شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1 ...   

آیا با این شرایط احتمال بارداری وجود دارد؟

1. سلام،
    اگر سوالی در مورد احتمال بارداری دارید، با توجه به قالب و مثال زیر آن را در همین تاپیک مطرح کنید:
    1 - آیا دوره های قاعدگی (پریود) شما منظم است یا نامنظم؟
    2 - در صورت نامنظم بودن: بلندترین و کوتاه ترین طول دوره قاعدگی شما چند روز بوده است؟
    3 - در صورت منظم بودن: طول دوره قاعدگی(پریود) شما چند روز است؟
    4 - در صورت منظم بودن: طول دوره خونریزی شما چند روز است؟ (پس از چند روز پاک می شوید)؟
    5 - تاریخ دقیق آخرین مرتبه که خونریزی در شما شروع شده است چه زمانی بوده است؟
    6 - دقیقا در چه تاریخی رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید؟
    7 - در مورد شرح حال خود توضیح دهید. (آنچه علاوه بر موارد بالا لازم به توضیح می دانید را بنویسید)

به مثال زیر توجه کنید (پست ارسالی شما می بایست شبیه مثال زیر باشد):

سلام،
    من x سال سن دارم :
    1 - قاعدگی منظم دارم. 2 - طول دوره 28 روز است. 3 - دوره خونریزی 7 روز است. 4 - آخرین بار 7-10-88 خونریزی من شروع شد. 5 - در تاریخ 21-10-88 یک رابطه جنسی داشتم. 6 - شرح حال: رابطه جنسی محافظت نشده بود و منی داخل واژن من تخلیه شد.
    آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟

به سوالاتی که خارج از قالب بالا طرح شود پاسخ داده نمی شود.

تشکر شده توسط : 10 کاربر
  2. metman

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ینام خدا
    با تشکر از ایجاد این پست
    سوال من در مورد همسرم هست

25 سال سن :
    1 - قاعدگی منظم داره . 2 - طول دوره ؟ روز است. 3 - دوره خونریزی 7 تا 10 روز است (دیدم تا 10 روز هم از نوار بهداشتی استفاده کرده). 4 - آخرین بار 5شنبه گذشته خونریزی قطع شد. 5 - دیشب سه شنبه تاریخ 18-12-88 یک رابطه جنسی داشتم. 6 - شرح حال: رابطه جنسی محافظت شده بود  اما بعد از رابطه دیدم کاندوم پاره شده و منی داخل واژن من تخلیه شد.
    آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟

(روش اورژانسی پیشگیری از بارداری دقیقا چیه؟ دیشب 9 شب بعد از دخول دیدم کاندوم پاره شده و ریخته داخل آلت خانمم- چی کنم- اون هر شب قرص میخوره از اون قرص های سبز دوره ای-بسته ای 2500- قبلا قرص LD سفید رنگ میخورد که دکتر گفت چاقیش از عوارض اون هست و مدلش رو عوض کرد)

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. دوست عزیز اگر همسرتون قرص های ضد بارداری مصرف میکنن که نیازی به روش اورژانسی نیست.پس نگران نباشید.اما اگر در هفته اول استفاده از قرص بودند که باید در طی هفته اول هم از کاندوم و هم از قرص استفاده میکردید اون بحثی است جدا.حالا برای اطلاعتون هم روش اورژانسی اینطوریه:
    تا 72 ساعت بعد از نزدیکی میتونید از این روش استفاده کنید
    4 قرص LD و 12 ساعت بعد 4 عدد قرص LD دیگر
    و یا
    2 قرص HD و 12 ساعت بعد 2 عدد قرص HD دیگر

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 8 کاربر ديگر
  4. به نام یگانه هستی بخش
    با سلام  و عرض ادب به تمامی دوستان
    30سال سن
    1-قاعدگی نامنظم. 2-طول سیکل مابین 24 و 28 روز میباشد. 3- دوره خونریزی 7روز 4-مورخ 13/11/88 شروع سیکل قبلی. 4- در تاریخ های 22،23،25،26،29و30 بهمن امیزش محافظت نشده داشتم.
    یکسال و هفت ماه است که جلوگیری ندارم. دو ماه پیش برای درمان یک پزشک انتخاب کردم در ازمایشات و تست هایی که انجام دادیم معلوم شد اسپرم های فعال همسرم در حد متوسط میباشند و در تستی که پزشک انجام دادند اظهار کردند که اسپرم های همسرم در بدن من تحرک چندانی ندارند. بنابراین یکسری دارو برای ایشان تجویز نمودند. در ماه پیش بعد از اتمام دوره خونریزی در اکثر روزها ترشحات من به قدری زیاد شده بود که در طول یکروز مجبور میدم سه بار لباس زیرم را عوض کنم و اغلب اوقات هم ترشحات اب بود و اصلا غلظتی نداشت به نحوی که لباس زیرم خیس شده مثل اینکه روی ان اب ریخته باشند. طبق قاعده چند ماه قبل یعنی سیکل 26 روزه میبایست 9/12 پریود میشدم . همانند دفعات قبل از شب قبل زیر دلم درد میکرد تا اینکه ساعت 9 صبح احساس کردم که خونریزی شروع شده و درد مختصری هم داشتم و از نوار بهداشتی استفاده نمودم. چون همیشه دردهای شدیدی داشتم بعد از گذشت یکساعت متوجه شدم که اصلا از درد خبری نیست و با گذشت ساعات بعدی متوجه شدم که فقط خونابه ای از من خارج شده و همان و دیگر تابه امروز خبری نشده. دیروز تست بارداری دارم و جواب ان منفی بود. به نظر شما چند روز دیگر ازمایش را تکرار کنم با به همین نتیجه بسنده کنم و به پزشک مراجعه و علت تاخیر را جویا شوم.      ممنوم از همه دوستان

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. n_fazel نوشته است: به نام یگانه هستی بخش
    30سال سن
    1-قاعدگی نامنظم. 2-طول سیکل مابین 24 و 28 روز میباشد. 3- دوره خونریزی 7روز 4-مورخ 13/11/88 شروع سیکل قبلی. 4- در تاریخ های 22،23،25،26،29و30 بهمن امیزش محافظت نشده داشتم.
    یکسال و هفت ماه است که جلوگیری ندارم. دو ماه پیش برای درمان یک پزشک انتخاب کردم در ازمایشات و تست هایی که انجام دادیم معلوم شد اسپرم های فعال همسرم در حد متوسط میباشند و در تستی که پزشک انجام دادند اظهار کردند که اسپرم های همسرم در بدن من تحرک چندانی ندارند. بنابراین یکسری دارو برای ایشان تجویز نمودند. در ماه پیش بعد از اتمام دوره خونریزی در اکثر روزها ترشحات من به قدری زیاد شده بود که در طول یکروز مجبور میدم سه بار لباس زیرم را عوض کنم و اغلب اوقات هم ترشحات اب بود و اصلا غلظتی نداشت به نحوی که لباس زیرم خیس شده مثل اینکه روی ان اب ریخته باشند. طبق قاعده چند ماه قبل یعنی سیکل 26 روزه میبایست 9/12 پریود میشدم . همانند دفعات قبل از شب قبل زیر دلم درد میکرد تا اینکه ساعت 9 صبح احساس کردم که خونریزی شروع شده و درد مختصری هم داشتم و از نوار بهداشتی استفاده نمودم. چون همیشه دردهای شدیدی داشتم بعد از گذشت یکساعت متوجه شدم که اصلا از درد خبری نیست و با گذشت ساعات بعدی متوجه شدم که فقط خونابه ای از من خارج شده و همان و دیگر تابه امروز خبری نشده. دیروز تست بارداری دارم و جواب ان منفی بود. به نظر شما چند روز دیگر ازمایش را تکرار کنم با به همین نتیجه بسنده کنم و به پزشک مراجعه و علت تاخیر را جویا شوم.      ممنوم از همه دوستان

سلام به شما و همه دوستان.تا اینجاش که همه چیزش طبیعی بنظر میرسه.در مورد ترشح آب مانند اطلاعات زیادی ندارم البته به گمانم طبیعی باشه و بعید میدانم مربوط به عفونت یا چیز دیگری باشه.به نظر نمیرسد که شما باردار شده باشید ولی برای اطمینان بیشتر یکی دو روز دیگه دوباره تست کنید تا مطمون شوید.و یک توصیه فوق العاده مهم اینکه در این گونه موارد مثل ترشحات زیاد و تاخیر در پریود(که چون شما گفتید سیکل نامنظم دارید عجیب نیست) حتما" به یک پزشک متخصص مجرب در اسرع وقت مراجعه کنید.پیروز و سربلند باشید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. سلام خدمت دکتر عزیز و همه بچه ها من سبا هستم من ماه پیش با نامزدم رابطه داشتم که با پرژسترون بعد از 8روز تاخیر پریود شدم و پریود من روز11 هست و من در 29 بهمن با نامزدم رابطه داشتم ولی مقعدی و قبلا هم پریودام گاهی فقط1یا2روز تاخیر داشت و این ماه هم باز8روز تاخیر دارم و2ماه هست که قرص چربی سوز استفاده می کنم و 10 کیلو وزن کم کردم و شک دارم که باردار باشم نامزدم مطمئنه که اینطور نیست ولی من شک دارم چون بعد از نزدیکی بلافاصله از نامزدم کناره کشیدم ولی دیدم که منیش خارج شد و اونم سریع خودشو کنار کشید لطفا منو راهنمایی کنید من نمی خوام باردار باشم خانواده هامون خیلی متعصب هستن دارم دیوونه میشم واگر مشکل از جای دیگس بگید چی کار کنم پریود بشم هر چه سریعتر و زبونم لال اگر باردار هستم  چی کار کنم  در ضمن از علائم بارداری فقط تاخیر پریود را دارم و درد طرف راست زیر شکمم که همیشه موقع پریودام این دردو دارم و زانو درد که با پریودام همیشه بود  و هیچ علائم دیگری ندارم ممنون میشم اگه سریعتر منو از نگرانی رها کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. رابطه ی مقعدی باعث بارداری نمیشه.
    شما باردار نیستید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  8. سلام سبا خانم
    اولين نشانه
    براي بسياري از خانم‌ها، به تاخير افتادن قاعدگي، بهترين و اولين دليل بر بارداري آنهاست. اما از قديم گفته‌اند هر گردي گردو نيست و به تعويق افتادن دوره‌هاي ماهانه، حتي تا يك‌ماه و بيشتر از آن، دلا‌يل متعددي ممكن است داشته باشد.تغييرات رژيم غذايي، ورزش شديد، مسافرت و اضطراب هر كدام مي‌تواند باعث تاخير دوره‌هاي ماهيانه شود. بسياري از خانم‌ها نيز اصلا دوره‌هاي منظمي ندارند و به همين علت نمي‌توانند دوره بعدي را پيش‌بيني كنند تا در صورت تاخير، به بارداري مشكوك شوند.

اشتباه نكنيد!
    همان‌طور كه عقب‌افتادن دوره‌هاي قاعدگي نمي‌تواند دليلي قطعي بر قاعدگي باشد، هر خونريزي هم قاعدگي به حساب نمي‌آيد. ممكن است شما باردار باشيد، اما فكر كنيد كه دوره پريود خود را داشته‌ايد، در صورتي كه اين طور نباشد. زماني‌‌كه يك تخمك تازه بارور شده به ديواره رحم مي‌‌رسد، ممكن است باعث خونريزي كمي شود. معمولا اين حالت چند روز قبل از زماني اتفاق مي‌افتد كه اگر باردار نبوديد و در آن زمان بايد پريود مي‌شديد. در صورتي‌كه شما در دوره‌هاي معمولي خود خونريزي شديدي نداشته باشيد، احتمالا اين خونريزي را با دوره‌هاي خود اشتباه مي‌گيريد. (خون كم رنگ يا قهواي تيره)

بدن در شرايط ديگري هم چنين واكنشي از خود نشان مي‌دهد و آن‌هم در هفته‌هاي اول بارداري است. در دو هفته اول بارداري، به دليل نوسانات شديد سطح هورمون در بدن، رحم دچار خونريزي كمي‌، شبيه پريود، مي‌شود. همچنين عفونت و يا پوليپ‌هاي رحمي با رشد غيرعادي مي‌تواند باعث خونريزي‌هاي اين چنيني شود. اما علامت‌هاي ديگري هم وجود دارد كه در كنار <عقب افتادگي پريود> مي‌تواند دليل خوبي براي تشخيص زود هنگام حاملگي باشد.
    نشانه‌هاي بعدي
    خستگي شديد در هفته‌هاي اول تا ششم مي‌تواند دليل بارداري باشد. همين‌طور حساس شدن سينه‌ها، حالت تهوع با استفراغ يا بدون آن به خصوص صبح‌ها، كه در 10 تا 20 درصد بارداري‌ها وجود دارد، از ديگر نشانه‌هاي حاملگي است. همچنين بسياري از خانم‌ها در ابتداي بارداري دچار يبوست، گاز معده و يا نفخ مي‌شوند و احساس درد و گرفتگي در ناحيه شكم دارند. در كل، ممكن است كه يك خانم باردار تمام اين حالات را تجربه كند يا حتي هيچ‌كدام اين مشكلات را نداشته باشد. اما عده‌اي، عوارض ديگري مثل تكرر ادرار (هفته 6 تا 8 بارداري)، نوسانات رفتاري و افزايش‌ ترشحات واژن را هم پشت‌سر مي‌گذارند. حتي ممكن است خانمي در ماه‌هاي اوليه بارداري ميل زيادي به خوردن غذا داشته باشد و يا برعكس، از غذا متنفر شود! تمام اين حالات در افراد مختلف متفاوت است و چه بسا، يك خانم طي دو بارداري حالات متفاوتي را تجربه كند.

باز هم اشتباه!
    حالاتي مثل حالت تهوع و سرگيجه، هم مي‌تواند به خاطر حاملگي ايجاد شود و هم از عوارض مسموميت غذايي يا يك عفونت روده‌اي باشد و همين‌طور احساس خستگي و كوفتگي در بدن، ممكن است از افسردگي، سرماخوردگي يا آنفلوآنزا ناشي شود.

سريع‌تر و دقيق‌تر
    براي اينكه شما بتوانيد واقعا از بارداري مطمئن شويد راه ديگري هم وجود دارد: آزمايش خون و ادرار. اگر شما احتمال مي‌دهيد ميزبان يك مهمان كوچولو هستيد، بهتر است هر چه سريع‌تر به پزشك مراجعه كنيد. آزمايش خون مي‌تواند حاملگي را حتي در 6 يا 7 روز اول آن، مشخص كند و 10 روز بعد از بارداري، بررسي احتمال حاملگي از طريق آزمايش ادرار نيز امكان‌پذير است. آزمايش خون و ادرار، هر دو، با اندازه‌گيري هورمون HCG كه فقط در بدن زنان باردار ترشح مي‌شود، امكان تشخيص بارداري را بسيار راحت‌تر مي‌كند.

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  9. sona_2 نوشته است: سلام خدمت دکتر عزیز و همه بچه ها من سبا هستم من ماه پیش با نامزدم رابطه داشتم که با پرژسترون بعد از 8روز تاخیر پریود شدم و پریود من روز11 هست و من در 29 بهمن با نامزدم رابطه داشتم ولی مقعدی و قبلا هم پریودام گاهی فقط1یا2روز تاخیر داشت و این ماه هم باز8روز تاخیر دارم و2ماه هست که قرص چربی سوز استفاده می کنم و 10 کیلو وزن کم کردم و شک دارم که باردار باشم نامزدم مطمئنه که اینطور نیست ولی من شک دارم چون بعد از نزدیکی بلافاصله از نامزدم کناره کشیدم ولی دیدم که منیش خارج شد و اونم سریع خودشو کنار کشید لطفا منو راهنمایی کنید من نمی خوام باردار باشم خانواده هامون خیلی متعصب هستن دارم دیوونه میشم واگر مشکل از جای دیگس بگید چی کار کنم پریود بشم هر چه سریعتر و زبونم لال اگر باردار هستم  چی کار کنم  در ضمن از علائم بارداری فقط تاخیر پریود را دارم و درد طرف راست زیر شکمم که همیشه موقع پریودام این دردو دارم و زانو درد که با پریودام همیشه بود  و هیچ علائم دیگری ندارم ممنون میشم اگه سریعتر منو از نگرانی رها کنید

سلام تاخیر و بی نظمی برای شما که سن زیادی ندارید و در کل برای خیلی ها عادیه.برای پیگیری به پزشک حتما" مراجعه کنید.شما میتونید برای اطمینان از بارداری تست بدید که احتمال بارداریتون زیر 10% هستش.به قول دوستمون رابطه مقعدی باعث بارداری نمیشه.به عنوان کلام آخر اینکه حتما" از روش های پیشگیری استفاده کنید تا دیگه به مشکل بر نخورید.شاد و پیروز باشید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  10. n_fazel نوشته است: به نام یگانه هستی بخش
    30سال سن

سلام،
    با توجه به اینکه 10 روز از زمان تقریبی خونریزی گذشته است و خونریزی نداشته اید بهتر است برای ارزیابی علت و احتمالا آزمایش خون جهت بارداری به پزشک مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  11. سلام من22 سالمه.معمولا زمان پرییودمو یادداشت نمی کنم دقیقا نمی دونم چند روز یکباره یا اینکه کاملا منظمه یا نه ولی این 2 .3 ماه اخر تقریبا 30 روز یکبار بوده .4.5 روز هم طول می کشه ماه گذشته روزی که باید پرییود می شدم با نامزدم رابطه داشتم و درست بعد از اون هم خونریزیم شروع شد.مایع منی داخل ریخته نشد اما ممکنه مقداری از اون به داخل هم ریخته شده باشه.من ماه پیش 16ام پرییود شدم و امروز 20 امه اما تا الان پرییود نشدم ایا احتمال بارداری وجود داره؟

12. pishi_2 نوشته است: سلام من22 سالمه.معمولا زمان پرییودمو یادداشت نمی کنم دقیقا نمی دونم چند روز یکباره یا اینکه کاملا منظمه یا نه ولی این 2 .3 ماه اخر تقریبا 30 روز یکبار بوده .4.5 روز هم طول می کشه ماه گذشته روزی که باید پرییود می شدم با نامزدم رابطه داشتم و درست بعد از اون هم خونریزیم شروع شد.مایع منی داخل ریخته نشد اما ممکنه مقداری از اون به داخل هم ریخته شده باشه.من ماه پیش 16ام پرییود شدم و امروز 20 امه اما تا الان پرییود نشدم ایا احتمال بارداری وجود داره؟

سلام به همه.مگه نمیگید که چیزی به داخل ریخته نشده و شما بعدش خونریزی داشتید؟خوب بعید میدونم که باردار باشید.برای اطمینان با پزشکتون موضوع رو در میون بگذارید.شاد و پیروز باشید.

13. سلام

1-دوره پريود نامزدم منظم بود
    2-شروع خون ريزي در تاريخ 88/12/08 بود
    3- در تاريخ 88/12/14 ما با هم يه رابطه جنسي داشتيم
    4- مقداري آب مني بر روي واژن ريخت
    5-سه ساعت بعد ايشون در لباس زيرشون يه لكه خون كم رنگ به اندازه يه سكه مشاهده كرد
    6- تقريبا 6 ساعت بعد از نرديكي ايشون 2 قرص hd مصرف نمودند ، 12 ساعت بعد هم 2 قرص hd و بعد از 12 ساعت دوباره دو قرص hd ( مجموعا 6 قرص hd )
    7- امروز بعد از يك هفته در تاريخ 88/12/20 ايشون دچار خونريزي مانند زمان پريود شده اند ولي خفيف تر
    احتمال حاملگي وجود دارد ؟ دليل خونريزي چه مي تواند باشد ؟
    با تشكر

14. alireza3701 نوشته است: سلام

1-دوره پريود نامزدم منظم بود
    2-شروع خون ريزي در تاريخ 88/12/08 بود
    3- در تاريخ 88/12/14 ما با هم يه رابطه جنسي داشتيم
    4- مقداري آب مني بر روي واژن ريخت
    5-سه ساعت بعد ايشون در لباس زيرشون يه لكه خون كم رنگ به اندازه يه سكه مشاهده كرد
    6- تقريبا 6 ساعت بعد از نرديكي ايشون 2 قرص hd مصرف نمودند ، 12 ساعت بعد هم 2 قرص hd و بعد از 12 ساعت دوباره دو قرص hd ( مجموعا 6 قرص hd )
    7- امروز بعد از يك هفته در تاريخ 88/12/20 ايشون دچار خونريزي مانند زمان پريود شده اند ولي خفيف تر
    احتمال حاملگي وجود دارد ؟ دليل خونريزي چه مي تواند باشد ؟
    با تشكر

نه دوست عزیز
    احتمال بارداری در دو روز بعد از اتمام پریودی صفر هست
    احتیاج به مصرف قرص هم نبوده
    اما چون برای اطمینان خوردین هم باید بگم که 4 تا کافی بوده
    الان هم ایشون بالانس هورمونیشون بهم ریخته که دچار خونریزی شدن
    سعی کنید دفعه بعد از یه روش مطمئن پیشگیری استفاده کنید
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  15. pishi_2 نوشته است: سلام من22 سالمه.معمولا زمان پرییودمو یادداشت نمی کنم دقیقا نمی دونم چند روز یکباره یا اینکه کاملا منظمه یا نه ولی این 2 .3 ماه اخر تقریبا 30 روز یکبار بوده .4.5 روز هم طول می کشه ماه گذشته روزی که باید پرییود می شدم با نامزدم رابطه داشتم و درست بعد از اون هم خونریزیم شروع شد.مایع منی داخل ریخته نشد اما ممکنه مقداری از اون به داخل هم ریخته شده باشه.من ماه پیش 16ام پرییود شدم و امروز 20 امه اما تا الان پرییود نشدم ایا احتمال بارداری وجود داره؟

اگر پریودیتون منظم باشه مشکلی نیست
    در کل برای اطمینان ازمایش بدید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 39
رفتن به صفحه : 1 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید