شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

برجستگی در ناحیه ختنه گاه

1. س: من روی ناحیه ی ختنه گاه سه تا برآمدگی به وجود اومده که با فاصله ی زیاد هستند و اندازه بزرگتریین شون 2mm * 2mm هست و بعد از مدتی تقریبا خشک میشن و یه لایه ی سفید روی برآمدگی به وجود میاد و با کنده شدن لایه ی خشک سیکل تکرار میشه و خارش هم داره . در اطراف چشمم هم این مشکل رو داشتم که فکر میکنم از طریق حوله انتقال پیدا کرده.
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید چون ترجیح میدم به پزشک مراجعه نکنم
    ممنون

2. سلام دوست عزیز مراجعه به پزشک مشکلی ندارد این براآمدگی باید مستقیم مشاهده بشود چون ممکن است یک زائیده چربی باشد یا چیز دیگربه این صورت نمی شود داروی خواستی را تجویز کرد

3. amir000 نوشته است: س: من روی ناحیه ی ختنه گاه سه تا برآمدگی به وجود اومده که با فاصله ی زیاد هستند و اندازه بزرگتریین شون 2mm * 2mm هست و بعد از مدتی تقریبا خشک میشن و یه لایه ی سفید روی برآمدگی به وجود میاد و با کنده شدن لایه ی خشک سیکل تکرار میشه و خارش هم داره . در اطراف چشمم هم این مشکل رو داشتم که فکر میکنم از طریق حوله انتقال پیدا کرده.
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید چون ترجیح میدم به پزشک مراجعه نکنم
    ممنون

سلام

من حدس می‌زنم که
    این برآمدگی‌ها دونه‌های معروف به Fordyce's Spot باشن که هنوز علتی برای به وجود اومدن‌شون گزارش نشده
    این دونه‌ها بی‌درد، کوچیک، سفید یا قرمز، برآمده و به اندازه‌ی 1 - 3 میلی‌متر هستن و در هر دو جنس و روی کیسه‌ی بیضه، آلت تناسلی و لب‌های واژن دیده شده
    اما
    به این اما گوش کنید! اما به هیچ وجه عفونتی نیستن و هیچ گونه بیماری جنسی رو منتقل نخواهند کرد
    ولی
    به این ولی دقت کنید! ولی اگه به پارتنرتون بگید خیلی بهتره تا خیال ایشون راحت باشه
    جهت درمان، کرم‌های موضعی تجویز می‌شه و مادامی که استفاده بشه اوضاع خوبه اما با قطعش دوباره دونه‌ها عود می‌کنن گفته شده که لیزر درمانی با CO2 یا الکترولیز موفقیت‌های خوبی رو داشته
    شما به ارولوژیست مراجعه کن تا معاینه ی بالینی صورت بگیره و اگه ایشون تأیید کردن که ماجرا همینیه که من گفتم، اون‌وقت جای نگرانی نیست و به زندگیت برس
    هر موقع که از نظر زیبایی با اون ناحیه مشکل داشتی برو دنبال لیزر درمانی.

تصویر زیر به درک شهودی از ظاهر این دونه‌ها کمک می‌کنه.

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید