شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کلیه های پلی کیستیک (کیست کلیه متعدد) در سونوگرافی

1. با سلام
    من دارای دو کلیه پلی کیستیک می باشم علاوه بر آن در سونو گرافی مشخص شد دو کیست نیز روی غدد سمینال وزیکول چب و راست وجود دارد. پدر عمه و عموی من در سن40-50سالگی پیوند کلیه شده اند  چند سوال داشتم که ممنون می شم اگر توضیح کامل یا لینک یا  کتاب مفیدی معرفی شود :
    1-تا جند در صد احتمال از کارافتادگی کلیه هاوجود دارد؟در چه سنی؟(برای من که 25 سال دارم)
    2-فرایند تخریب کلیه  در اینگونه موارد چگونه است ؟ آیا راهی برای جلوگیری و یا تاخیر وجود دارد؟
    3-وجود کیست روی غدد سمینال وزیکول جند درصد باعث نازایی میشود ؟آیا راهی برای از بین بردن این کیست ها وجود دارد؟
    4 چه رژیم غذایی وکلا مراقبتی از قبیل ضربه و...می بایست رعایت شود؟

2. kimiagar نوشته است: با سلام
    من دارای دو کلیه پلی کیستیک می باشم علاوه بر آن در سونو گرافی مشخص شد دو کیست نیز روی غدد سمینال وزیکول چب و راست وجود دارد. پدر عمه و عموی من در سن40-50سالگی پیوند کلیه شده اند  چند سوال داشتم که ممنون می شم اگر توضیح کامل یا لینک یا  کتاب مفیدی معرفی شود :
    1-تا جند در صد احتمال از کارافتادگی کلیه هاوجود دارد؟در چه سنی؟(برای من که 25 سال دارم)

این بیماری نوعی اختلال ارثی است که در 95% موارد دوطرفه می باشد. سیر اختلال عملکرد کلیه در این بیماری متغیر می باشد و تقریبا نیمی از بیماران تا 70 سالگی به پیوند کلیه یا دیالیز نیاز پیدا می کنند.

kimiagar نوشته است: 2-فرایند تخریب کلیه  در اینگونه موارد چگونه است ؟ آیا راهی برای جلوگیری و یا تاخیر وجود دارد؟

تخریب بافت کلیه به دلیل وجود همین کیستها رخ می دهد.

kimiagar نوشته است: 3-وجود کیست روی غدد سمینال وزیکول جند درصد باعث نازایی میشود ؟آیا راهی برای از بین بردن این کیست ها وجود دارد؟

در این مورد بهتر است با یک متخصص مشورت نمایید.

kimiagar نوشته است: 4 چه رژیم غذایی وکلا مراقبتی از قبیل ضربه و...می بایست رعایت شود؟

هدف از درمان جلوگیری از عوارض و حفظ فعالیت کلیه می باشد. کنترل فشار خون، پیشگیری و درمان زودرس عفونتهای دستگاه ادراری از موارد مهم می باشد. بیمار روی رژیم غذایی کم پروتئین و مایعات زیاد قرار داده می شود. فعالتی که موجب گرم شدن زیاد بدن می شود ممنوع است. خارج کردن کیستها عملکرد کلیه را بهبود نمی بخشد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید