شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 55   

پرسش و پاسخ برای باردار شدن موفق و بالا بردن احتمال حاملگی

1. farjamii نوشته است: سلام و خسته نباشید
    من سوالی داشتم در مورد  روش لقاح مصنوعی زیفت. مطالعاتی در مورد این روش انجام داده ام البته کلا اطلاعات زیادی در این مورد وجود ندارد. ولی در مورد اینکه چه کارهایی میشود انجام داد تا شانس موفقیت در این عمل بالا برود  قبل و بعد از عمل را ندارم !! دقیقا نمی دونم آیا مطرح کردن این سوال در اینجا درست بوده یا خیر ولی اگر من را راهنمایی کنید ممنون میشم
    خیلی متشکرم

سلام

کار خاصی قرار نیست انجام بدید دوست من!

در روش زیفت (Zygote Intrafallopian Transfer: ZIFT):

• معمولا به روش آسپیرواسیون از شما تخمک گرفته می‌شه؛
    • اسپرم هم از همسرتون جمع‌آوری می‌شه؛ و بعد
    • در آزمایشگاه لقاح مصنوعی رو انجام می‌دن؛ و
    • در آخر سلول تخم ایجاد شده رو از طریق لاپاراسکوپی در لوله‌های فالوپ شما قرار می‌دن.
    کاری که شما باید انجام بدید اینه که
    مصرف اسید فولیک رو استارت بزنید و در پروسه‌ی قبل، حین و بعد بارداری زیر نظر پزشک‌تون باشید.

تصویر زیر به درک شهودی بیشتر شما از نحوه‌ی انجام روش ZIFT کمک می‌کنه.

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    من  32 سالمه و 7 سال هست که ازدواج کردم و از ابتدا هم اختلال در قائدگی داشتم.با چند سری درمان دوره پریودهام رو مرتب کردم که با قطع دارو دورباره نا منظم شد.
    سوال من  این هست که در مورد کسایی مثل من که pco هستند آیا راهیی برای تشخیص زمان تخمک گذاری وجود داره یا نه؟!!
    ضمن اینکه من حدود 1.5 ماه پیش لاپراسکوپی کردم و هیچ مشکلی در تخمدان هام و رحم من وجود نداشته.بمن هم گفتن که بعد از این عمل باید منظم بشه پریود هات.که نشد!!! من برای عمل زیفتی که در پیش دارم با یک سری دارو را از روز 5 پری جدید شروع کنم که این هم خودش یک دردسر جدید شده متاسفانه!!

3. amam2829

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من تو هفته ی هشتم بارداری هستم .آزمایش دادم و کمی عفونت ادرار نشون داده بود .دکتر بهم کپسول سفالکسین 2 تا بسته داد.میخواستم ببینم واسه جنین مشکلی نداره؟روی مغزش یا چیزای دیگه جنین تاثیر نمیذاره؟تروخدا بهم بگین .خیلی نگرانم

4. farjamii نوشته است: سلام
    من  32 سالمه و 7 سال هست که ازدواج کردم و از ابتدا هم اختلال در قائدگی داشتم.با چند سری درمان دوره پریودهام رو مرتب کردم که با قطع دارو دورباره نا منظم شد.
    سوال من  این هست که در مورد کسایی مثل من که pco هستند آیا راهیی برای تشخیص زمان تخمک گذاری وجود داره یا نه؟!!
    ضمن اینکه من حدود 1.5 ماه پیش لاپراسکوپی کردم و هیچ مشکلی در تخمدان هام و رحم من وجود نداشته.بمن هم گفتن که بعد از این عمل باید منظم بشه پریود هات.که نشد!!! من برای عمل زیفتی که در پیش دارم با یک سری دارو را از روز 5 پری جدید شروع کنم که این هم خودش یک دردسر جدید شده متاسفانه!!

سلام

راه‌های تشخیص زمان تخمک‌گذاری رو قبلا در تاپیک زیر صحبت کردیم.

راه‌های تشخیص زمان تخمک‌گذاری

5. amam2829 نوشته است: سلام
    من تو هفته ی هشتم بارداری هستم .آزمایش دادم و کمی عفونت ادرار نشون داده بود .دکتر بهم کپسول <a>سفالکسین</a> 2 تا بسته داد.میخواستم ببینم واسه جنین مشکلی نداره؟روی مغزش یا چیزای دیگه جنین تاثیر نمیذاره؟تروخدا بهم بگین .خیلی نگرانم

سلام

طبق دسته‌بندی FDA، آنتی‌بیوتیک Cefhalexin در دسته‌ی B قرار داره و این یعنی مشکلی برای شما و جنین به وجود نمیاره. جای نگرانی وجود نداره دوست من.

6. با سلام و خسته نباشید خواهشا این عکس رنگی من را تفسیر کنید واقعا نگرانم...
    پس از تزریق ماده حاجب کانال سرویکال و رحم و هردو لوله از ماده حاجب پرشده است. کاویته رحم نسبتا بزرگ و جادار و رحم آتون و لاترورسیون به چپ در جسم رحم دیده می شود.
    در کاویته اندومتریال تصویری دال بر توده فضاگیر و یا دیمکت مشخص دیده نمی شود.
    کانال سرویکال سیلندریک و طویل و جداره ها مرتب و منظم است.
    ناحیه ایسم نیزسیلندریک و ماده حاجب به راحتی از این ناحیه عبور می نماید.
    هردو فالوپیان تیوب ها بزحمت و تحت فشار از ماده حاجب پرشده ناحیه ایسمیک لولخ خا باریک و قسمت دیستال لوله چپ چرخیده و پیچیده و در مجاورت بدنه رحم قرار دارد.
    در کلیشه کنترل لوله چپ تا اندازه ای باز و پرمابلیته لوله راست بکلی نقصان یافته است.
    در postdrainage film ماده حاجب لوکانیزه در قسمت سانترال حفره لگن و پیچیدگی لوله چپ باقیمانده و تخلیه و پخش دارو بکندی انجام می گیرد.
    ممنون از اینکه وقت میگذارید

7. yalda6559 نوشته است: با سلام و خسته نباشید خواهشا این عکس رنگی من را تفسیر کنید واقعا نگرانم...
    پس از تزریق ماده حاجب کانال سرویکال و رحم و هردو لوله از ماده حاجب پرشده است. کاویته رحم نسبتا بزرگ و جادار و رحم آتون و لاترورسیون به چپ در جسم رحم دیده می شود.
    در کاویته اندومتریال تصویری دال بر توده فضاگیر و یا دیمکت مشخص دیده نمی شود.
    کانال سرویکال سیلندریک و طویل و جداره ها مرتب و منظم است.
    ناحیه ایسم نیزسیلندریک و ماده حاجب به راحتی از این ناحیه عبور می نماید.
    هردو فالوپیان تیوب ها بزحمت و تحت فشار از ماده حاجب پرشده ناحیه ایسمیک لولخ خا باریک و قسمت دیستال لوله چپ چرخیده و پیچیده و در مجاورت بدنه رحم قرار دارد.
    در کلیشه کنترل لوله چپ تا اندازه ای باز و پرمابلیته لوله راست بکلی نقصان یافته است.
    در postdrainage film ماده حاجب لوکانیزه در قسمت سانترال حفره لگن و پیچیدگی لوله چپ باقیمانده و تخلیه و پخش دارو بکندی انجام می گیرد.
    ممنون از اینکه وقت میگذارید

سلام

طبق گزارش این HSG،
    ماده‌ی حاجب به لوله‌های فالوپ شما نفوذ کرده، بنابراین لوله‌ها باز هستن و انسداد وجود نداره اما این‌که این نفوذ به سختی صورت گرفته، بهتره در مورد درجاتی از چسبندگی خفیف در لوله‌ها، بررسی بیشتری صورت بگیره.
    از همین روی،  
    و به نظر من، نکته‌ی مهمی که در HSG به چشم می‌خوره پیچیدگی لوله‌ی چپ هستش که بهتره با پزشک‌تون صحبت کنید تا یه سونوی داپلر هم درخواست بشه تا در مورد احتمال پیچش تخمدان چپ (Ovarian Torsion: OT) ارزیابی لازم صورت بگیره و تشخیص گذاشته بشه؛ در مواردی که OT مشهوده، می‌تونه پیچش لوله‌ی فالوپ رو نیز نتیجه بده.
    مشاهده‌ی تصویر زیر به درک شهودی شما از OT کمک‌ می‌کنه.

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

8. سلام
    توی سوالات در مورد بتا و اینکه  از 0 تا 10 یعنی حاملگی وجود ندارد خوندم فقط سوالم این هست که نزدیک بودن عدد به 0 آیا معنی خاصی میده؟ یعنی بعنوان مثال بتای 1.2 نشانه نزدیکی دوره قائدگی باشد یا خیر؟!!

9. با سلام مجدد ممنونم که به سوال من جواب دادید، یعنی از نطر شما نیاز به لاپراسکوبی ندارم؟ و یه سوال دیگه اینکه پیچش لوله چه مشکلی می تونه در آینده بوجود بیاره. ممنونم

10. سلام 32 سالمه یک ساله عروسی کردم 3 ماه اقدام به بارداری کردیم ولی فعلا ....
    در ضمن من وهمسرم قبل ازبارداری به پزشک مراجه کردیم وهردومون ازمایش ومن سونو دادم شوهرم مشکلی نداشتن ولی من زخم داشتم با عفونت  بعد از یه ماه بادارو گفتن کاملا رفع شده وهیچ مشکی ندارین فقط یه خورده عفونت داری میتونین حامله بشین  اما 3 ماهه خبری نبوده دوره های پریودم منظمه اما قبل از خونریزی پریودی من 2 تا 3 روز لکه بینی دارم ببخشید ترشحات غلیظ قهوه ای وبعد خون ریزی.. مشکل از این نباشه؟در ضمن همسرم قبل از نزدیکی از اسپری لیدوکائین استفاده میکه اما قبل از دخول با مایع کاملا میشوره مشکل از کجاست چیکار کنیم خواهشا جواب بدید

11. zendegi_omid نوشته است: سلام 32 سالمه یک ساله عروسی کردم 3 ماه اقدام به بارداری کردیم ولی فعلا ....
    در ضمن من وهمسرم قبل ازبارداری به پزشک مراجه کردیم وهردومون ازمایش ومن سونو دادم شوهرم مشکلی نداشتن ولی من زخم داشتم با عفونت  بعد از یه ماه بادارو گفتن کاملا رفع شده وهیچ مشکی ندارین فقط یه خورده عفونت داری میتونین حامله بشین  اما 3 ماهه خبری نبوده دوره های پریودم منظمه اما قبل از خونریزی پریودی من 2 تا 3 روز لکه بینی دارم ببخشید ترشحات غلیظ قهوه ای وبعد خون ریزی.. مشکل از این نباشه؟در ضمن همسرم قبل از نزدیکی از اسپری لیدوکائین استفاده میکه اما قبل از دخول با مایع کاملا میشوره مشکل از کجاست چیکار کنیم خواهشا جواب بدید

با سلام
    در ابتدا باید خوشحال باشید که نه شما و نه همسرتون از لحاظ باروری مشکلی ندارید
    با توجه به اینکه پریودتون منظم هست تشخیص زمان تخمک گذاری برایتان ساده تر  خواهد بود
    سعی کنید با تقویت عمومی بدن خودتون و همسرتون در ایام تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید ( از تقویم تخمک گذاری سایت اگه استفاده کنید تشخیص این ایام برایتان راحت تر خواهد بود  ) .
    سعی کنید استرس رو از خودتون دور کنید . تا یک سال اگر بدون جلوگیری نزدیکی داشته باشید و باردار نشدید آنوقت میتوانید نگران بشید .
    درضمن اگه قبل از نزدیکی از اینگونه مواد استفاده نشه بهتره تا به اسپرم ها که بسیار حساس هستند آسیبی نرسد و احتمال بارداریتان بالا برود . و نیز نوع پوزیشن در زمان نزدیکی در احتمال رسیدن اسپرم به تخمک موثر است و اینکه بعد از انزال تا دقایقی بیحرکت بمانید .
    موفق باشید

12. بینهایت ازتون ممنونم ......بیشتر دلیل نگرانیم به خاطر سنمه و اون لکه بینی ...آیا اون لکه بینی طبیعیه

13. سلام.لکه بینیتون طبیعیه و بعضی افراد اینجورین و مشکلی در بارداریتون نداره.نگران نباشید.

14. zendegi_omid نوشته است: بینهایت ازتون ممنونم ......بیشتر دلیل نگرانیم به خاطر سنمه و اون لکه بینی ...آیا اون لکه بینی طبیعیه

سلام دوباره
    نگرانی شما بی مورده چون همون طور که هنگامه خانم نوشتند این لکه بینی ها طبیعیه و مشکلی ندارید ولی برای اطمینان خاطر به پزشک زنان و زایمان مراجعه کنید
    در مورد سنتون باید بگم معمولا گفته میشه حداکثر سن باروری خانم ها تا 35 سالگیه یعنی تا این سن میتونن بدون مشکل باردار بشند واز 35 سال به بالا احتیاطات بیشتری لازمه
    پس نگرانی رو از خودتون دور کنید تا به زودی به هدفتون برسید
    موفق باشید و شاد !

15. farjamii نوشته است: سلام
    توی سوالات در مورد بتا و اینکه  از 0 تا 10 یعنی حاملگی وجود ندارد خوندم فقط سوالم این هست که نزدیک بودن عدد به 0 آیا معنی خاصی میده؟ یعنی بعنوان مثال بتای 1.2 نشانه نزدیکی دوره قائدگی باشد یا خیر؟!!

سلام

دوست من،
    هورمون BetaHCG تنها بعد از تشکیل سلول تخم و جفت، و با مصرف داروهای حاوی این هورمون افزایش پیدا می‌کنه و فقط در مورد تأييد یا رد بارداری به ما کمک می‌کنه و اطلاعات خاص دیگری (مثل اینی که شما گفتی) رو به ما نمی‌ده.
    البته که بررسی سریالی تیتراژ در مورد بارداری خارج رحمی هم اطلاعات ارزشمندی در اختیارمون می‌ذاره.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 55 از 58
رفتن به صفحه :    ... 55   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید