شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خطرات کلومیفن برای مردان

1. سلام
    پس از عمل واریکوسل دکتر 90 تا قرص کلومیفن (برای 90 روز همراه 90تا ویتامین Eی 400) بهم داده. یک نگاهی تو اینترنت کردم و برخی لینکها میگن FDA مفید بودن این قرص را تایید نکرده و برخی هم از عوارض جانبی آن، از کچلی و سینه درآوردن تا اختلالات جنسی حرف میزنند (مثل این).
    البته گویا برخی هم از این دارو برای ورزش و بدنسازی استفاده میکنند.

1) من زیاد از اصطلاحات پزشکی سر در نمیارم، کسی از دوستان میتوانند راهنمایی کنند که آیا خوردن این قرصها لازم هست؟ و چه قدر خطر دارند؟

2) نکته دیگه اینکه من finpecia و قطره Minoxidil هم استفاده میکنم. روی هم اثر منفی نمیگذارند؟

ضمنا اسپرموگرافی قبل از عمل: 6 میلیون، تحرک و غیره خوب

با تشکر

2. someuuu نوشته است: سلام
    پس از عمل واریکوسل دکتر 90 تا قرص کلومیفن (برای 90 روز همراه 90تا ویتامین Eی 400) بهم داده. یک نگاهی تو اینترنت کردم و برخی لینکها میگن FDA مفید بودن این قرص را تایید نکرده و برخی هم از عوارض جانبی آن، از کچلی و سینه درآوردن تا اختلالات جنسی حرف میزنند (مثل این).
    البته گویا برخی هم از این دارو برای ورزش و بدنسازی استفاده میکنند.

1) من زیاد از اصطلاحات پزشکی سر در نمیارم، کسی از دوستان میتوانند راهنمایی کنند که آیا خوردن این قرصها لازم هست؟ و چه قدر خطر دارند؟

2) نکته دیگه اینکه من finpecia و قطره Minoxidil هم استفاده میکنم. روی هم اثر منفی نمیگذارند؟

ضمنا اسپرموگرافی قبل از عمل: 6 میلیون، تحرک و غیره خوب

با تشکر

سلام،
    1) احتمالا قبل از عمل واریکوسل از شما آزمایش منی گرفته شده و از نظر فاکتورهای استاندارد کمتر بوده اید که این درمان برایتان شروع شده است؛ نشان داده شده که درمان با کلومیفن باعث بهبود فاکتورهای منی می شود ولی همانطور که گفتید FDA آن را برای این درمان تایید نکرده با این حال با توجه به اثرات سودمند آن، پزشکان آن را مورد استفاده قرار می دهند. همانطور که می دانید تایید FDA برای یک دارو مراحل و شرایط متعدد دارد و می بایست در مطالعات مختلف سودمندی آن به تایید برسد. مقاله ای هم که معرفی کردید از کلومفن تعریف کرده و در آن مطالعه نشان داده شده  که 75% در بهبود کارکرد جنسی موثر بوده است، البته ذکر شده در مواردی مثل دیابت، پرفشاری خون، بیماری کرونری قلب و مصرف داروهای مختلف این اثر کاهش خواهد یافت.
    2) خیر، بر هم اثر منفی ندارند، فیناستراید با نام های تجاری مثل پروپشیا با تاثیر بر آنزیم 5 آلفا ردوکتاز بر روی تبدیل تستوسترون تاثیر می گذارد و در ریزش های مو هورمونی به کار می رود و ماینوکسیدیل با افزایش جریان خون موضعی به رشد بهتر مو کمک خواهد کرد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید