شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چسبندگی لوله رحمی؟

1. در ادامه ی پست 12 مطلب زیر رو هم مطالعه بفرمایید.

هیستروسالپنگوگرافی (HSG)

برای بررسی علت تأخیر باروری، باید سلامت اندام های تولید مثل مورد ارزیابی قرار گیرند. یکی از روش های تشخیصی که معمولاً برای بررسی رحم و لوله های رحمی همراه با سایر آزمایش ها در ویزیت های اولیه درخواست می شود، هیستروسالپنگوگرافی یا عکس رنگی رحم است. با اين تست، پزشك از وضعيت داخلي رحم و لوله های رحمی مطلع می گردد و با توجه به نتایج حاصل از تست، در مورد نحوه درمان تصمیم خواهد گرفت.
    هیستروسالپنگوگرافی یا عکس رنگی رحم، روشی است که به منظور بررسی داخل رحم و لوله های رحمی انجام می گیرد. انجام هیستروسالپنگوگرافی در ارزیابی ناباروری بسیار مهم است. در صورت انسداد لوله های رحمی و یا وجود چسبندگی رحم، شانس باروری کاهش می یابد.
    و در این روش با استفاده از اشعه x و ماده حاجب چسبندگ یهای درون رحمی، پولیپ، فیبروم و دیگر مشکلاتی که سبب انسداد لول هها و جلوگیری از لقاح تخمک و اسپرم می گردد، قابل تشخیص است. آزمایش دیگری که در این راستا مفید خواهد بود هیستروسونوگرافی می باشد که با استفاده از سونوگرافی و تزریق محلولی خاص، ناهنجاری های درون رحمی بررسی می شود. اگرچه هیستروسونوگرافی در تشخیص لوله های رحمی مسدود روش موفقی نيست.

مراحل انجام هیستروسالپنگوگرافی

معمولاً عکس رنگی رحم توسط رادیولوژیست انجام می شود و به طور متوسط در حدود 30 - 10 دقیقه به طول می انجامد. برای انجام این تست، فرد بر روی تخت معاینه زنان قرار می گیرد. ابتدا پزشک یک اسپکولوم (وسیله ای برای معاینه داخلی زنان) در واژن قرار می دهد. سپس لوله ای بسیار ظریف از درون دهانه رحم به داخل رحم وارد نموده تا از این طریق ماده حاجب را به درون رحم و لوله های رحمی تزریق نماید. به طور طبیعی ماده حاجب باید رحم و لوله های رحمی را پر نماید یعنی هنگامی که در رحم و لوله ها هیچ گونه انسداد و مشکلی وجود نداشته باشد ماده حاجب بعد از تزریق، فضای داخل رحم و لوله ها را به طور یکنواخت پر خواهد کرد. ولی در مورد انسداد لوله ای ماده حاجب نمی تواند تمام فضای داخل رحم و لوله ها را پر نماید.
    بعد از تزریق، از رحم عکس برداری می شود. پزشک با بررسی عکس ها می تواند وضعیت رحم و لوله های رحمی را ارزیابی نماید.
    به دلیل انقباض عضلات رحم، بسیاری از زنان احساس درد خفیف، به خصوص در زمان تزریق ماده حاجب دارند، در مواردی که لوله های رحمی مسدود است، درد بیشتری احساس می شود. مصرف داروهای  مسکن مانند ایبوبروفن می تواند در تسکین درد و ناراحتی موثر باشد. لذا ممکن است 60 - 30 دقیقه قبل از انجام عکس رنگی، یک داروی مسکن جهت بیمار تجویز شود. به طورکلی بسیاری از زنان در حین هیستروسالپنگوگرافی مشکلی نخواهند داشت اما ممکن است مدتی پس از آن احساس درد و ناراحتی نمایند، بنابراین بهتر است در روز گرفتن عکس رنگی از رحم، یک نفر فرد را همراهی نماید.
    معمولاً این روش عوارضی ندارد ولی عوارض نادر آن شامل: درد خفیف، عفونت، لکه بینی و یا خونریزی می باشد. در صورت تب و تداوم درد به مدت چند روز، بايد به پزشك اطلاع داده شود.
    بهترین زمان انجام این تست، پس از اتمام خونریزی قاعدگی و قبل از تخمک گذاری است، لذا زمان مناسب برای انجام این تست، فاصله روزهای 10 - 6 سیکل قاعدگی توصیه شده است. محاسبه روزهای قاعدگی از اولین روز خونریزی میباشد. در موارد عفونت و التهاب لگنی و خونریزی های نامشخص واژینال، انجام این تست ممنوع است و تا بهبودی کامل، فرد باید از انجام این تست خودداری نماید.

با تشکر از مرکز ناباروری و سقط مکرر ابن سینا (فایل PDF)

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است: سلام .من با تجویز پزشک به علت تنبلی تخمدان برای اولین بار قرص کلومفین مصرف کردم روز13 پریود سونو دادم یک فولیکول غالب 22 م داشتم و بعدش 2 تا آمپول HCG زدم و تا 4 روز بعدش نزدیکی داشتم ، ماه پیش 4 تیر پریود شدم
    ، این ماه هم 6 مرداد پریود شدم.  
    من که فولیکول بالغ رو داشتم آمپول برای آزاد شدن تخمک رو هم زدم ، نزدیکی هم داشتم ، پس چرا باردار نشدم؟ طبیعیه با همه این شرایط باردار نشدن من ؟ یعنی ممکنه من چسبندگی لوله رحمی داشته باشم؟
    میخوام به دلایلی زودتر باردار بشم. خیلی نگرانم .

سلام

1. دوست من تلاش برای بارداری و نتیجه نگرفتن تا یه سال طبیعیه بعد از یه سال باید شما و همسرتون چک بشین.
    ضمن اینکه درمان دارویی مناسبی برای شما در نظر گرفته شده، تلاشتونو بکنین و امیدوار باشین.
    اگه همسرتون آز اسپرم دارن تو تاپیک خودش بذارین تا ببینیم وضعیت همسرتون از نظر بارداری چه جوریه.

2. به جز موارد پست 5 که narsan خانم گفتن باید بدونین که مطمئن ترین و دقیق ترین روش تشخیص چسبندگی هیستروسالپنگوگرافیه که پزشکتون در صورت لزوم تجویز میکنه.

میدونم دلیل تون برای زودتر باردار شدن قطعا براتون مهمه ولی من میگم تا میتونین عجله نکنین و صبورتر باشین.
    به امید مامان شدنتون

ممنون از آرزوی قشنگتون.  
    برای همسرم هم دکتر  آزمایش اسپرم نوشته ولی براش سخته که چه جوری تو آزمایشگاه آزمایش رو بده . وقتی آز داد و نتیجه رو گرفتم حتما توی قسمتش میزارم که راهنمایی کنید.
    یه سوال دیگه هم داشتم چسبندگی یا حالا مسدود بودن لوله رحمی درمان داره؟ لاپاراسکوپی میکنن؟

3. l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    l3itaa نوشته است: سلام .من با تجویز پزشک به علت تنبلی تخمدان برای اولین بار قرص کلومفین مصرف کردم روز13 پریود سونو دادم یک فولیکول غالب 22 م داشتم و بعدش 2 تا آمپول HCG زدم و تا 4 روز بعدش نزدیکی داشتم ، ماه پیش 4 تیر پریود شدم
    من که فولیکول بالغ رو داشتم آمپول برای آزاد شدن تخمک رو هم زدم ، نزدیکی هم داشتم ، پس چرا باردار نشدم؟ طبیعیه با همه این شرایط باردار نشدن من ؟ یعنی ممکنه من چسبندگی لوله رحمی داشته باشم؟

سلام

1. دوست من تلاش برای بارداری و نتیجه نگرفتن تا یه سال طبیعیه بعد از یه سال باید شما و همسرتون چک بشین.
    ضمن اینکه درمان دارویی مناسبی برای شما در نظر گرفته شده، تلاشتونو بکنین و امیدوار باشین.
    اگه همسرتون آز اسپرم دارن تو تاپیک خودش بذارین تا ببینیم وضعیت همسرتون از نظر بارداری چه جوریه.

2. به جز موارد پست 5 که narsan خانم گفتن باید بدونین که مطمئن ترین و دقیق ترین روش تشخیص چسبندگی هیستروسالپنگوگرافیه که پزشکتون در صورت لزوم تجویز میکنه.

میدونم دلیل تون برای زودتر باردار شدن قطعا براتون مهمه ولی من میگم تا میتونین عجله نکنین و صبورتر باشین.
    به امید مامان شدنتون

ممنون از آرزوی قشنگتون.  
    برای همسرم هم دکتر  آزمایش اسپرم نوشته ولی براش سخته که چه جوری تو آزمایشگاه آزمایش رو بده . وقتی آز داد و نتیجه رو گرفتم حتما توی قسمتش میزارم که راهنمایی کنید.
    یه سوال دیگه هم داشتم چسبندگی یا حالا مسدود بودن لوله رحمی درمان داره؟ لاپاراسکوپی میکنن؟

متوجه نمیشم آز اسپرم کجاش سخته!!
    همسرتون تشریف میبرن آزمایشگاه تو یه ظرف مخصوص استمنا میکنن و تحویل میدن همین.
    البته میشه بعد از آمیزش هم منی رو تو همون ظرف (که باید از آزمایشگاه گرفت) تخلیه کنن و کمتر از 15 دقیقه ببرن آزمایشگاه.
    اما کلا توصیه میشه تو همون آزمایشگاه نمونه جمع آوری بشه چون اگه اون 15 دقیقه رعایت نشه رو نتیجه ی آزمایش اثر میذاره.
    دقت کنین که برای می نیمم کردن خطا در نتیجه ی آزمایش، نمونه حداقل 3 روز بعد از آخرین انزال باشه و حداکثر از 10 روز بیشتر نباشه.  

اما در مورد سوالتون
    اولا چسبندگی با مسدود بودن لوله های رحمی متفاوته.
    ثانیا آره، چسبندگی درمان داره یکیش همین لاپاراسکوپیه که شما فرمودین. هیستروسکوپی هم روش دیگه ای برای از بین بردن چسبندگی لوله هاست.

البته در مورد شما هنوز چیزی مشخص نشده که چسبندگی لوله ها رو دارین یا نه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. l3itaa نوشته است:
    m1989 نوشته است:

سلام

به امید مامان شدنتون

ممنون از آرزوی قشنگتون.  

متوجه نمیشم آز اسپرم کجاش سخته!!
    همسرتون تشریف میبرن آزمایشگاه تو یه ظرف مخصوص استمنا میکنن و تحویل میدن همین.
    البته میشه بعد از آمیزش هم منی رو تو همون ظرف (که باید از آزمایشگاه گرفت) تخلیه کنن و کمتر از 15 دقیقه ببرن آزمایشگاه.
    اما کلا توصیه میشه تو همون آزمایشگاه نمونه جمع آوری بشه چون اگه اون 15 دقیقه رعایت نشه رو نتیجه ی آزمایش اثر میذاره.
    دقت کنین که برای می نیمم کردن خطا در نتیجه ی آزمایش، نمونه حداقل 3 روز بعد از آخرین انزال باشه و حداکثر از 10 روز بیشتر نباشه.  

اما در مورد سوالتون
    اولا چسبندگی با مسدود بودن لوله های رحمی متفاوته.
    ثانیا آره، چسبندگی درمان داره یکیش همین لاپاراسکوپیه که شما فرمودین. هیستروسکوپی هم روش دیگه ای برای از بین بردن چسبندگی لوله هاست.

البته در مورد شما هنوز چیزی مشخص نشده که چسبندگی لوله ها رو دارین یا نه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. با سلام و تشکر از مدیر سایت
    من 27 سال دارم و 3 سال هست که ازدواج کردم و برای جلوگیری از کاندوم استفاده می کنیم.پیش از ازدواج تنبلی تخمدان و پریود های خیلی نا منظم و در نتیجه آن موهای زائد داشتم که بعد از ازدواج با مراجعه به دکتر زنان یک دوره قرص متفورمین استفاده کردم. و موهای زائد رو لیزر کردم که متأسفانه فایده ای نداشته.در مورد قرص هم قبل از ازدواج دکتر برای تنظیم قاعدگی ال دی و اچ دی و ... کامپاند رو داده بود که به همه آنها حساسیت دارم.
    چند تا سوال داشتم:
    1) می خواستم بدونم اسپرم برای خانم ها چه فوایدی داره ؟
    2) آیا جذب آن تأثیری بر منظم کردن هورمون ها دارد؟
    3) اگر بخوام خوردن قرص رو شروع کنم چه قرصی رو پیشنهاد می کنید که خیلی قوی باشه؟
    ** من در خارج از ایران هستم و به راحتی نمی تونم دکتر بروم و در مورد این موارد صحبت بکنم.
    ضمناً خیلی میل دارم نزدیکی بدون کاندوم رو تجربه کنم.ممنون می شم که راهنمایی بکنید.

6. سلام من تازه آمدم تو سایت تون .اول خیلی خوشحال بودم اما الان یک هفته میشه که میخوام سوالمو مطرح کنم و تمام انجمن ها پر هستند.در ضمن ببخشید که اینجا مطرح میکنم.یک نفر راهنماییم کنه.
    من خانمی 21 ساله هستم 2 ساله ازدواج کردم.تا 5ماه پیش تقریبا هر ماه به علت عفونت میرفتم دکتر زنان.اما 5ماه پیش با یک دکتر مجاری ادراری ملاقات کردم وایشون بعد از معاینه گفتن عفونت لگن دارم.و دوره درمان 3 ماهه به من دادن که خدا را شکر دل درد های من تقریبا تموم شد.ودر پایان دوره بخاطر عفونت هایی که داشتم سرد مزاج شده بودم داروهای محرک و یک آمپول به من دادن.18/3 من آمپول زدم و20/3 یعنی 4 روز زودتر پریود شدم.وبه همین خاطر20/4 یه نزدیکی محافظت نشده داشتم.(چون تاریخ پریودم بود قرص نخوردم)و از اون موقع تا الان 9/5 دقیقا 20 روزه عقب افتاده.آزمایش خون منفی بودوحالا چندروزی هست که یکی از تخمدان هام شدیدا درد میکنه.خیلی میترسم.یعنی ممکنه بارداری خارج رهم باشه؟لطفا یک نفر که میدونه بگه من چم شده.بازم ببخشید که اینجا مطرح کردم.من درست وحسابی بلد نیستم کجای سایت باید برم خواهشا مهمان داری کنید و جوابمو بدین.

7. با سلام خدمت جناب دکتر صادقی
    خانمی 28 ساله هستم که مدت 9 ماهه به پزشک های متعدد برای درمان مشکلم مراجعه میکنم و خیلی خیلی نگرانم. در اخرین مراجعه که اردیبهشت ماه بود دکترگفتند که علاوه بر عفونت  چسبندگی هم دارم و لاپاراسکوپی شدم.که کوتر تخمدانها و کورتاژشدم.جواب آزمایش هم بدین شرح است:
    10 گرم نسج قهوهای _خاکستری با قطعات درشت بافتی قوام نسبتا نرم
    و در بررسی میکروسکوپی قطعاتی از نسج آندومتر با غدد مفروش از یک ردیف سلول استوانه ای با واکویلیزاسیون زیر هسته ای در استرومای مختصر ادماتو و قطعاتی از نسج اندوسرویکال با ارتشاح سلولهای آماسی تک هسته ای در استرومای بین غدد را نشان می دهد. دکتر چهارتا آمپول لورین برای هر 28 روز یکبار و هر شب نصف قرص مدروکسی پروژسترون برای چهار ماه تجویز کردند.سوال من این است که چقدر بیماری من شدیده؟ چقدر طول میکشه تا بهبودی کامل برام حاصل بشه؟ آیا دردهای مبهمی که در قسمت ناحیه لگن و سمت چپ و بالای شکمم دارم طبیعیه؟ آیا دیگه نیاز به جراحی ندارم و بعد از مصرف کامل داروهایم میتوانم اقدام به بارداری کنم و در صورت بارداری مشکلی برام پیش نمیاد؟چه کارهایی میتونم انجام بدم تا در درمان آندومتریوز فعلی ام موثر باشه؟ با تشکر و سپاس صمیمانه از شما ارجمندان

8. zizii نوشته است: با سلام و تشکر از مدیر سایت
    من 27 سال دارم و 3 سال هست که ازدواج کردم و برای جلوگیری از کاندوم استفاده می کنیم.پیش از ازدواج تنبلی تخمدان و پریود های خیلی نا منظم و در نتیجه آن موهای زائد داشتم که بعد از ازدواج با مراجعه به دکتر زنان یک دوره قرص <a>متفورمین</a> استفاده کردم. و موهای زائد رو لیزر کردم که متأسفانه فایده ای نداشته.در مورد قرص هم قبل از ازدواج دکتر برای تنظیم قاعدگی ال دی و اچ دی و ... کامپاند رو داده بود که به همه آنها حساسیت دارم.
    چند تا سوال داشتم:
    1) می خواستم بدونم اسپرم برای خانم ها چه فوایدی داره ؟
    2) آیا جذب آن تأثیری بر منظم کردن هورمون ها دارد؟
    3) اگر بخوام خوردن قرص رو شروع کنم چه قرصی رو پیشنهاد می کنید که خیلی قوی باشه؟
    ** من در خارج از ایران هستم و به راحتی نمی تونم دکتر بروم و در مورد این موارد صحبت بکنم.
    ضمناً خیلی میل دارم نزدیکی بدون کاندوم رو تجربه کنم.ممنون می شم که راهنمایی بکنید.

1. اسپرم فایده خاصی برای خانوم ها نداره جز اینکه باردارشون کنه!!!!!!!!!!
    2. خیر جذب اسپرم ربطی به نظم هورمون ها نداره.
    3. قرص یاسمین در ایران فعلا بهترین قرصه اما با توجه به کشوری که زندگی میکنید باید ببینید چی موجوده.
    با مصرف قرص دیگه لازم نیست از کاندوم استفاده کنید.

9. aj_as نوشته است: سلام من تازه آمدم تو سایت تون .اول خیلی خوشحال بودم اما الان یک هفته میشه که میخوام سوالمو مطرح کنم و تمام انجمن ها پر هستند.در ضمن ببخشید که اینجا مطرح میکنم.یک نفر راهنماییم کنه.
    من خانمی 21 ساله هستم 2 ساله ازدواج کردم.تا 5ماه پیش تقریبا هر ماه به علت عفونت میرفتم دکتر زنان.اما 5ماه پیش با یک دکتر مجاری ادراری ملاقات کردم وایشون بعد از معاینه گفتن عفونت لگن دارم.و دوره درمان 3 ماهه به من دادن که خدا را شکر دل درد های من تقریبا تموم شد.ودر پایان دوره بخاطر عفونت هایی که داشتم سرد مزاج شده بودم داروهای محرک و یک آمپول به من دادن.18/3 من آمپول زدم و20/3 یعنی 4 روز زودتر پریود شدم.وبه همین خاطر20/4 یه نزدیکی محافظت نشده داشتم.(چون تاریخ پریودم بود قرص نخوردم)و از اون موقع تا الان 9/5 دقیقا 20 روزه عقب افتاده.آزمایش خون منفی بودوحالا چندروزی هست که یکی از تخمدان هام شدیدا درد میکنه.خیلی میترسم.یعنی ممکنه بارداری خارج رهم باشه؟لطفا یک نفر که میدونه بگه من چم شده.بازم ببخشید که اینجا مطرح کردم.من درست وحسابی بلد نیستم کجای سایت باید برم خواهشا مهمان داری کنید و جوابمو بدین.

سلام
    با توجه به این که جواب آزمایش خون منفی بوده شک به بارداری نیست. ممکنه عفونت شما هنوز برطرف نشده باشه و یا دچار کیست تخمدان شده باشید.البته اسم داروهاتون رو ننوشتید. ممکنه تاخیر در پریود از عوارض داروها باشه. در هر حال بهترین راه مراجعه به پزشک زنان و انجام سونوگرافی هست که مشخص بشه دلیل این تاخیر چیه.

10. سلام دوستان من عکس رنگی -لاپاراسکوپی وهیتروسکوپی کردم ومعلوم شدمن یه لوله مادرزادی ندارم و رحمم تکشاخه و2تخمدان سالم دارم من چندنفر روهم میشناسم که مشکل من رو دارن من8ساله ازدواج کردم وهیچ مشکل دیگه ای ندارم درضمن پارسال پاییز من پرولاکتین بالا داشتم داستینس 2ماه مصرف کردم امسال 2بار آزمایش دادم نرمال بود من ازاول سینه هام نوکش داخله وگاهی بیرون میاد دکتر گفته مشکلی نیست درسته؟وهیچ اطلاعی درمورد رحمم ندارم خواهشا کمکم کنید  خیلی نگرانم رحم تکشاخ چیه؟جه شکلیه؟درمان داره؟آیا جای نگرانی داره یا نه؟

11. asal66-6 نوشته است: سلام دوستان من عکس رنگی -لاپاراسکوپی وهیتروسکوپی کردم ومعلوم شدمن یه لوله مادرزادی ندارم و رحمم تکشاخه و2تخمدان سالم دارم من چندنفر روهم میشناسم که مشکل من رو دارن من8ساله ازدواج کردم وهیچ مشکل دیگه ای ندارم درضمن پارسال پاییز من پرولاکتین بالا داشتم داستینس 2ماه مصرف کردم امسال 2بار آزمایش دادم نرمال بود من ازاول سینه هام نوکش داخله وگاهی بیرون میاد دکتر گفته مشکلی نیست درسته؟وهیچ اطلاعی درمورد رحمم ندارم خواهشا کمکم کنید  خیلی نگرانم رحم تکشاخ چیه؟جه شکلیه؟درمان داره؟آیا جای نگرانی داره یا نه؟

سلام

1. فرو رفتگی نوک پستان لزوما وجود مشکلی رو بیان نمیکنه و یه اختلال مادرزادی محسوب میشه و برای شیر دهی مشکلی نداره اگه پزشکتون با معاینه ی بالینی تایید کردن پس جای نگرانی وجود نداره البته با یه جراحی کوچولو این داستانو میشه حلش کرد.
    2. رحم تک شاخ همین شکل نگرفتن یکی از لوله هاست که چون یک لوله وجود داره گفته میشه رحم تک شاخ. اگه صادقانه بخوام بگم در این نوع رحم احتمال سقط کم نیست و باید و حتما تحت نظر پزشک مراحل قبل و بعد بارداری صورت بگیره.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  12. خیلی ممنون از توضیحتون میشه بی زحمت یه عکس از رحم تکشاخ برام بذارید /دکتر میگه قسمتی از رحمم تشکیل شده میخواستم بدونم چه اندازه تشکیل شده/ ودر عکس رنگی نوشته:                   آمپول مگلومین وهیوسین                                                                                              1-در کلیشه ساده لگن ضایعه ای مشاهده نمیشود.    2-پس از پر شدن رحم از ماده حاجب بطریقه رتروگراد وتحت شرایط استریل رحمunicornatedبا سایز وشکل نرمال بدون دیفکت داخلی مشاهده میشود.      3-لوله رحمی در سمت راست مشاهده میشود.   4-سرویکس نمای طبیعی دارد      6- پاساژ ماده حاجب بداخل حفره پریتونئال از طریق این لوله مشاهده میگردد.(B.L)و در سونو گرافی نوشته:رحم دارای اندازه و شکل و موقعیت و واکوی میومتری طبیعی میباشد.(MM(22*63

13. asal66-6 نوشته است: خیلی ممنون از توضیحتون میشه بی زحمت یه عکس از رحم تکشاخ برام بذارید /دکتر میگه قسمتی از رحمم تشکیل شده میخواستم بدونم چه اندازه تشکیل شده/ ودر عکس رنگی نوشته:                   آمپول مگلومین وهیوسین                                                                                              1-در کلیشه ساده لگن ضایعه ای مشاهده نمیشود.    2-پس از پر شدن رحم از ماده حاجب بطریقه رتروگراد وتحت شرایط استریل رحمunicornatedبا سایز وشکل نرمال بدون دیفکت داخلی مشاهده میشود.      3-لوله رحمی در سمت راست مشاهده میشود.   4-سرویکس نمای طبیعی دارد      6- پاساژ ماده حاجب بداخل حفره پریتونئال از طریق این لوله مشاهده میگردد.(B.L)و در سونو گرافی نوشته:رحم دارای اندازه و شکل و موقعیت و واکوی میومتری طبیعی میباشد.(MM(22*63

سلام

نتیجه‌ی این HSG عدم وجود لوله‌ی فالوپ سمت چپ و در نتیجه وجود رحم تک شاخ رو بیان میکنه.
    در این نوع رحم که نادر هم هست همونطور که در شماتیک زیر می بینید فضای کافی برای رشد جنین تقریبا وجود نداره و چند خط بالاتر هم گفتم که احتمال سقط کم نیست.

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  14. خیلیییییییییییییییی خیلییییییییییییییی ممنونم  واقعا این کارتون برام خیلی باارزش بود از خدا میخوام هیچوقت تو زندگی مشکلی نداشته باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  15. باسلام وتشكر از سايت خوبتون من 5 ساله ازدواج كردم و جلوگيري داشتم 5 ماهه تصميم به بارداري گرفتم و3 ماهه تقريبن مرتب نزديكي دارم اما خبري نشده نگرانم اما جواب سونوي تخمك گذاريم وآزمايش هورمونيم خوب بوده فقط كمي تپل شدم وكمي تخمكگذاريم كمه كه دكتر گفت مشكلي نداره دوران پريودمم منظمه
    سوالم اينه كه آيا اگه پريود منظم داشته باشم و بغد از 3 ماه رابطه باردارنشده باشم عكس رنگي لازمه؟
    ممنون ميشم اگه جوابمو بديد مرسي

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید