنی وهم وزن تو کم کنی الان یه ماهی میشه که دارن استراحت می کنه و رژیم میگیره حالا دکتر گفته باید چهردهم این برج بیای وعمل کنی ولی گفته  بعد از این عمل خوب میشه الان به زور می تونه کار های شخصی خودشو انجام بده  انشالله همه ای مریض ها شفا پیدا کنن

6. سلام
    ايا وجود تومور در ماهيجه كمر نزديك سياتيك كه درد ندارد و زير دست حركت ميكند و رشد كندي دارد ميتواند موجب ايجاد درد در سياتيك يا قطع ان گردد

7. با سلام
    دوست عزیز، حتماً به متخصص مربوطه(جراح- مغز و اعصاب) مراجعه کنید !! چون در آینده با بزرگ شدنش به رگ سیاتیک فشار میاره و باعث درد و عدم تحرک شما خواهد شد!! لذا در هرصورت چه در حال رشد باشه و یا نه نباشه! بهترین کار مراجعه به پزشک و پیگیری این قضیه هست!
    در پایان بازم تاکید میکنم نسبت به این موضوع بی تفاوت نباشید.
    موفق و لامت باشید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  8. rrrrrrrr111 نوشته است: سلام
    ايا وجود تومور در ماهيجه كمر نزديك سياتيك كه درد ندارد و زير دست حركت ميكند و رشد كندي دارد ميتواند موجب ايجاد درد در سياتيك يا قطع ان گردد

سلام:
    به تومور بستگی داره..
    وای چون خودتون دارید میگید رشد داره باعث مشکلات زیادی میشه هر چند رشدش کم باشه ...
    و در طولانی مدت یا کوتاه مدت ممکنه موجب درد در سیاتیک شود.....
    قبل از اینکه اتفاق بدی بیوفته بهتره به پزشک مربوطه مراجعه کنید
    ارزوی سلامتی براتون دارم...

9. didi123 نوشته است: مادر من ۴۰ سالشه و چند وقته که کمر درد داره و عضلات پای چپش و همینطور انگشت‌های پاش بی‌ بهش می‌شه.چند وقت که دردش به هادی رسیده که حتا نمیتونه بشینه و راه بره.بد از آزمایش خون و‌ام آر آی دکتر گفت که بین مهره هاش فاصله پیدا شده و باید چند روز بخوابه اگه خوب نشد عمل کنه.
    ممنون

سلام،
    درمان با توجه به جواب MRI میزان عارضه به وجود آمده بستگی دارد ولی به طور کلی بیماری دیسک بین مهره ای از علل شایع درد مزمن یا راجعه کمر و پاها می باشد . برای تشخیص محل و نوع بیماری MRI یا CT میلوگرافی الزامی است . در موارد زیر می بایست عمل جراحی انجام شود :
    1 – ضعف حرکتی پیشرونده
    2 – آسیب پیشرونده که به کمک نوار عضله و مطالعات انتقال عصب اثبات گردیده باشد
    3 – اختلال در عملکرد روده یا مثانه
    4 – از بین نرفتن درد علی رغم درمان حمایتی به مدت 4 هفته
    5 – عود مجدد علی رغم درمان حمایتی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. سلام 2تا سوال داشتم
    1 آيا سياتيك دقيقن از زير 2گودي كوچك روي كمر رد ميشه؟
    2 اگر سياتيك به هر دليلي تحت فشار قرار بگيره آيا قبل از پاره شدن علائمي مثل درد هاي شديد و طولاني مدت بروز ميده يا تنها با دردها ي كوتاه و كم هم ميتونه به طور ناگهاني قطع بشه؟
    پيشا پيش مرسي از جوابتون

11. sysy نوشته است: سلام 2تا سوال داشتم
    1 آيا سياتيك دقيقن از زير 2گودي كوچك روي كمر رد ميشه؟
    2 اگر سياتيك به هر دليلي تحت فشار قرار بگيره آيا قبل از پاره شدن علائمي مثل درد هاي شديد و طولاني مدت بروز ميده يا تنها با دردها ي كوتاه و كم هم ميتونه به طور ناگهاني قطع بشه؟
    پيشا پيش مرسي از جوابتون

با سلام
    دوست عزیز، تا اونجائیکه میدونم! رگ سیاتیک از ستون فقرات عبور کرده و تا انتهای کمر، اول خط باسن ادامه پیدا میکنه ،اونجا به دوشاخه تقسیم شده و به دوپا رفته است! (البته اگه درست گفته باشم) و اما در مورد اینکه دردی احساس میشه یانه باید بگم صد البته هرگاه این رگ دچار عارضه و یا ضربه و یا کوبیدگی قرار بگیره ! کمر دردی در نواحی انتهای کمر، و دو پا که نسبتاً هم شدید هست ،احساس میشه! ولی برای پارگی اون تا به حال نشنیده ام که بی مورد و بیکباره این اتفاق افتاده باشه! مگر در تصادفات خیلی شدید!
    انشالله مورد شما، موردی نیست که بخواد به این نقطه ختم بشه!
    موفق و سلامت باشید.

12. سلام و خسته نباشید خدمت دکتر رهام و همه کاربران
    من چون نمیتونم جای دیگه ای مشکلمو ارسال کنم اینجا میگم من وقتی 10 دقیقه سر پا می ایستم وسط پشتم درد میگیره آیا از ضعف عضلانیه؟باید چی کار کنم؟ممنون

13. ببخشید من درست متوجه جواب سوال 2 نشدم
    اگر سیاتیک تحت فشار باشه آیا قبل از پاره شدن درد هاش شدید تر و دائمی میشه یا درد ها همون جور کم میمونه
    یه سوال دیگه اگر چیزی به سیاتیک فشار بیاره دردش دائمی یا ممکن قطع بشه مثلا 3 - 4 ماه یک بار درد بگیره برای یکی 2 روز ؟

14. sysy نوشته است: ببخشید من درست متوجه جواب سوال 2 نشدم
    اگر سیاتیک تحت فشار باشه آیا قبل از پاره شدن درد هاش شدید تر و دائمی میشه یا درد ها همون جور کم میمونه
    یه سوال دیگه اگر چیزی به سیاتیک فشار بیاره دردش دائمی یا ممکن قطع بشه مثلا 3 - 4 ماه یک بار درد بگیره برای یکی 2 روز ؟

سلام دوست عزیز
    حالا بنده منظورتونو متوجه نمیشم!! چرا پاره شدن؟؟؟؟ به چه استنادی میگید داره پاره میشه؟؟؟ مگه به این راحتی این رگ، قابل پاره شدن هست؟؟؟ ببینید دوست گرامی،این رگ در اثر ضربه و یا عدم درست بلند کردن اشیاء ،دچار عارضه میشه!! که دردش هم زیاده و فرد حتی نمیتونه درست بشینه و یا راه بره! که با تزریق یک آمپول مخصوص(که چون متخصصش نیستم ! ازش نامی هم نمی برم) به دو برجستگی باسن، دردش طی یکی و دوروز می افته!؟ولی فکر میکنم شما درد رگ سیاتیک رو با دیسک کمر اشتباه گرفتید!! با توضیحات شما این دردها و مدتی که عنوان کردید! به بیماری دیسک کمر نزدیکتره تا به درد رگ سیاتیک!!؟
    به هر حال رفع عارضه درد سیاتیک بنا به تجربه  با تزریق آمپول مطروحه،چندروزی بیشتر طول نمیکشه!! ولی دیسک کمر به مدت طولانی تری در فرد ایجاد درد میکنه!ضمناً اگه یکبار برای فرد در اثر فشاری  به هر طریق به این رگ، این درد عارض بشه! در بعضی از مواقع با تکرار اون عملی که باعث این درد شده ،در آینده دردهایی در این موضع احساس خواهد شد!!(منظورم اینه که این درد قابلیت عود کردن رو  داره!)
    نمیدونم جوابتونو گرفتید یا نه؟؟ولی پیشنهاد میکنم برای تعیین دقیق بیماری،به یک اورتوپد ماهر مراجعه کنید!؟
    موفق باشید.

15. ziba5 نوشته است: سلام و خسته نباشید خدمت دکتر رهام و همه کاربران
    من چون نمیتونم جای دیگه ای مشکلمو ارسال کنم اینجا میگم من وقتی 10 دقیقه سر پا می ایستم وسط پشتم درد میگیره آیا از ضعف عضلانیه؟باید چی کار کنم؟ممنون

با سلام
    دوست گرامی،چند سئوال در ذهن خطور میکنه که عبارتند از:
    1- آیا وزن شما نسبت به قدتون متناسبه؟؟
    2- آیا از کفش مناسب استفاده میکنید؟؟(مثلاً تنگ نباشه، پاشنه بلند نباشه،زیاد گشاد نباشه،استاندارد باشه و...)
    3- طریقه ایستادن و نشستنتون چطوریه؟؟؟ آیا با اسلوب درست اینکارهارو میکنید؟؟
    4- آیا در زمان ایستادن به یک پا بیشتر فشار نمی آرید؟؟
    5- از البسه پایین تنه (مثل شلوار) مناسب استفاده میکنید؟؟
    و...
    به تجربه مشخص شده که فاکتورهای وزن، قد، طریقه ایستادن، مدت ایستادن، نوع کفش،در این قضیه بسیار نقش اساسی رو بازی میکنند!! که توی همه اونا،وزن زیاد و نوع کفش بیشترین تاثیر رو در این قضیه دارند!!؟
    در هر حال اگه نتونستید علتشو پیدا کنید!!بهترین پیشنهاد مراجعه به متخصص اورتوپد میباشد.
    موفق و شاد باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید