شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

سوال و جواب درباره احتمال بارداری (نزدیکی محافظت نشده)

1. سلام خدمت دکتر رهام عزیز.
    من و همسرم تقریبا 10 روز بعد از دوران قاعدگی نزدیکی  محافظت نشده (از پشت) داشتیم که  انزال داخل واژن انجام نشد. اما  میترسیدم که منی با واژن تماس پیدا کرده باشه. 8 ساعت بعد از رابطه از قرص اورژانس لوونورژسترول همراه 1 قرص ضد تهوع استفاده کردم و 12 ساعت بعد قرص دوم رو خوردم.
    سوال من اینه:  آیا احتمال بارداری به صفر رسیده؟
    ممنونم از شما.

2. taraneh_43 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    taraneh_43 نوشته است: ممنون از پاسخ گویی شما

تست بتا همون آزمایش بارداریه که دکتر برام نوشته ؟

مکان فیبریوم :
    subserosal myoma 66x47mm in left side of uterus is seen

و

dominant follicule 17mm in left ovary is seen

فردا میرم برای آزمایش ، پس این که رحم توی سونو  ،خالی دیدده شده دلیل بر عدم بارداری نیست ؟ Sad

راستی عکسی که گذاشتید باز نمیشه ، جای کلیک نداره

سلام

1. تست بتا = تست بارداری = تست خون = BetaHCG test

2. فیبروم شما از نوع subserosal هست و در ناحیه ی داخلی و در سمت چپ رحم واقع شده (تصویر رو ببینید) و انجام جراحی یا عدم انجام اون توسط پزشک معالجتون تشخیص گذاشته میشه.
    یه دونه فولیکول 17 میلی متری هم در تخمدان چپ گزارش شده و اگه سونو رو حوالی روز 11 - 10 سیکلتون انجام دادید سایزش خوبه.

3. نه دیگه! رحم خالی مشاهده شده یعنی بارداری رویت نشده اما نکته ی خیلی مهم اینه که سونو از هفته ی 5 به بعد بارداری رو مشخص میکنه. و من خدمت شما عرض کردم با وجود فیبروم احتمال بارداری ابدا صفر نیست.

در مورد تصویر پست قبلی به دکتر توجه دادم که اون پست رو ادیت کنن اما من در این پست یه تصویر جدید و متفاوت با قبلی هم اینزرت کردم تا کارتون راه بیفته. متاسفانه امکان آپلود تصویر در سایت خودمون وجود نداره و تصاویر رو در یه سایت دیگه باید آپلود کنیم و احتمال حذف اون تصاویر توسط admin اون سایت وجود داره.

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

ممنون از راهنماییتون
    جواب تستم منفی بود مقدارش 4.6 بود
    برای فیبریوم دکترم گفت بهتره صبر کنی تا بعد از ازدواج ولی نمیدونم چرا از وقتی سونو گرفتم دردش شروع شده ثبلا اصلا درد نداشت
    درباره فولیکول که گفتید تو فاصله 10 11 سیکلم بوده یا نه ؟  چون سیکلم 2 ماهه قطع شده و چند ماهه نامنظمه نمیدونم دقیقا چندم سیکلم حساب میشه

میشه لینک تاپیک هایی رو بهم بدید که بتونم درباره ی بیماریم مطالعه کنم؟

سلام

تست بتا که فرض بارداری رو رد میکنه.
    به هر حال سایز فولیکول خوبه و تنها 2 میلی متر برای رسیدن به حداقل سایز مناسب برای بارداری فاصله داره.
    صحبت های دکتر رویا پور قربان در مورد فیبروم رو در لینک زیر ببینید.

فیبروم

3. سلام ...یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید  ....نامزد من پنج شنبه گذشته دوره عادتشون تموم شد و پاک شدن و ما شنبه یه رابطه داشتیم که منی روی شکم ریختو وبار دوم هم سعی کردم  نریزه  و کلا به نظر من میاد که نریخته  تا اونجای که کلا سعی کردم مراقب بودم  به هر حال قرصی چیزی هم نخوردن... امروز پنجش نبه میگن لکه دیدن... پریود نامنظم دارن.. وباکره هستن و دخولی انجام نشد نشونه چیه این الکه؟ خیلی نگرانم

4. Ms_Raha نوشته است: سلام خدمت دکتر رهام عزیز.
    من و همسرم تقریبا 10 روز بعد از دوران قاعدگی نزدیکی  محافظت نشده (از پشت) داشتیم که  انزال داخل واژن انجام نشد. اما  میترسیدم که منی با واژن تماس پیدا کرده باشه. 8 ساعت بعد از رابطه از قرص اورژانس لوونورژسترول همراه 1 قرص ضد تهوع استفاده کردم و 12 ساعت بعد قرص دوم رو خوردم.
    ممنونم از شما.

سلام به همگی

با اجازه آقای دکتر صادقی عزیز

دوست عزیز اگه رابطه از پشت بوده ومنی به واژنتون تماسی هم نداشته بایدعرض کنم خدمتتون که بله بارداری امکان پذیر نیست وکاملا به صفر رسیده.

موفق باشی.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. milin3m نوشته است: سلام ...یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید  ....نامزد من پنج شنبه گذشته دوره عادتشون تموم شد و پاک شدن و ما شنبه یه رابطه داشتیم که منی روی شکم ریختو وبار دوم هم سعی کردم  نریزه  و کلا به نظر من میاد که نریخته  تا اونجای که کلا سعی کردم مراقب بودم  به هر حال قرصی چیزی هم نخوردن... امروز پنجش نبه میگن لکه دیدن... پریود نامنظم دارن.. وباکره هستن و دخولی انجام نشد نشونه چیه این الکه؟ خیلی نگرانم

سلام

جای نگرانی نیست مطمئن باشید که ایشون باردار نیستن واز اونجایی که پریود نا منظم دارند ممکنه که دیرتر پریود بشن به احتمال زیاد این لک از علائم شروع پریوده واسترس ایشون هم مزید بر علت شده که دیرتر این اتفاق بیفته.نگران نباشید مشکلی نیست.

موفق باشید.

6. milin3m نوشته است: سلام ...یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید  ....نامزد من پنج شنبه گذشته دوره عادتشون تموم شد و پاک شدن و ما شنبه یه رابطه داشتیم که منی روی شکم ریختو وبار دوم هم سعی کردم  نریزه  و کلا به نظر من میاد که نریخته  تا اونجای که کلا سعی کردم مراقب بودم  به هر حال قرصی چیزی هم نخوردن... امروز پنجش نبه میگن لکه دیدن... پریود نامنظم دارن.. وباکره هستن و دخولی انجام نشد نشونه چیه این الکه؟ خیلی نگرانم

سلام

شما از من در پیام خصوصی خواستی که به پستت پاسخ بدم.
    اگه همون کاربر milinem هستی و نام کاربری جدید ایجاد کردی که باید بگم کار خوبی نکردی و دکتر این موارد رو تحمل نمیکنن و این حساب کاربریت مسدود خواهد شد.
    به هر حال ...
    دوست من،  
    نامزد شما در اواسط سیکل شون قرار دارن و لکه بینی در تایم تخمک گذاری در بعضی از خانما اتفاق میفته و مشکلی نیست.
    اگه مطمئنی که منی و پیشاب به واژن نرسیده، امکان بارداری نیست.

7. سلام خسته نباشیدا
    من و شوهرم رابطه با کاندوم داشتیم و کاندوم بعد از اتمام دخول در وازنم موند من یازده ساعت بعد دوتا قرص لوونوزسترول خوردم الان با گذشت دو یا سه هفته خارش در ناحیه ورودی وازنم دارم و گاهی حالت تهوع  ایا امکانداره  باردا ر باشم؟

8. ziba71 نوشته است: سلام خسته نباشیدا
    من و شوهرم رابطه با کاندوم داشتیم و کاندوم بعد از اتمام دخول در وازنم موند من یازده ساعت بعد دوتا قرص لوونوزسترول خوردم الان با گذشت دو یا سه هفته خارش در ناحیه ورودی وازنم دارم و گاهی حالت تهوع  ایا امکانداره  باردا ر باشم؟

سلام

روش اورژانسی رو درست استفاده کردید و از بارداری جلوگیری خواهد کرد.
    حالت تهوع از عوارض قرص لوونورژسترول هست؛ می تونید از قرص B6 برای رفع تهوع استفاده کنید.
    برای اون خارش در ناحیه واژن من دو احتمال رو متصور میشم:

1. حساسیت به کاور
    2. عفونت احتمالی در واژن

اگه خارش رفع نشد به متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی بیشتری انجام بشه.

9. taranome_eshgh نوشته است: با سلام
    من 25دی پریودشدم و بعد از اون در روزهای 11-12-13-14 دوره ام رابطه داشتم
    یکبار که محافظت نشده بود قرص لوونورژسترول خوردم و بعد با کاندوم جلوگیری شد اما چند تا رابطه هم بدون کاندوم بود و البته به صورت منقطع بود رابطه و فقط شاید پیش آب تماس داشته
    دوره های پریود من 32 روز به بالا هستش و نوساناتی هم داره بعضی اوقات هم 40 روزه
    اما یه دوره حتی دورم کمتر از 30 روز هم شدش
    2 ماه پیشم سونو دادم
    کیست فولیکولی حدود 2 سانت در تخمدان داشتم
    حال با شرح حالی که دادم
    بنده در روز 23 دوره ام در همین ماه بهمن  لکه دیدم
    و تا حدود3 روز به همین منوال لکه میدیدم
    در صورتی که با حسابی که کرده بودم تا پریود بعدی من  بیشتر ار 1 هفته وقت بود حتی بیشتر چون همیشه با مصرف این قرص اورزانسی پریودم تا 4 روز عقب میفته
    اما اینبار 3 روز  لکه دیدم
    بعدم کم و بیش خونی اومد باز قطع شد باز لکه
    و باز خون ریزی کم و 2 روزه دوباره تا حدودی خون ریزیم دیگه به حالت عادی برگشته
    در واقع من از هفته ی پیش تا حالا  پریودم و هنوزم بعید میدونم تمومی داشته باشه
    حال سوال من اینه که  کسی میتونه به من بگه دلیل این چیزی که برای من پیش اومده چیه
    خودم هنوز متعجبم
    چون یه غیر از این خیلی زود پریود شدم علی رغم همیشه...خون ریزیمم غیر عادی بود و تازه 2 روزه یه کم عادی تر شده
    و اینکه اصلا من هیچ وقت اینطور نبودم که قبل از شروع دوره ی بعدم لکه بینی داشته باشم اونم انقدر طولانی
    همیشه مدت2 ساعت دل درد داشتم
    و بعد هم خون ریزی شروع میشد
    حال موندم ایا به خاطر کیستمه یا قرص اورژانسی که اونم همیشه در مورد من باعث میشد عقب بیفته
    یا دلیل دیگه داره
    تا هفته ی پیش که شک کرده بودم نکنه باردار شدم
    به هر حال هر کس میتونه بنده رو راهنمایی کنه چون میخوام مطمئن بشم که به خاطر کیسته که به دکتر مراجعه کنم
    عذر میخوام طولانی شد
    با تشکر از همه ی دوستان و اقای دکتر

سلام

روش اورژانسی قرار نیست همیشه عوارض یکسانی داشته باشه!
    در یه سیکل ممکنه تاخیر در پریود ایجاد کنه، در یه سیکل دیگه ممکنه باعث زودتر شروع شدن خونریزی بشه و یا در یه سیکل دیگه هیچ تغییری ایجاد نکنه. این موضوع ابدا قابل پیش بینی نیست.

در صورت وجود کیست تخمدان لکه بینی هم رخ میده و وضعیت شما میتونه به این داستان هم مربوط باشه.

توصیه من به شما اینه که برای نظم بخشیدن به سیکل ماهانه تون به متخصص زنان مراجعه کنید تا تشخیص مناسب گذاشته باشه.

نقل قول: سوال دیگه ای هم داشتمدر مورد اسفنج زنانه
    که ایا در ایران یافت میشه؟میدونم که تنها وسایل جلوگیر ی رایج و موجود دا داروخانه ها کاندوم و قرص هستش
    iudهم که برای همه کابرد نداره
    اما گفتم با همه ی این احوال شاید جایی اسفنج  موجود باشه و من اطلاعی ندارم
    خواستم خواهش کنم اگر کسی اطلاعی داره
    از طریق پیام خصوصی منو در جریان بذار
    بار هم ممنون

اسفنج پیشگیری از بارداری (Contraceptive Sponge) در بعضی از داروخونه ها موجوده میتونید اون رو تهیه کنید. اسم داروخونه رو نمیشه بیان کرد چون خلاف قوانین این تالاره اما بگردید پیدا می کنید.

10. halmat نوشته است: سلام . چند روز بعد از لقاح در خانوما ، علایم حالت تهوع به وجود میاد؟

سلام

بروز علائم بارداری (منجمله تهوع) در افراد مختلف متفاوته و تایم مشخصی رو نمیشه گفت.
    اما نکته‌ی مهم اینه که اگه رابطه‌ی مشکوک به بارداری داشتید تشریف ببرید آزمایشگاه و تست بتا بدید و هرگز روی علائم بارداری حساب باز نکنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. m1989 نوشته است:
    taranome_eshgh نوشته است: با سلام
    من 25دی پریودشدم و بعد از اون در روزهای 11-12-13-14 دوره ام رابطه داشتم
    یکبار که محافظت نشده بود قرص لوونورژسترول خوردم و بعد با کاندوم جلوگیری شد اما چند تا رابطه هم بدون کاندوم بود و البته به صورت منقطع بود رابطه و فقط شاید پیش آب تماس داشته
    دوره های پریود من 32 روز به بالا هستش و نوساناتی هم داره بعضی اوقات هم 40 روزه
    اما یه دوره حتی دورم کمتر از 30 روز هم شدش
    2 ماه پیشم سونو دادم
    کیست فولیکولی حدود 2 سانت در تخمدان داشتم
    حال با شرح حالی که دادم
    بنده در روز 23 دوره ام در همین ماه بهمن  لکه دیدم
    و تا حدود3 روز به همین منوال لکه میدیدم
    در صورتی که با حسابی که کرده بودم تا پریود بعدی من  بیشتر ار 1 هفته وقت بود حتی بیشتر چون همیشه با مصرف این قرص اورزانسی پریودم تا 4 روز عقب میفته
    اما اینبار 3 روز  لکه دیدم
    بعدم کم و بیش خونی اومد باز قطع شد باز لکه
    و باز خون ریزی کم و 2 روزه دوباره تا حدودی خون ریزیم دیگه به حالت عادی برگشته
    در واقع من از هفته ی پیش تا حالا  پریودم و هنوزم بعید میدونم تمومی داشته باشه
    حال سوال من اینه که  کسی میتونه به من بگه دلیل این چیزی که برای من پیش اومده چیه
    خودم هنوز متعجبم
    چون یه غیر از این خیلی زود پریود شدم علی رغم همیشه...خون ریزیمم غیر عادی بود و تازه 2 روزه یه کم عادی تر شده
    و اینکه اصلا من هیچ وقت اینطور نبودم که قبل از شروع دوره ی بعدم لکه بینی داشته باشم اونم انقدر طولانی
    همیشه مدت2 ساعت دل درد داشتم
    و بعد هم خون ریزی شروع میشد
    حال موندم ایا به خاطر کیستمه یا قرص اورژانسی که اونم همیشه در مورد من باعث میشد عقب بیفته
    یا دلیل دیگه داره
    تا هفته ی پیش که شک کرده بودم نکنه باردار شدم
    به هر حال هر کس میتونه بنده رو راهنمایی کنه چون میخوام مطمئن بشم که به خاطر کیسته که به دکتر مراجعه کنم
    عذر میخوام طولانی شد
    با تشکر از همه ی دوستان و اقای دکتر

سلام

روش اورژانسی قرار نیست همیشه عوارض یکسانی داشته باشه!
    در یه سیکل ممکنه تاخیر در پریود ایجاد کنه، در یه سیکل دیگه ممکنه باعث زودتر شروع شدن خونریزی بشه و یا در یه سیکل دیگه هیچ تغییری ایجاد نکنه. این موضوع ابدا قابل پیش بینی نیست.

در صورت وجود کیست تخمدان لکه بینی هم رخ میده و وضعیت شما میتونه به این داستان هم مربوط باشه.

توصیه من به شما اینه که برای نظم بخشیدن به سیکل ماهانه تون به متخصص زنان مراجعه کنید تا تشخیص مناسب گذاشته باشه.

نقل قول: سوال دیگه ای هم داشتمدر مورد اسفنج زنانه
    که ایا در ایران یافت میشه؟میدونم که تنها وسایل جلوگیر ی رایج و موجود دا داروخانه ها کاندوم و قرص هستش
    iudهم که برای همه کابرد نداره
    اما گفتم با همه ی این احوال شاید جایی اسفنج  موجود باشه و من اطلاعی ندارم
    خواستم خواهش کنم اگر کسی اطلاعی داره
    از طریق پیام خصوصی منو در جریان بذار
    بار هم ممنون

اسفنج پیشگیری از بارداری (Contraceptive Sponge) در بعضی از داروخونه ها موجوده میتونید اون رو تهیه کنید. اسم داروخونه رو نمیشه بیان کرد چون خلاف قوانین این تالاره اما بگردید پیدا می کنید.

سلام
    متشکرم از پاسختون بله من البته بیشتر به همون کیستی که دارم شک دارم و خواستم اطمینان پیدا کنم تا بدونم برای پزشک چه شرح حالی روبدم
    در مورد اسفنج هم  ممنون از راهنماییتون  چون طبق آموزشایی که در این باره دیدم گفته شده کلا  اسفنج در ایران نیستش
    من بازم شک کردم و در چندین داروخونه جستجو و  پرس و جو کردم که متاسفانه هیچ جا اثری از اون نبود
    نمیدونم آیا امکانش هست شما برام در  پیام خصوصی جاهایی که مطلع هستید رو به من معرفی کنید
    اگر هم امکانش نیس مشکلی نداره  خوب زحمت من زیاد میشه باید هر جا رو که میدونم جستجو کنم
    بهرحال همین که امیدوارم کردید واقعا وجود خارجی در ایران داره ممنونم

12. m1989 نوشته است:
    milin3m نوشته است: سلام ...یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید  ....نامزد من پنج شنبه گذشته دوره عادتشون تموم شد و پاک شدن و ما شنبه یه رابطه داشتیم که منی روی شکم ریختو وبار دوم هم سعی کردم  نریزه  و کلا به نظر من میاد که نریخته  تا اونجای که کلا سعی کردم مراقب بودم  به هر حال قرصی چیزی هم نخوردن... امروز پنجش نبه میگن لکه دیدن... پریود نامنظم دارن.. وباکره هستن و دخولی انجام نشد نشونه چیه این الکه؟ خیلی نگرانم

سلام

شما از من در پیام خصوصی خواستی که به پستت پاسخ بدم.
    اگه همون کاربر milinem هستی و نام کاربری جدید ایجاد کردی که باید بگم کار خوبی نکردی و دکتر این موارد رو تحمل نمیکنن و این حساب کاربریت مسدود خواهد شد.
    به هر حال ...
    دوست من،  
    نامزد شما در اواسط سیکل شون قرار دارن و لکه بینی در تایم تخمک گذاری در بعضی از خانما اتفاق میفته و مشکلی نیست.
    اگه مطمئنی که منی و پیشاب به واژن نرسیده، امکان بارداری نیست.

متاسفانه پسورد ایمیل و یوزر این سایتو گم کرده بودم برا همین دوباره ساختم الانم با کلی  تلاش پسورد ایمیلمو پیدا کردم ریکاوریش کردم
    خوب ممنونم از توضیح اما ببین من  فک نکنم خورده باشه منی و لی کلا مطمئن نیستم..این خون با توجه به این که بعد 5 شنبه که پایان بوده و شنبه رابطه و امروز لکه ایا احتمال لانه گزینی وجود داره یا نه؟؟
    ازمایش خون شنبه میتونیم بدیم؟؟ بعد این مدت؟

13. SIRALI

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    میخواستم بپرسم سوالی رو واسه همسرم.
    اونم اینکه ، عادت ماهیانه اگر ماه قبل  روز پانزدهم بود باشه و این ماه روز 20ام. به نطر شما نگران کننده اس ؟ بعد دوره 30 روزه هست نرمال و 5 روز تاخیر حساب میشه یا  نرمال 28 روزه حساب میاد و  7 روز تاخیره ؟چون تو سایت خوندم بین 7 تا 10روز  تاخیر باید پیگیری بشه و نگران کنند است ! حالا من دچار وسواس فکری شدم که 5 روز میشه یا 7 روز ! اگه خود 7 روز باشه ایا باز بین همون 7 تا 10 روز که گفتم حساب میاد و باید نگرام شد یعنی ؟

بخش دوم سوالم اینکه:
    میگن یکی از نشونه های طبیعی بارداری تاخیرعادت ماهانه است بین همون 7 تا 10 روز که عرض کردم تو سایت خوندم! حالا سوال اینجاس خانومی که بارداره فقط ماهه اول عادتش به تاخیر می افته یا نه بعد از ماهه اول ماهای بعد هم به تاخیر می افته یا خیر؟
    خواهش میکنم دقیق جواب بدید چون تک تک سوالم ذو دوس دارم جوابش رو بدونم.ممنون

14. pat_mat161 نوشته است:
    Ms_Raha نوشته است: سلام خدمت دکتر رهام عزیز.
    ممنونم از شما.

سلام به همگی

با اجازه آقای دکتر صادقی عزیز

دوست عزیز اگه رابطه از پشت بوده ومنی به واژنتون تماسی هم نداشته بایدعرض کنم خدمتتون که بله بارداری امکان پذیر نیست وکاملا به صفر رسیده.

موفق باشی.

/
    ممنونم از شما دوست عزیز.بله من توضیحات کامل آقای دکتر و دوستان دیگه رو خوانده ام و از راهنمایی شما هم سپاسگزارم.
    منتها 1 مقدار مثل بقیه دلشوره داشتم. برای همین از قرص اورژانس استفاده کردم. با اینکه احتمال بارداری این نوع رابطه تقریبا صفره ولی میخواستم مطمین بشم. به هر حال ممنونم.

15. دکمه ویرایش نبود مجبورم سوال دوممو جدا بپرسم... اگه طرف مقابلت با روغن  برای چرب کردن دست و الت من استفاده کنه منی در برخورد با این روغن قابلیت باروری داره؟ اصلا زنده میمونه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 7 از 132
رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید